Хоча реконструкція вулиці Замостянської ще не завершилася, архітектори вже підбивають підсумки. Пішохідну частину збільшили на 21%. А проїжджу частину, навпаки, зменшили на 65%.
У ході обговорення результатів Студії ідей та тематичного тижня VinMile, що присвячений майбутній концепції проспекту Коцюбинського, у хабі «Місто змістів» презентували перші результати реконструкції вулиці Замостянської, оновлення якої розпочалося у квітні 2018-го.
Повне оновлення Замостянської заплановано виконати за два роки. Тут повністю замінять асфальт на дорогах, вкладуть плитку на алеї, висадять нові дерева. Буде нова трамвайна колія, яку роблять за технологією «оксамитовий» шлях.
Керівник «Агенції просторового розвитку», архітектор Олександр Коротких коротко представив отримані результати від оновлення вулиці.
У його презентації показана вся вулиця Замостянська — від 45-го заводу і до Будинку офіцерів. Хоча роботи навіть ще не завершені на 1-й черзі.
— Реконструкція першої черги вулиці Замостянської є першим прикладом у Вінниці, коли під час ремонту розширюється не проїжджа частина, а тротуари, — казав Коротких. — У проекті ми збільшили тротуари, і за нашими розрахунками, пішохідної частини тепер на 21% більше ніж було.
А що з дорогами? На Замостянській звузили проїжджу частину до однієї смуги в двох напрямках. І ще ліквідували проїзди через бульвар.
— До цього підходили дуже уважно, кілька разів робили обстеження, аби обгрунтувати використання саме однієї смуги. Крім того, нові державно-будівельні норми дозволяють нам зробити велосмуги, що на Замостянській буде з обох сторін. Таким чином, ми отримали зменшення доріг на 65% та 3000 квадратних метрів велосмуги.
Трамваїні зупинки будуть переміщені. І заплановано створити ще дві: біля Локомотиву та біля «Прозорого офісу».
А до цього на 1-й черзі вже звели підвищені платформи громадського транспорту, які підходять для низькопідлогових вагонів «VinWay».
Але це ще не все: колію трамваїв можуть відгородити обмежувальними бордюрами, аби не виїжджали сюди автомобілісти. Урбаністи будуть ще досліджувати таку можливість цієї зими, казав Коротких.
Тоді як паркувальні місця, яких стало на Замостянській більше, тепер виділені та не займають смугу автотранспорту.
— Найбільш резонансне питання — дерева. До початку реконструкції їх тут було 144, а після завершення робіт тут висадять 240 дерев. Наскільки мені відомо, більшість з них — це клени, — сказав архітектор Олександр Коротких.
Перша черга реконструкції від Будинку офіцерів до «Локомотиву» коштує 74,7 мільйона гривень. За договором з генпідрядником робіт — товариством «Шляхбуд» — реконструкція 1-ої черги має завершитися до 26 жовтня 2018 року.
На другу чергу — від вулиці Стеценка до вулиці Стрілецької ще не проводили тендер, але вже відомий кошторис: 101 мільйон гривень. Ця сума може зменшитися завдяки аукціону на «ProZorro». Фінансування проекту — коштом Держфонду регіонального розвитку та бюджету Вінниці.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Сергій Місячнюк
Тут подумав що треба закрити на ремонт мости на старий город і на соборну!Вже пора! Чого тягнути час!!??
І ще повисити комуналку в 2 рази!
Все для людей!!!!!!
В ми будемо робити проспекти,мости,і всяку херню..
Аби чим побільше грошей вкрасти!!!
Градострой
Иванов Иван
АА
Андрій Білецький reply АА