Мабуть, засновник Миколаєва – генерал-фельдмаршал Григорій Потьомкін зараз перевертається у труні, знаючи що в Миколаєві до цього часу немає ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Члени миколаївської благодійної організації «Кадетський союз» створили ініціативну групу, яка повина займатися питанням створення такого ліцею.
Згідно з постановою Кабінету міністрів 1999 року, в кожній області повинні створюватися ліцеї з посиленою військовою та фізичною підготовкою. На даний момент вже 19 областей України мають такі навчальні заклади. Та немає його ще досі в Миколаївській області.
Хоча й були вже неодноразові спроби його створити. Але вони не увінчались успіхом.
Прийшов час знову піднімати це питання. З’явилися ті, кому не байдуже. Члени миколаївської благодійної організації «Кадетський союз» створили ініціативну групу, яка повинна займатися створенням військового ліцею.
Практика таких ліцеїв засвідчує, що вони користуються значною популярністю у інших регіонах.
Так скажімо у Одесі ліцей існує дев’ять років.
- Зазвичай конкурс у нас – три людини на місце, - каже Анжеліна Гайдарова, голова правління громадської організації «Кадетський союз» в Одесі, яка тісно співпрацює з такими ліцеями. – І, як правило, 94 % тих, хто навчається у ліцеї, вступає до вищих навчальних закладів.
- Особливістю таких ліцеїв є те, що після їх закінчення люди не бов’язково повинні будувати кар’єру військовослужбовця, - каже голова ініціативної групи в Миколаєві Сергій Василенко. – Юнаки також можуть вибирати кар’єру державного службовця, вступивши до відповідного ВУЗу. А може також і в інші ВУЗи, тому що навчання в таких закладах широкопрофільне.
Перевага навчання в ліцеї полягає також в тому, що дитина буде знаходитися в ліцеї 24 години на добу і весь цей час фахівці будуть займатися її вихованням. Зрозуміло, що у вихідні дні вона може залишатися з друзями чи батьками.
- В ліцеї робиться акцент не на військовій підготовці. Хоча такі елементи, як військова форма, військовий розпорядок дня є обов’язковими. Вони дисциплінують юнаків, - каже Сергій Василенко. – В першу чергу акцент робиться на вихованні і формуванні розвиненої особистості.
Цією ж ініціативною групою було проведено опитування школярів із шостого по десятий класи. Бажання навчатися в ліцеї вже сьогодні виявило 54,3 % опитуваних.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.