За світло для храму УПЦ мп платив Будинок офіцерів? Ми дізналися

За світло для храму УПЦ мп платив Будинок офіцерів? Ми дізналися
 • У соцмережах розгорівся скандал, що начебто Будинок офіцерів платив за світло для церкви УПЦ мп Георгія Побідоносця. Усе через те, що церква заживлена від будівлі Міністерства оборони. 
 • Та ще й борг за світло 1,5 мільйона гривень, який винна церква, «повісили» на Будинок офіцерів. Дізнавалися, чи правда все це.

Поряд з Будинком офіцерів у Вінниці є церква УПЦ мп Георгія Побідоносця. Політтехнолог Олег Постернак пише, що цей храм підключений до мереж Будинку офіцерів. Відтак за електроенергію Будинок офіцерів платить і за себе, і за церкву московського патріархату, пише чоловік.

«Уявіть тільки рівень цинізму: ЗСУ (Будинок офіцерів належить Міністерству оборони - авт.) покривають витрати церкви Московського патріархату власним коштом! Під час війни! — пише на своїй facebook-сторінці Олег Постернак. — А сьогодні вже маємо ситуацію, що саме на Будинок офіцерів повішали борги по світлу церкви УПЦ мп».

У такій схемі підключення Олег Постернак звинувачує безпосередньо гендиректора АТ «Вінницяобленерго» Андрія Поліщука. Нібито той дав доручення приєднати церкву до мережі Будинку офіцерів. І що саме за його дорученням 1,5 мільйона боргу церкви призначили до виплати Будинку офіцерів. То чи правда це?

Відео дня

Храм був підключений до мережі Будинку офіцерів

На допис політтехнолога відреагували у «Вінницяобленерго». Там спростували звинувачення у свій бік та розповіли, що релігійна громада Святого великомученика Георгія Побідоносця, яка займає церкву за Будинком офіцерів, справді підключена до мережі цього закладу. Але це було не рішенням обленерго.

«Будь-який абонент, в тому числі й той, який є юридичною особою ЗСУ, може на власний розсуд здійснювати підключення до власної мережі інших споживачів, в тому числі й релігійних організацій», — йдеться в дописі на facebook-сторінці обленерго.

Там запевнили, що храм УПЦ мп не є клієнтом обленерго.

«Електропостачання точки обліку релігійної громади відбувалось після обліку споживача Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ), на території якого ця релігійна громада знаходиться. Облік та оплата спожитої електроенергії здійснювалась КЕВ, яка є клієнтом АТ «Вінницяобленерго», — йдеться на їх facebook-сторінці.

А щодо боргу в 1,5 мільйона гривень, який начебто перекинули з церкви на ЗСУ, то в компанії спростували це.

«Ми не можемо «списати» з одних і «перекинути» гроші на інші підприємства, оскільки це неможливо ні технічно, ні юридично», — пишуть у «Вінницяобленерго».

Міністерство оборони не сплачує рахунки церкви

Отже, оплату електроенергії здійснював Квартирно-експлуатаційний відділ, який є клієнтом «Вінницяобленерго» та який є складовою ЗСУ. Ми намагалися з’ясувати в цій організації чи справді вони оплачували електроенергію і за БО, і за храм УПЦ мп. Але невдача. 

— Я не можу вам навіть підказати, хто може це прокоментувати, — відповіла жінка, що взяла слухавку в приймальній Квартирно-експлуатаційного відділу.

Тому вирішили звернутися до начальниці Будинку офіцерів Олени Іванової.

— На території Будинку офіцерів є міська АТП. До неї підключені ми зі своїм щитком, та церква зі своїм щитком. І ми, і церква мали окремі лічильники електроенергії. Тому, коли подаються показники, Квартирно-експлуатаційний відділ сплачує рахунки, віднімаючи від них спожите церквою. Тобто, Міністерство оборони не сплачує рахунки церкви УПЦ мп, — сказала начальниця Будинку офіцерів.

— Але ж Будинок офіцерів вирішив приєднав церкву до своїх мереж?

