«Вони в аварійному стані». На баланс міста візьмуть та відремонтують вісім занедбаних бомбосховищ

«Вони в аварійному стані». На баланс міста візьмуть та відремонтують вісім занедбаних бомбосховищ
Фото: з архіву "20 хвилин"
  • Суд зобов'язав Вінницьку міську раду безоплатно прийняти на баланс вісім захисних споруд. Усі об'єкти знаходяться в межах міста. Чи відомо, коли та як їх мають відремонтувати?

Жовтень 2022 року. Вінницька окружна прокуратура звертається до суду з позовом про «визнання бездіяльності Вінницької міської ради протиправною». Прокурор просить суд зобов'язати ВМР розглянути та прийняти на найближчій сесії рішення про безоплатну передачу з державної у комунальну власність восьми споруд цивільного захисту, тобто протирадіаційних укриттів. 

Мова про «бомбосховища», що знаходяться в межах Вінниці. Загальна площа їх складає 2,6 тисячі квадратних метрів, а вміщують вони 3 300 людей. Свій позов у прокуратурі тоді прокоментували наступним чином:

«Життя і безпека громадян — пріоритет держави, яка воює. Але, на жаль, не всі органи місцевого самоврядування відповідально ставляться до цього пріоритету. Зокрема, щодо забезпечення жителів громад необхідною кількістю доступних та облаштованих споруд цивільного захисту». 

Відео дня

Заслухавши аргументи сторін, у Вінницькому окружному адміністративному суді задовольнили позовні вимоги прокуратури. Втім, з рішенням суду у ВМР не погодилися, подавши апеляцію. 

Вже під час слухання справи в Сьомому апеляційному адміністративному суді, суддя не задовольнив скаргу ВМР, залишивши рішення попередньої інстанції без змін. 

Після цього у пресслужбі прокуратури з'явилося повідомлення: «Вінницька міська рада найближчим часом має розглянути питання про прийняття у комунальну власність восьми бомбосховищ та їх підготовку до експлуатації за цільовим призначенням». 

Під час чергової сесії міської ради, 26 травня ухвалили рішення про надання згоди на безоплатне прийняття з державної у комунальну власність Вінницької МТГ згаданих вище захисних споруд. 

За поясненнями стосовно рішення ми звернулися до міської ради. Передовсім нас цікавило, про які укриття йде мова, які роботи у них планують провести та в які терміни. 

— Передачі ще не відбулося, — пояснює директорка департаменту у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Наталія Конончук. — Міська рада прийняла процедурне рішення про надання згоди на прийняття укриттів з державної власності в комунальну. На сесії в липні буде ще одне процедурне рішення. Потім Міністерство економіки України має підготувати проєкт розпорядчого документа і направити його в Кабмін для прийняття рішення передачі.

Від моменту будівництва, продовжує директорка департаменту, ці укриття були в державній власності. За цей час їх ніхто не утримував у належному стані. Попередній огляд із фотофіксацією, каже вона, вказують на те, що деякі будівлі в аварійному стані. 

— Говорити про обсяги робіт наразі неможливо, оскільки це буде зрозуміло після проєктно-кошторисної документації. А її можна буде замовити лише тоді, коли укриття перейдуть у власність територіальної громади, — продовжує Наталія Конончук. — Серед труднощів, що уповільнюють цей процес, відсутність належних документів на об'єкти, які мали б бути у власника.

На питання про те, про які саме укриття йде мова у міській раді відповідати відмовилися.

— Зараз зарано говорити, що ці укриття одразу зможуть прийняти людей. Частина з них в аварійному стані, частина — на території підприємств. Коли будуть готові до експлуатації, тоді вони з'являться на мапі укриттів, — каже Конончук. 

Нагадаємо, що раніше міська рада взяла на баланс протирадіаційне укриття на Замості. Наразі там закінчують проводити капітальний ремонт. Детальніше про це можна прочитати у нашому репортажі: «У нашому укритті одночасно перебувало близько пів тисячі людей». Історія одного бомбосховища.

Поза тим, днями ВМР опублікувала результати обстеження всіх укриттів міста. Про це читайте у матеріалі: Мінімум чверть раніше визначених вінницьких укриттів наразі непридатна для використання.

Читайте також:

Хочуть зрубати дерева, щоб побудувати офіс. Жителі Келецької скаржаться на забудовника

Скільки коштували для Вінниці «нові» трамваї зі Швейцарії. Ми дізналися

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • AK
    От землю якщо б на баланс передали, щоб ті, що біля корита поласували, — то будь ласка, а бомбосховище то нє, не наше, то Ілон Маск відповідати за нього має...
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

  • Next
    Це тільки в нашому місті  можливо, декільком департаментам- паразитів, отримувати нормальну зарплату і премії, використовувати службові автівки, для того щоб ДВА суди зобовязали  виконувати те що належить виконувати міській владі.

keyboard_arrow_up