«Залишилися дизайнерські роботи». Коли завершать ремонт Замостянської?

«Залишилися дизайнерські роботи». Коли завершать ремонт Замостянської?
Робітники вкладають плитку та риють лунки під дерева. Сюди планують завезти клени, граби, горобини та інші крупнолистяні породи
  • З весни цього року триває реконструкція Замостянської від Будинку офіцерів до «Локомотиву».
  • Ремонт доріг, тротуарів, центрального бульвару та всіх комунікацій — роботи проводять в комплексі.
  • Будівельники кажуть, що їм залишилося ще трохи і от-от відкриють рух дорогою. Що там зараз відбувається?

До кінця 2019 року Замостянська буде будівельним майданчиком. Влада запланувала комплексну реконструкцію вулиці в дві черги. І з квітня 2018-го займаються ремонтом вулиці від Будинку офіцерів до «Локомотиву». З вулиці зняли асфальт, прибрали дерева, поміняли водопровід, каналізацію, кабельні мережі тощо.

Нині ж, роботи на фініші: тривають найпростіші, «дизайнерські» роботи — озеленення, облаштування світильників та вуличних меблів. А дорогу для машин тут відкриють до кінця листопада.

Відео дня

Озеленення та «оплиточення»

Подивилися, як працюють будівельники на Замостянській, у вівторок, 30 жовтня. З боку Будинку офіцерів вже вклали плитку на центральній алеї та заасфальтували дорогу, тротуари. Плиточники — два Андрії та два Сергії — казали, що вклали близько 2000 квадратних метрів плитки.

— Те, що вона «ковзає», то нічого — ми ж роботу ще не закінчили, додатково будемо посипати піском, утрамбовувати. Нині ж ми тут вкладаємо цементний розчин по краях, бо в мерії придумали не ставити навколо бордюри. Десь побачили таке в Німеччині, що там доріжки без бордюрів, і в нас вирішили попробувати. А нам залишилося ще роботи десь на 2-3 тижні, — сказали будівельники.

Алеєю пересувався автокран. Чоловік шліфував стовпи контактної мережі. А поряд з ним жінки та чоловіки розкопували лунки під дерева. Раз по раз біля них проїжджав трактор, який підсипав грунт на бульвар.

Як потім розповіли працівники «Вінницязеленбуду», вздовж центральної алеї буде орієнтовно до 200 дерев.

— Роботи тут нам багато і не тільки жінки працюють, — розповіла працівниця «Зеленбуду» Надія. — Знаю, що по всій вулиці висадять більше двохсот дерев.

Раніше в мерії казали, що вздовж алеї буде 244 дерева, більшість з них — клени, граби та інші крупнолистяні породи дерев. До початку реконструкції тут росло 144 дерева, більшість з яких — липи.

Звуження дороги — погано?

Дорога від перехрестя Замостянської зі Стеценка до перехрестя з проспектом Коцюбинського — вже готова і має розмітку. Будівельники зробили нові «кишені» для паркування автомобілів, якими вже користуються.

І хоча заборона на рух на відрізку Замостянського від Коцюбинського до Петра Запорожця ще діє, машини активно заїжджають в бік РАГСу та на Винниченка.

Дорогу на Замостянській звузили, а пішохідну зону — розширили. Тепер проїжджа частина — це одна смуга в двох напрямках.

— До цього підходили дуже уважно, кілька разів робили обстеження, аби обгрунтувати використання саме однієї смуги. Таким чином, ми отримали зменшення доріг на 65% та 3000 квадратних метрів велосмуги, — казав раніше архітектор Олександр Коротких.

Крім того, з трьох наскрізних переїздів через Замостянську залишився тільки один, який з’єднує вулицю Острозького. Тоді як по обидва боки від центрального бульвару майже завершили пішохідну зону: тут також підготували лунки під посадку дерев.

