Забруднення річки Мурафа та масовий мор риби: люди винять місцевий молокозавод

- У селищі Чернівці зафіксували масову загибель риби у річці Мурафа, а також забруднення води — вона позеленіла.
- Місцеві мешканці кажуть, що це сталося через місцевий молокозавод та звернулися в екоінспекцію. Поліція ж за даним фактом відкрила кримінальне провадження.
Державна екологічна інспекція у Вінницькій області 10 липня повідомила, що до них звернулися мешканці Чернівецької територіальної громади. Люди повідомили про забруднення водного об’єкту (річка Мурафа) та загибелі риби внаслідок діяльності місцевого молокозаводу.
Як зазначають у повідомленні, 5 липня на місце події виїжджали спеціалісти інспекції. Вони разом із представниками селищної ради та громади здійснили обстеження прибережно-захисної смуги вздовж річки Мурафа, що межує із територією підприємства.
— Фахівцями відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрано проби води із річки Мурафа біля території підприємства, вище та нижче по течії річки, також здійснено відбір проб ґрунту в зоні прибережно-захисної смуги біля території суб’єкта господарювання. На даний час проводяться відповідні дослідження на якісні характеристики вод та ґрунтів, — цитуємо повідомлення. — Зауважимо, що по факту забруднення річки Мурафа порушено кримінальне провадження згідно з другою частиною статті 242 КК України, а саме порушення правил охорони вод, що спричинило масову загибель об'єктів тваринного і рослинного світу.
Також у повідомленні підкреслили, що по даному факту наразі тривають слідчі дії.
Минулого місяця, нагадаємо, ми уже писали уже про ситуацію на річці Мурафа. Місцеві тоді розповіли, що на поверхні річки пливла не тільки щука, а й червонокнижна марена, а карасі вистрибували на берег. Пригадати історію можна у матеріалі:
Після цієї публікації журналісту «20 хвилин» Державна екологічна інспекція надала результати лабораторних досліджень води. Її забір здійснювали 24 червня, у той самий день, коли отримали повідомлення про загибель риби. У повідомленні зазначають, що брали проби у трьох місцях — навпроти молокозаводу, вище і нижче його розташування.
Як пояснив журналісту керівник інспекції Юрій Дубовий, досліджували основні показники забруднюючих речовин та їх концентрацію у воді. Так, у пробі води, взятої у місці навпроти молокозаводу, виявлено перевищення азоту амонійного у 2,6 раза у порівнянні з гранично
допустимими нормами. Показник хімічне споживання кисню перевищував допустиму норму у 2,5 раза, а біологічне споживання кисню — у 2,8 раза. Інші показники відповідають гранично-допустимим нормам.
Співрозмовник уточнює, що під час відбору проб води контролювали рівень розчинного кисню. У всіх пробах цей показник не мав відхилень від нормативного значення, становив від 5,1 мг/дм куб. до 7,3, при нормі не менше 4 мг/дм куб.
До речі, до редакції звернулася наша читачка Вікторія. Вінничанка повідомила, що скидають нечистоти у головну річку Вінниці, від чого вода вкрита коричневою піною та білими пузирями. Усе це відбувається усього за 200 метрів від Сабарівської греблі.
Деталі у матеріалах:
- За Сабарівською ГЕС забруднюють річку Південний Буг?
-
Поліція розслідує забруднення Південного Бугу. Справу завели через наше відео
До речі на Сабарівському водосховищі мор риби. Воду перевіряють у лабораторії. Деталі ТУТ.
Читайте також:
У Вінниці виділять 90 тисяч гривень на лабораторну перевірку якості води
Вода в громадських криницях на «Вишеньці». Де безпечно попити джерельної?
Вінничани почистили від борщівника береги малої річки
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.