— Це було не наше рішення, — відповіла начальниця Будинку офіцерів Олена Іванова. — За технічними умовами, виданими «Вінницяобленерго», в храмі УПЦ МП був встановлений лічильник електроенергії. Точка під‘єднання вказана за техумовами до ТП-141, яка знаходиться в парковій зоні будинку офіцерів. Упродовж всіх років рахунки постачальником на Будинок офіцерів виставлявся за мінусом витрат церкви. Таким чином Будинок офіцерів Повітряних сил України ЗСУ ніколи не покривав комунальні витрати УПЦ.

Питаємо, чи правда, що 1,5 мільйона боргу церкви переклали на Будинок офіцерів?

— Ні, це неправдива інформація. Є певні ліміти на БО, які щороку виставляються і ми маємо вкладатися у ці ліміти. Тому чужі борги ми аж ніяк не можемо брати на себе, бо ледве вистачало лімітів, щоб покрити власне споживання, — відповіла Олена Іванова. — Я хочу ще раз наголосити, щоб було всім зрозуміло: ми не платимо за електроенергію, яку споживає церква УПЦ мп та не сплачуємо чужих боргів.

Раніше, нагадаємо, розповідали, що на території площі Перемоги поставлять пам’ятний знак до річниці трагедії 14 липня.

 

Читайте також:

Кросворд від «20 хвилин»: що ви знаєте про Будинок офіцерів?

Через дев'ять років простою... У Вінниці знову планують відремонтувати «Райдугу» в парку

У Вінниці ремонтують РАЦС, зруйнований обстрілом 14 липня. Коли завершать роботи?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (24)
 • AK

  Там має бути парк, а ту церкву слід демонтувати. Її побудували всупереч рішення громади, здорового глузду, всуперец націнтересам. Слід відновити паркову зону.

  Читач34 reply AK

  Сквер навколо паркової зони є, вхід вільний. Поруч парк на территорії музея Коцюбинського
 • Vladimir Nemirovsky

  Пішло замовлення на храми УПЦ міста Вінниці?
 • Читач34

  Ця церква і так постраждала через сусідство з домом офіцерів. До речі, а хоч одна церква міста платить за лічильниками? Думаю, вони всі так підключені. Та ж грекокатолицька коло автовокзалу - взагалі самострой прямо на площі

  AK reply Читач34

  Це ФСБшне непорозуміння там на пташиних правах. Її потрібно розібрати.

  Читач34 reply AK

  Разом з усіма церквами
 • Next

  Тут прерогатива  і колегіальне рішення має прийняти  Борзов, з першою заступницею і командою, навіть без Соколового, про повну заборону і ліквідацію УПЦ мп в нашій області. З існуючих храмів, поспилювати перемички, щоб хрести на куполах виглядали як в усьому світі, а не як у гундяєва.

  Читач34 reply Next

  Яке відношення має Борзов до перемичкі на хрестах? Держава відділена від церкви

  Next reply Читач34

  Даю відповідь ОСОБЛИВО великому "знатоку". 1. Всі церкви, в тому числі і УПЦ мп, розташовані в державі Україна, і мають виконувати, та існувати за Законами держави. 2. Землі і території на яких розташовані всі церкви, належать територіальним громадам, сіл, міст областей. 3. Найвища посадова особа у Вінницькій області, на даний час є Голова Вінницької військової адміністрації, С.С. Борзов, розпорядження якого підлягають безумовному виконанню, для всіх.

  Читач34 reply Next

  Чоловіче, я взагалі до церкви не ходжу.

  Читач34 reply Next

  Так все ж: при чому тут перемичка на хресті?

  Next reply Читач34

  Пояснюю для тих хто сам не може дізнатись. В усьому світі існують хрести як на могилах так і храмах. Тільки у РПЦ мп, хрести з додатковою перемичкою  зверху і косинцем низу. Тобто це буде на -храмах зрізатись.

  Читач34 reply Next

  Не в цьому світі,. Християн не більше 2 млрд.

  Next reply Читач34

  Найближчий час покаже...

keyboard_arrow_up