Вінничани почистили від борщівника береги малої річки

Вінничани почистили від борщівника береги малої річки
 • Активні вінничани та вінничанки разом із фахівцями комунального підприємства «Інститут розвитку міст» збиралися на толоку, де знищували борщівник.
 • За майже три години розчистили від цієї рослини територію завдовжки понад 500 метрів поблизу малої річки на Старому місті.

Про це повідомив очільник громади Сергій Моргунов.

 

«Важливо розуміти, що прибирати борщівник лише на ділянці біля свого дому нерезультативно, адже він насіється знову. Тому потрібно прибирати від борщівника всю територію, де він росте, й не залишити там жодної рослини», — зазначає експертка з екології та озеленення КП «Інститут розвитку міст» Любов Колосова.

Відео дня

Організатори розповіли, що до заходу долучились скелелази, які займаються неподалік, і місцеві мешканці, які регулярно доглядають за цією територією.

Для ефективної боротьби з борщівником, його необхідно вирубати декілька разів на сезон протягом щонайменше двох років. Важливо не допустити насівання борщівника й суцвіття не можна залишати на ділянці, оскільки насіння дозріває навіть тоді, коли стовбур зрізано. Саме в цьому й полягало завдання – зрубати небезпечну рослину та не допустити появу суцвіть.

«На цій території люблять гратися та проводити час діти, тому наявність борщівника справді може бути небезпечною для них», — зазначив міський голова Сергій Моргунов.

А Любов Колосова додала, що за 4-6 тижнів планують повторити толоку. Адже для того, щоб впоратися з борщівником на ділянці, заходи потрібно проводити планомірно та систематично.

Додамо, що боротьба з борщівником входить до Програми охорони навколишнього природного середовища Вінницької громади на 2021-2023 роки (https://bit.ly/41Ynp85), а також є складовою Концепції розвитку малих річок до 2035 року, над якою працювала команда фахівців КП «Інститут розвитку міст».

 

Читайте також:

Бердвочинг — чудовий відпочинок та хоббі. Що це таке та як долучитися?

У Вінниці пройде турнір з дзюдо та самбо — в пам'ять про Героя України Вадима Зеленюка

Тур «Гостинне Поділля»: деталі, маршрут та як долучитися

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
 • Вікторія Дзвонковська Чутора

  Це гарна справа!на державному рівні має бути чистка територій від борщовика від амброзії!
 • Ноконечна Юля

  Корисну справу зробили 👍
 • Олег Каськов

  Інститут розвитку міст? Та ще й КП? Ще одні дармоїди на нашу голову?
 • Stas Pavlov

  Невже в вихідний день, працівники та депутати обл і міської ради, мерії ...створили подвиг в такий час! ? Очам не вірю!))

  Stas Pavlov reply Stas Pavlov

  Лариса Кочмарук не вірю!)) Хіба що тех персонал .. ))

  Лариса Кочмарук reply Stas Pavlov

  Stas Pavlov а вони самі там були🤔

keyboard_arrow_up