Про те, що частина водойми Ладижинського водосховища вкрита мертвою рибою, ми повідомляли на початку вересня. Рибалки всеукраїнського клубу «Перекат», які першими вдарили на сполох, зафіксували також факт загибелі раків. Не на словах. Побачене підтверджують відеозаписом.
Представники екологічної інспекції і агентства з рибних ресурсів обстежили території водойми на відстані семи кілометрів. За їхніми словами, постраждали два види – плотва і лящ. Коропів серед загиблих рибин не було виявлено. Узяли на дослідження воду і особини мертвих риб. Аналізи проводили в лабораторії обласного управління Держпродспоживслужби. Про результати повідомила керівник відділу іхтіології і регулювання рибальства агентства з рибних ресурсів Марія Якименко.
- Якість води перевіряли за декількома показниками, зокрема, фізико-хімічниими та хіміко-токсологічними, - каже пані Марія. – У наданій нам довідці зазначено, що показники відповідають нормативним вимогам. При дослідженні біологічного матеріалу риби виділено збудник аеромонозу (краснухи), а також ураження зябрового апарату збудником діактілогірозу, це хвороба, яку спричиняють паразити.
Про загибель раків нічого не йдеться. За словами співрозмовниці, коли фахівці відбирали для аналізів біологічний матеріал риб, раків не було.
- Їх і не могло бути, - каже один з рибалок на ім’я Олександр, який повідомив редакцію про факт загибелі риби. – Клишоногих, які виповзали на берег, чи чіплялися каміння, одразу підбирали місцеві, які в цей час перебували на березі річки.
Марія Якименко підтверджує, що раки живуть у чистій воді. Тікають тоді, коли відчувають загрозу життю у середовищі, в якому знаходяться. До речі, згадана хвороба аеромоноз (краснуха), уражає такі види риб як короп. Про це говорять фахівці. Це тяжка інфекційна хвороба коропових риб, що характеризується насамперед пошкодженням шкіряного покрову. Нагадаємо, серед загиблих риб коропів не знаходили. По річці пливли лящ і плотва.
- На мою думку, у річку потрапили шкідливі речовини з полів під час дощів, - говорить згаданий рибалка Олександр. – Першими це відчули раки і почали тікати на берег. Якби вода була чиста, вони б не тікали з річки. Водосховище велике. Воду на аналізи брали пізніше, ніж ми виявили загиблу рибу. Водойма має властивість самоочищуватися. Втім, це мої припущення.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
1. Краснуха каждый год у рыбы бывает.
2. "ураження зябрового апарату збудником діактілогірозу, це хвороба, яку спричиняють паразити" а про Нашу Рябу забыли???могли кровь или ещё что с паразитами слить...например солитёр от коров белой рыбе передаётся...мож от кур тоже передалось...в один год почти вся плотва была с солитёром там