Читачі в коментарях на сайті «20хвилин» негативно сприйняли звуження доріг: адже будуть затори, в разі аварії рух на вулиці просто зупиниться, а збільшувати «пішохідку» не було сенсу, бо там мало людей.

Директор департаменту комунального господарства Володимир Ніценко, який керує проектом реконструкції Замостянської, розказав, що таке звуження не зашкодить в цій місцині.

— Дороги звузили, бо це європейський підхід: перевагу в русі містом мають спочатку пішоходи, потім велосипедисти, далі громадський транспорт і в самому кінці — автомобілі, — казав Ніценко. — Замостянська не була завантажена авто трафіком, це оптимальна ширина вулиці з велосмугою, що затверджено новими державно-будівельними нормами. А якщо хтось зламається на дорозі чи буде ДТП, то ширина проїжджої частини дозволяє об'їхати по колії.

Фінал близько

Трамвайні зупинки на вулиці поступово перемістять. Проектувальники хочуть поставити зупинки біля входу на територію «Локомотиву», біля «Прозорого офісу», навпроти Педуніверситету та Будинку офіцерів.

Дві з них вже мають підвищені платформи, які підходять до низькопідлогових «ВінВеїв». Довжина платформи близько 30 метрів, а їхня функція така ж, як і у підвищених переходів — пригальмовувати автомобілі.

Хоча роботи будівельникам ще вистачає, як кажуть в міськраді — вони вже на фінішній прямій.

— Залишилися тільки дизайнерські роботи: привести до ладу зелені зони, доробити пішохідну зону, завершити освітлення. Через пару тижнів будемо влаштовувати вуличні меблі, такі як на проспекті Космонавтів. Орієнтовно, в другій половині листопада рух вулицею для автотранспорту буде відкритий, а трамваї зможуть забирати пасажирів з зупинок вздовж Замостянської ще раніше, — розказав Володимир Ніценко.

Ціна «золотого кілометра»

Як раніше казав мер Вінниці Сергій Моргунов, вулиця Замостянська стане «золотим кілометром» — місцем затишку та комфортного проживання для городян. Утім, «золотою» цю місцину можна назвати і за вартість реконструкції.

Перша черга реконструкції від Будинку офіцерів до «Локомотиву» коштуватиме 74,7 мільйона гривень (goo.gl/qJgpw5). Генеральний підрядник робіт — товариство «Шляхбуд».

На другу чергу — від вулиці Стеценка до вулиці Стрілецької ще не проводили тендер, але вже відомий кошторис: 101 мільйон гривень. Ця сума може зменшитися завдяки аукціону на «ProZorro». Фінансування проекту — коштом Держфонду регіонального розвитку та бюджету Вінниці.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Петров Пётр
    Туалеты сделайте для людей !
  • Микола Смаль
    Зато ніхто не буде ліхачити,бо будуть їхати один за одним і нікуди не обженеш,як їде перший так за ним і всі як каченята за качкою.😀
  • Валентин Порохняк
    забрали кучу місця для паркінгу біля Загсу , тепер там літом буде просто халепа )))
  • Wladimir Kovtun
    Звузили дорогу для авто, добавили смугу для велосипедів. Шикарно. Тепер підрахуйте наскільки більше людей пропустить нова дорога (про пропускну можливість)
    Прям згадую як сраковози нили, про мвітдофор на ц.ринку.«бебебе. І так там повільно їхали,а тепер взагалі станемо» ,а також насправді ща ми отримали? Гарно організований рух і в два рази вища пропускна спроможність
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:09 У Вінниці встановлюють нові вуличні кашпо з деревами для затінку та краси photo_camera 18:11 Вінницький художник Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі photo_camera 17:02 Вінниця приймала студентський турнір з настільного тенісу: відомі переможці photo_camera 16:15 Вінниця відзначає Великдень. Як у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці освячували паски photo_camera Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 16:09 Об'єднані доброю справою: вінничани прибрали територію дитячого будинку перед святами photo_camera 15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up