Святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19 може бути небезпечним для вірян. Представники влади і духовенство вже зараз думають над тим, як організувати святкування Великодня в умовах карантину.
«Великдень зазвичай збирає в церкві багато людей.Серед них і ті, хто приїхав з-за кордону. Тому зараз ми готуємо і скоро презентуємо проект «Великдень вдома», який допоможе відсвяткувати це велике свято вдома, без зібрання в церквах», — заявив глава держави.
Під час брифінгу 29 березня губернатор Владислав Скальський теж говорив про формат відзначення Великодніх свят.
— Зараз відбувається постійна комунікація з головами релігійних конфесій, напрацьовується рішення по безпечному святкуванню Великодня в умовах карантину та надзвичайної ситуації в країні, — повідомив голова Вінницької ОДА.
Як відомо, православні та греко-католики відзначатимуть Воскресіння Христове або Великдень 19 квітня, а католики — 12 квітня.
Під час засідання Синоду Православної Церкви України попередньо говорили, що храми повинні залишатися доступними для особистого відвідування віруючими, з дотриманням норм карантину, підвищеної санітарної безпеки і соціальної дистанції.
— Синод Православної Церкви України має надати відповідне розпорядження. Чекаємо. Думаю, воно буде ближче до свята, — прокоментував протодиякон Владислав Демченко, представник прес-служби Вінницької Єпархії. — Поки що служби і так транслюються онлайн. Перед Пасхою можуть бути додаткові конкретні рекомендації для священиків і вірян. Наразі поки нічого більше сказати не можу. Щодо сучасного стану справ, то у нас на сайті єпархії є інформація для парафіян Собору. На неї можна орієнтуватися. Але, повторю, перед Пасхою буде додаткова інформація. Про це буде повідомлено на офіційних ресурсах ПЦУ.
Попередньо проведення богослужінь відбуватиметься онлайн, у вигляді відеоконференції. Якщо ж якийсь обряд вимагатиме присутності людей, вони зможуть відвідати церкву, при цьому кількість прихожан будуть обмежувати.
Також розглядається можливість патрулювання біля храмів. У разі великого скупчення людей, співробітники поліції повинні проводити бесіди з парафіянами і роз'яснювати, що збиратися натовпами небезпечно не тільки для них самих, але і для здоров'я оточуючих.
Українська Греко-Католицька Церква також дозволила проводити богослужіння онлайн в умовах карантину — без присутності віруючих. Згідно з новими настановами, це правило стосується і богослужінь на Страсний тиждень і на Великдень.
В Українській Православній церкві Московського Патріархату поки не оприлюднили жодних рекомендацій з приводу святкування Великодня. Раніше рекомендували обмежити кількість людей в храмі під час богослужінь — не більше 10 осіб одночасно. Крім того, дозволили проводити сповідь і причастя протягом дня, а богослужіння — на відкритому повітрі. Парафіянам з ознаками інфекційних захворювань радять залишатися вдома.
Читайте також:
Карантин не завада відвідати служіння: кафедральний собор дає пряму трансляцію
«Це святиня. Вона має бути необробленою»: що говорять у вінницьких храмах про цілування ікон
«Добре, що можна тримати зв’язок через месенджери»: як карантин вплинув на життя священика
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер