Із сільського гуртка – до виграшу Кубку світу і керівництва Центром олімпійської підготовки

Із сільського гуртка – до виграшу Кубку світу і керівництва Центром олімпійської підготовки
  • Василь Тесьминецький – іменитий вінницький борець світового рівня. У 2009 році був навіть переможцем обласного конкурсу «Людина року» у номінації «Спортсмен». 
  • Останніми роками успішно працював в органах місцевого самоврядування і паралельно організовував спортивні змагання на малій батьківщині.
  • А нещодавно Василь був призначений директором обласного центру олімпійської підготовки.   

Василь Тесьминецький народився в селі Ободівка (Тростянеччина). Там зараз мешкає близько 3500 осіб.   

В родині Тесьминецький виховували трьох дітей, яких залучали до спорту. Із дев’яти років Василь почав займатися в Ободівській ДЮСШ у тренера Івана Гудзя. Той зібрав усіх охочих навчатися боротьбі хлопчиків. У Василя виходило непогано. 

Відео дня

 — Я почав брати участь у чемпіонатах району і області, в різних турнірах. Далі було навчання в спортінтернаті Броварів, я пройшов відбір на змаганнях. Потрапив туди у 13 років і перебував два роки, — згадує Василь Тесьминецький.  

У 1995 році юнак переїхав до Вінниці, займався у відомого тренера борців вільного стилю Семена Ханука та інших фахівців. Трохи вивчав прийоми із греко-римської боротьби, навіть брав участь у чемпіонатах області із цього виду спорту.   

У 1996 році Василь Тесьминецький посів друге місце на чемпіонаті України. Потім на тренувальних зборах перемагав опонента у ваговій категорії, який його тоді випередив.

— Мій конкурент поїхав на чемпіонат Європи і залишився без нагороди. Натомість мене взяли на чемпіонат світу серед юніорів у Москві. Тоді я провів шість сутичок і посів п’яте  місце. Міг бути й вище, але в одному поєдинку мене відверто засудили, — згадує він.

Здобув олімпійську ліцензію

Згодом Василь Тесьминецький виграв Кубок і чемпіонат України серед молоді. Брав участь в чемпіонатах Європи. В 1999 році став бронзовим медалістом на континентальній молодіжній першості у Латвії.   

— Це не було сенсацією. Ми наполегливо йшли до цього. Я прагнув здобути медаль і втілив це в життя. Також у 1999 році на молодіжному чемпіонаті світу в Австралії посів п’яте місце, — наголошує зірковий спортсмен.  

Одна із найвищих спортивних вершин Василя Тесьминецького — бронзова медаль на дорослому чемпіонаті світу. Це сталося в Будапешті (Угорщина) у 2005 році. 

— У ваговій категорії до 96 кг тоді переміг китайця, узбека, угорця. Поступився росіянину. В сутичці за третє місце поборов білоруса, — розповів Василь Тесьминецький.

Вінничанин навіть здобув олімпійську ліцензію у вазі до 96 кг! У 2007 році на світовому форумі в Баку (Азербайджан) він посів високе сьоме місце і отримав путівку на Олімпіаду в Пекіні (Китай). Але ліцензія була неіменною, а на країну. Через низку різних причин Василь Тесьминецький, на превеликий жаль, так і не зміг стати олімпійцем.

Наприкінці своє славної спортивної кар’єри, у 1999 році, Василь виступав у іншій ваговій категорії – 120 кг. У ній він виграв Кубок світу і посів третє місце на чемпіонаті Європи.

Центр готуватиме майбутніх олімпійців

У 2010 році Василь Тесьминецький закінчив свою спортивну кар’єру. Працював в органах місцевого самоврядування. Його обрали депутатом Тростянецької районної ради, потім був заступником голови районної ради.

Сьогодні Василь є депутатом обласної Ради і водночас директором обласного центру олімпійської підготовки. На цій посаді поки що займається паперовими справами.

