Майстренко раз-по-раз заходить на свою сторінку ВКонтакті. Раніще служив у підрозділі бойовиків «Спарта». Має позивний «Грішник». Журналіст RIA декілька разів намагався зв’язатися з ним. Зокрема, робив це минулої п’ятниці, коли той знову був у мережі. Втім, він закрив доступ до своїх контактів. Хотілося почути його слова з приводу принаймні двох фактів, що звучали у залі суду. Один з них стосується шокуючого вбивства Майстренком пораненого українського бійця у Донецькому аеропорту. Поранений просив Майстренка не покидати його у терміналі.
-Я підійшов до нього: три вистрели у голову та ще п"ять в область серця та легенів, - сторона звинувачує стверджувала на суді, що ці слова належать Мастренку. Так він говорив у телефонній розмові. Відтворення тієї розмови у якості доказу долучено до матеріалів справи і передано суду.
Другий факт має інший відтінок. Коли на суді допитували його матір і вітчима, ті сказали, що Вадим міг би воювати і на нашій, українській, стороні. Вони стверджують, що дуже боявся йти в тюрму. А його засудили. Спочатку призначили умовний термін покарання, а потім – реальний. Майстренкові загрожувало три роки позбавлення волі. Мати і вітчим припускають, що через це він втік на Донбас. Не виключають, що міг би служити в українській армії.
Не шукайте мене
Сторону обвинувачення представляє на суді прокурор обласної прокуратури Олександр Соловйов. У розмові з журналістом він пояснив, що законодавством передбачено заочне судочинство. За його словами, досудове розслідування здійснювала СБУ. Слідчими підтверджено інформацію про те, що підозрюваний воює на стороні ДНР. Здобуто докази. У матеріалах справи, крім зафіксованих розмов підозрюваного, є фрагменти телевізійних інтерв’ю російським каналам, де він вихваляється своєю участю у бойових діях. Його фотографії із зброєю в руках можна побачити у соціальних мережах. Та й батьки підтвердили, що син повідомив де він. Щоправда, спочатку він про це нічого їм не говорив,
- Одного разу Вади не повернувся додому ночувати. – розповів на суді вітчим підозрюваного. – Думали, у друзів залишився. Потім знайшли записку: "Я їду. Не шукайте мене". Куди саме, не написав. Ми вже від людей чули, що його бачили по телевізору, російський канал показував, що Вадим воює за бойовиків. Сам він у цьому зізнався пізніше. Він першим подзвонив мені. Я просив його не говорити поро це мамі, бо вона хворіє, то від такого їй може стати ще гірше.
З телевізора рідні дізналися, що Вадим поранений, йому відірвало два пальці на руці, пошкодило ногу та завдано травму голові. Чим він займається після поранення, мати і вітчим кажуть, що не знають. Спілкуватися з журналістом на цю тему відмовляються. Все, що вдалося від них почути, звучало на суді. Скупа інформація. Говорити про таке їм неприємно.
Два сусіди опинилися по різні сторони барикад
Інформацію про участь калинівчанина Вадима Майстренка у боях на стороні «денееровців» вперше почув від Василя Бабія з Калинівки. Він, редактор місцевої районки, повідомив, де проживав хлопець, який зв’язався з бойовиками. У квартирі будинку по вулиці Возз’єднання на дзвінки у двері ніхто не відповідав. Сусіди у дворі сказали, що Майстренки ховаються від журналістів. У цьому ж будинку проживає Олександр Бондар. На той час його ще не мобілізували
Пізніше Бондар захищав Донецький аеропорт. Його сусід по будинку Вадим Майстренко знищував аеропорт. На суді з цього приводу наводили докази, коли він закладав тротил, брав участь в боях з кіборгами. Бондарю пощастило живим повернутися додому після демобілізації. Його бойові заслуги відзначені орденом «За мужність». Сусід Майстренко теж отримає по заслугах. Тільки це буде інша «нагорода»…
«Світить» довічне ув’язнення
Вирок Вадиму Майстренку мали винести на минулому тижні. Однак судове засідання не відбулося – захворів один із суддів. Справу бойовика-«деенерівця» розглядає колегія суддів Вінницького міського суду у складі Ольги Старинщук, Олександра Жмудя та Алли Чезганової. Вона незвична вже тим, що не часто в практиці застосовується заочне судочинство. У цьому випадку воно викликано тим, що підозрюваний продовжує перебувати на території, тимчасово непідконтрольній державі. Як тільки він з’явиться в іншому регіон, буде затриманий. За участь у співпраці з бойовиками передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 15 років, або ж довічне ув'язнення. Це залежатиме, як колегія суддів оцінить шкоду, заподіяну громадянам і державі.
Читайте також:
Бойовика з Калинівки засудили заочно на 14 років
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер
До речі, пан "Майн Кампф" читав?
"Мою боротьбу" читав. 1993 чи 1994 року. І Ніцше читав. І Еволу. І Донцова. А чому це цікавить пана?