У хабі «Місто змістів», 19 жовтня, представили концепцію «Інтегрованого розвитку Вінниці - 2030». Чиновники на початку презентації наголосили, що це не остаточна стратегія, а лише її концепція. Тобто, «чернетка», яку ще будуть виправляти до кінця цього року.
Заступник міського голови Владислав Скальський пояснив, що цей документ потрібен, щоб поєднати всі наявні ресурси міста для досягнення поставлених цілей. Це і розвиток економіки, зростання кількості населення, підвищення рівня освіти, покращення транспорту тощо.
Міський голова Сергій Моргунов запевнив, що цей концепцію «Інтегрованого розвитку» готували не стільки з чиновниками, а й з громадою — активними жителями міста. Втім, основні пріоритети нової програми збігаються з тими цілями, які були поставлені у стратегії «Вінниця - 2020». Тобто, зробити Вінницю комфортною для життя всім віковим групам.
Нова стратегія до 2030 року носить схожу місію, а саме «Місто, де хочеться залишитися» і девіз, орієнтований на городян — «Місто — це я».
Стратегію «Інтегрованого розвитку Вінниці» роблять разом з німецькими та швейцарськими фахівцями. Директор проекту «Інтегрованого розвитку України» GIZ Матіас Брандт казав, що нині перед Вінницею стоять виклики (п’ята частина населення — віком 60+, забруднення води, недоліки у освіті тощо), а стратегія інтегрованого розвитку допоможе їх подолати. І те, що стратегію розвитку Вінниці-2030 розробляли 2,5 роки не для чиновників, а саме для громади Вінниці.
Ця концепція доступна онлайн, на сайті міськради.
Є коротка версія, де показані лише тези та головні цілі розвитку міста до 2030 року. А у розширеній — описується сучасний стан всіх галузей міста та перспективні плани розвитку. Хоча всі ідеї, що є в програмі, представлені як наміри, а не конкретні проекти зі строками реалізації та обсягами фінансування.
Так, для прикладу, в Академічному та на П’ятничанах пропонують побудувати школи. Саме місто стане столицею фестивального руху. У колишньому кінотеатрі «Росія» буде концерт-хол, а на території парку Дружби народів зроблять аквапарк.
У Стрижавці створять муніципальні бази відпочинку для людей поважного віку. А колишні заводи, такі як «Хімпром», ламповий завод та м’ясокомбінат можуть перетворити на бізнес-квартали, мистецькі центри тощо.
Під реконструкцію «попадуть» всі наявні парки Вінниці та зовсім захаращені об’єкти, такі як «Панорама», «Хімік», алея на Стрілецькій.
У Вінниці-2030 віддають пріоритет громадському транспорту, а саме електротранспорту: трамваям, тролейбусам та електромобілям, які закуплять для чиновників. І велосипедам, для яких збудують мережу довжиною до 150 кілометрів. Відремонтують всі автобусні станції у Вінниці, повна реконструкція злітної смуги міжнародного аеропорту «Вінниця».
Русло річки Південний Буг продовжать чистити, аби досягти мети «місто з якісною питною водою». Очистку отримають і русла річок Тяжилівка, Вишенька, струмків, що впадають в Південний Буг.
Чиновники пропонують всім городянам ознайомитися з концепцією стратегії Вінниця-2030. Свої коментарі, зауваження та пропозиції можна залишити за телефоном: (0432)-59-51-76 або надіславши їх на електронну скриньку [email protected]
Її відкрите обговорення буде 24 листопада, на міському форумі. А затвердження Стратегії Вінниці-2030, вірогідно, буде вже в 2019 році.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Россия вже не Росія, а якейсь невразуміле формування..
Коріандровічі якось ближче, ала Андійко Першезваний - він наш, він звав.
отож вулиця бандері, Петлюрі, Власова, Адольфа Ілоізича