26 квітня — Страсна п'ятниця: все, що потрібно знати про найсуворіший день Великого посту

26 квітня — Страсна п'ятниця: все, що потрібно знати про найсуворіший день Великого посту

Сьогодні, 26 квітня, християни відзначають особливий день Страсного тижня, так звану Страсну (Велику) п'ятницю. Вона присвячена останнім годинах життя Спасителя Ісуса Христа перед розп'яттям.

Історія

Страсною, або Великою називається п'ятниця останнього, шостого тижня Великого посту, перед Великоднем.

Страсна п'ятниця присвячена спогадам про страждання Ісуса Христа. Саме в цей день своєю болісною смертю на Голгофі Ісус Христос приніс жертву, відкупляючи нею всі гріхи людські.

У цей день Ісус Христос, засуджений до розп'яття, з терновим вінком на голові ніс свій хрест на Голгофу, де згодом на ньому був розп'ятий.

Відео дня

Що можна робити у Страсну п'ятницю

У Страсну п'ятницю християнам варто відвідати богослужіння і помолитися. Наші предки вважали, що якщо принести з богослужіння 12 запалених свічок і розставити їх в будинку, то це обов'язково принесе в дім добробут і успіх на наступний рік.

Хоча в Страсну п'ятницю не можна працювати, але дозволено випікати паски. У народі кажуть, що випічка, приготовлена у Велику п'ятницю, не зіпсується і не покриється цвіллю, а також буде володіти цілющою силою.

Що не робити цього дня?

Страсна п'ятниця — найсуворіший день Великого посту. Сьогодні краще утримуватися від вживання їжі до проведення церковного обряду винесення Плащаниці. Після цього можна їсти лише хліб і пити тільки воду.

У цей день категорично заборонено працювати по дому. Прибирання потрібно закінчити в Чистий четвер.

Готувати теж небажано. Не можна торкатися до гострих металевих предметів в будинку: не займайтеся шиттям і вишивкою, нічого не ріжте. Хліб можна тільки ламати.

Не можна нічого садити. Кажуть, якщо посіяти пшеницю або посадити щось в цей день, врожаю не буде.

У Страсну п'ятницю необхідно утриматися від алкоголю і плотських утіх. Люди, які напиваються в цей день, ризикують стати алкоголіками. А зачаті в Страсну п'ятницю діти народжуються хворими або стають злочинцями.

Для збереження здоров'я в цей день необхідно відмовитися від стрижки, фарбування волосся та інших косметичних процедур.

Дні народження та інші свята, що випадають на Страсну п'ятницю, краще перенести. Це день скорботи, тому веселощі не вітається.

Прикмети

Якщо в Страсну п'ятницю небо зоряне — буде хороший урожай зернових, а ось якщо весь день хмарно, "хліб буде з бур'яном", тобто рік буде неврожайним.

Якщо перевозити бджіл у Страсну п'ятницю, вони неодмінно загинуть.

У Страсну п'ятницю не можна плювати на землю. У народі кажуть, що хто плюне на землю — від того на весь рік всі святі відвернуться.

Якщо немовля відлучити від материнських грудей в Страсну п'ятницю, то дитина буде рости сильною і здоровою.

Якщо в Страсну п'ятницю випрати білизну і вивісити її сушитися, то на ній виявляться сліди крові.

Тільки петрушка, посіяна в Страсну п'ятницю, дає подвійний урожай.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (24)
  • Marina Kodenchuk
    А чому ж не можна? Це гріх?
  • Алена Андреева
    Получається що все придумав НАРОД. Кожний щось придумав,а про те що пишеться чи не пишеться в Біблії взагалі очі закривають,і просто слухають людей
    Константин Попович reply Алена Андреева
    Справа в тому, шо Біблія не розкриває обрядову сторону життя православних християн. І багато всього лишнього видумано народом, навіть такого, що не стосується віри взагалі, в має як мінімум нейтральне значення.

    Христос Воскрес!
  • Алеся Дерун
    Паски не можна ніколи пекти у пятницю
  • Людмила Лада
    По народним звичаям(читала в книгах з народознавства) паски пекли в в четвер і суботу для споживання,і в п'ятницю теж пекли паски для поминання.Саме п'ятничні паски несли на цвинтар і там роздавали нужденним.З часом стали пекти всі паски разом в один день - в основному в четвер або суботу.Теж саме і з фарбуванням яець.Вмене є паска ще позаминулорічна (просто засохла...-печена в четвер)....Так що написано все правильно...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 За кожною цифрою — біль: суд розповів про допомогу жертвам домашнього насильства 20:10 Старовинні гроші та марки намагалися провезти через кордон на Вінниччині play_circle_filled 19:20 На Вінниччині понад сто років тому розводили верблюдів: яким був палац у Софіївці photo_camera 19:11 Вінницька «Нива» запізнилася на матч в Горішніх Плавнях і мінімально програла Від читача 12:25 Мапування малих річок Вінницької громади для збереження та сталого управління 18:55 «Сад Підтримки»: Колись плоди з цих дерев нагадають, як вінничани у війну висадили сад з шаною до Героїв! photo_camera 18:09 Кричала та смикала за одяг: вінничанку оштрафували за знущання з доньки 17:14 У залі сучасного Собору Вінниці 40 років тому відбувся перший органний концерт photo_camera 17:03 Через Вінницю, Козятин та Жмеринку курсуватиме додатковий поїзд з Києва 16:32 «На щиті» до Жмеринки повертається 33-річний захисник Олег Чадюк 16:11 На Вінниччині палало: рятувальники за добу ліквідували 25 пожеж photo_camera 15:41 Тепло ненадовго. Синоптик розповіла про погодний «сюрприз», який чекає українців 15:05 Народився в Погребищі, був зіркою ТБ. Де зараз легендарний диктор Сафонов і що про нього відомо photo_camera 14:48 Кривава розправа у Вінниці: ревнивець витяг чоловіка з авто і побив 14:03 Небезпечний обгін призвів до потрійної ДТП у Тульчинському районі 13:36 Уланівська громада в жалобі: загинув Герой Дмитро Дулісов 13:02 ЗСУ відбили сотні атак: ворог рветься вперед на сході, але зазнає втрат photo_camera 12:15 Гвоздика Коцюбинського. Як письменник привіз насіння квітки в Україну 11:08 Битва за «Електромережу»: мешканці Вінниччини відстояли зручний автовокзал play_circle_filled 10:14 Масована дронова атака: вночі 183 «шахеди» атакували Україну photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up