 — Необхідно погодити статус центру у профільному Міністерстві. Надалі розвиватимемо олімпійські види спорту на Вінниччині. У нас буде греко-римська і вільна боротьба. Можливо, ще біатлон і важка атлетика тощо. У центрі олімпійської підготовки працюватимуть досвідчені тренери. Вони готуватимуть спортсменів в першу чергу до Олімпійських ігор і головних міжнародних чемпіонатів, — інформує Василь Тесьминецький.

Раніше по кілька спортсменів Вінниччини здобували олімпійські ліцензії. Приміром, на Іграх в Афінах (Греція) у 2004 році було аж дев’ять спортсменів нашого краю. А цього року в Токіо (Японія) виступав, на жаль, лише один вінничанин.

— Цю ситуацію треба виправляти. На неї впливають багато факторів, і не лише рівень фінансування. Багато що залежить від бажання наполегливо працювати і досягати висот у наших провідних спортсменів і тренерів, — пояснює Василь Тесьминецький.   

                  

Турнір пам’яті свого друга

Всеукраїнський дитячий турнір пам’яті Олександра Пухальського десять років тому спільно започаткували його мати Наталя Григорівна і друг покійного Василь Тесьминецький. 

 — Ці змагання є Всеукраїнськими. До нас залюбки приїздять спортсмени із Одеси, Житомира, Чернівців тощо. Адже ми готуємо грошові премії та цінні подарунки. Також пригощаємо юних спортсменів солодощами, кашею і юшкою, — ділиться заслужений майстер спорту.  

Ці змагання із вільної боротьби традиційно проходять на малій батьківщині Василя Тесьминецкого, в с. Ободівка.

— Олександр був моїм другом. Ми тренувалися разом в Ободівській ДЮСШ, яка була і є лідером в області за розвитком вільної боротьби. Олександр Пухальський був чемпіоном України, посідав призові місця на престижних турнірах, — розповів Василь Тесьминецький. 

Василь Тесьминецький розповів, що свою непересічну спортивну кар’єру починав з аналогічних дитячих змагань. І тому, як організатор, збирається зробити акцент саме на юнацькій боротьбі.

— За допомогою таких змагань ми прагнемо показати усім небайдужим, що вільна боротьба розвивається не лише у Вінниці. Але й в Ободівці, Ямполі, Тульчині, Барі, Хмільнику тощо. Прагнемо розвивати не лише масовий спорт, але виховувати майбутніх борців-олімпійців, призерів Європи та світу, — наголосив він.  

Діти наслідують батька 

Також Василь Тесьминецький спільно із обласною федерацію шахів два роки тому організовував у Гайсині відкриті змагання. Той турнір пройшов на-ура. Тому цього року в Гайсині плануються нові шахові баталії обласного рівня.   

У вільний від роботи час Василь Тесьминецький полюбляє ходити на полювання і риболовлю. Має трьох дітей. Старший син Давид займається греко-римською боротьбою. Цим же видом спорту зацікавився й син Тимур.     

У ветеранських змаганнях заслужений майстер спорту не виступає. Він лише відвідує різні всеукраїнські змагання і чемпіонати, як почесний гість. Тренером Василь Тесьминецький стати особливо не прагне, але не виключає такої можливості у обласному центрі олімпійської підготовки.  

Довідка  

Василь Тесьминецький народився 12 січня 1979 року. Бронзовий призер чемпіонату світу, бронзовий призер чемпіонату Європи, бронзовий призер та дворазовий переможець Кубків світу. Заслужений майстер спорту України з вільної боротьби.

Боротьбою займається з 1996 року. Закінчив Броварське вище училище фізичної культури, Міжрегіональну академію управління персоналом, Одеський регіональний інститут державного управління. Закінчує навчання у Вінницькому державному педагогічному університеті за фахом «Фізична культура і спорт». 

Читайте також: 

Чемпіонка світу Тамара Карапетян з вихованцями залишилася без зали для тренувань
Вінницький клуб сапсерфінгу заснував переселенець за підтримки олімпійської чемпіонки
 

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up