Врятувати «Мури» хочуть за 3,8 мільйонів. Але чому на це грошей не дали?

Врятувати «Мури» хочуть за 3,8 мільйонів. Але чому на це грошей не дали?
Фото з Вікіпедії
  • Мури домініканського монастиря збираються врятувати
  • У січні оголосили тендер на реконструкцію пам’ятки та оцінили роботи в 3,8 мільйонів гривень
  • Але згодом — тендер відмінили, бо не виділили коштів

11 січня обласний департамент будівництва, містобудування та архітектури оголосив тендер на реставрацію пам’ятки архітектури національного значення «Башта та мур». Майбутній переможець тендеру мав провести понад 400 видів робіт, завдяки яким пам’ятку вдалося б не тільки зберегти, але й частково відновити. На все оголосили бюджет в 3 мільйони 843 тисячі гривень.

Скріншот з сайту «ProZorro»Проте, 23 січня закупівлю скасували… через відсутність видатків на об’єкт. Про це зазначено в звіті на сайті Prozorro. Чому ж так сталося? З’ясували «20хвилин».

Мури зникають

Відео дня

У жовтні минулого року зустрічалися науковці, історики, депутати та релігійні діячі, щоб обговорити як рятувати оборонну пам’ятку 17 сторіччя. Фахівці казали, що мури зникають не тільки за вини природних процесів, але й через вандалів, що витягають каміння зі стін:

Фото надані вінницькою єпархією у жовтні 2016 року

— Подивіться у подвір’я сусідніх будинків, — казав секретар Вінницької єпархії УПЦ отець Владислав Демченко. — Хтось витягає собі камінчики, щоб потім вихвалятися, що є в стіні будинку старовинна цегла.

Фото надані вінницькою єпархією у жовтні 2016 рокуКиївський архітектор-реконструктор Анатолій Ізотов тоді казав, що комплекс стоїть на поганому грунті:

— Коли минулого року проводили там консерваційні роботи, то побачили, що грунт під фундаментом вологий, і вся конструкція поступово йде під землю. До цього ще можна додати згубний вплив будівництва: не можна поряд з аварійною пам’яткою зводити новобудови, — казав архітектор-реставратор.

Головний архітектор області Леонід Гужва під час брифінгу розказав, що проектна документація на консервацію пам’ятки дороблена. Планували, що на все потрібно п’ять мільйонів гривень, які виділять порівну мерія та облдержадміністрація. Надалі, до кінця року, про реконструкцію нічого чутно не було.

Реконструкція все-таки буде?

У тендерній документації прописані понад чотири сотні робіт. Серед них — укріпити стіни, прибрати сміття, відремонтувати покрівлю, налагодити систему водостоків від фундаментів тощо. І все це на площі у 260 квадратних метрів цегляної башти та прямокутних стаєн. Нагадаємо, що очікуваний бюджет закупівлі був 3 мільйони 843 тисячі гривень.

Скріншот з сайту "ProZorro"Так чому ж тендер скасували? І чи проведуть його знову? Ці питання журналіст задав директору обласного департаменту архітектури Дмитру Романченко, який був контактною особою:

— Тендер було скасовано, бо коштів на реконструкцію Мурів зараз немає, — говорив Романченко. — Між мерією та облдержадміністрацією справді є домовленності: фінансування об’єкту 50 на 50. І цей договір досі діє. Проте, кошти виділять тільки в березні цього року. Щоб не підставляти майбутнього виконавця робіт вирішили скасувати проведення закупівлі. Через три тижні оголосимо тендер знову.

Пам’ятка простоїть ще рік

Скільки ж ще простоять Мури без ремонту? Про це журналіст запитав в Анатолія Ізотова — головного архітектора та керівника науково-дослідного і проектного центру архітектурної та містобудівної спадщини:

— Можливо рік ще «проживуть». Усе залежить від погоди, — казав архітектор. — По вулиці Монастирській (колишня Володарського — авт.) відкриті фундаменти, куди заливає вода, попада сніг. Це дуже погано для конструкції 17 сторіччя, яка може просто піти під землю. А якщо б нам дали зробити реконструкцію, тоді вже у листопаді 2016 року ми б закінчили протиаварійні роботи із частковим відновленням мурів.

Фото з архіву "20хвилин". Зроблені влітку 2016 рокуЯк розповів архітектор Ізотов, їхня проектна документація отримала погодження в Міністерстві культури, пройшла державну експертизу. Але від їх проекту вирішили відмовитися, бо «занадто мала сума кошторису»:

— Необхідно було починати роботи і подавати в експертизу одночасно другий комплект документації. І тут нам стали говорити, що ми заклали дуже малу суму на виконання робіт. У результаті було запропоновано переробити документацію таким чином, щоб підвищити вартість будівельно-монтажних робіт із 274 тисяч гривень до 600 тисяч. Ми від цього відмовилися, бо це корупція.

Загалом на реконстуркцію за їх кошторисом планувалося витратити близько 3,2 мільйонів гривень. Це на 600 тисяч гривень менше, ніж теперішній бюджет ремонту пам’ятки.

Довідка. Вінницькі мури — комплекс оборонних і монастирських споруд 17 століття у Вінниці. Складався з будівель та стін єзуїтського монастиря, єзуїтського костелу, колегіуму та конвікту (гуртожитки), а також домініканського монастиря і домініканського костелу.

Фото з ВікіпедіїБудівлі були оточені потужними мурами з контрфорсами, бійницями і бойовими вежами. Мури збудовані у 17 столітті монахами-єзуїтами, ставши головною оборонною спорудою міста. Пізніше поруч були прибудовані домініканський монастир з костелом (за матеріалами української Вікіпедії)

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Hohel34
    Оо

    Как так стена не покрашена
  • Yulia Krivickaya
    Лучше бы на это деньги потратили. чем на никому не нужный забор вокруг парка
  • Vladimir Molotov

    пфффф… всего-то, один range rover не купить себе.

    Anonymous reply Vladimir Molotov
    ну так то жып для себя любимого а тут какая то мурА
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up