Вінниця у цифрах: скільки жителів, які зарплати, що вирощують та виробляють?

- Вінницька громада займає таку ж площу, як і третина столиці України.
- Але якщо дістати усі труби, що закопані у нашому місті, то ними можна тричі викласти трасу Київ — Одеса, на всю довжину шляху.
- Чим ми дихаємо, на яку суму товарів виробляємо, скільки заробляємо?
Відібрали цікаві факти про нашу міську громаду з проєкту програми економічного і соціального розвитку на 2024 рік. У документі вказані дані, станом на 1 жовтня 2023 року.
Хто живе у місті
Вінницька міська громада займає площу 255,45 квадратного кілометра. У неї, крім Вінниці, входять сім сіл та селище Десна.
Порівняння з іншими містами: Вінницька міська громада займала б усього третину Києва (839 кв.км), половину Хмельницької міської громади (492 кв. км), але цілком би «поглинула» Тернопільську міську громаду (166 кв.км).
Загальна кількість «прописаних» у Вінниці мешканців: 338 тисяч людей. Ще 18,2 тисячі мешканців проживають у селах та селищах нашої міської громади. У Вінниці більше вінничанок, аніж вінничан: 54,9% — жінки; 45,1% — чоловіки.
За даними міськради, наше місто — це місто молодих: 210 тисяч людей працездатного віку; 60,2 тисячі — діти та молодь до 18 років; і 86,9 тисячі — це люди срібного віку (60+).
Середньомісячна зарплата по місту Вінниця складає 15 тисяч 400 гривень.
Скільки продуктів виробляємо
Більшість промислових підприємств громади (77%) займаються перероблюванням сировини на товари. Переважають три види: харчова промисловість, напої та тютюн.
Місцева промисловість експортувала на зовнішні ринки товарів на $700 мільйонів, імпорт товарів до Вінниці склав $550 мільйонів.
А загалом маємо 52 тисячі 400 підприємств — це юридичні особи та ФОПи.
Наша громада прийняла 46,6 тисячі переселенців. Частина з них переїжджає сюди, разом зі своїми бізнесами: 337 суб’єктів господарювання, які разом створили 1 тисячу 679 робочих місць.
Після утворення міської громади та приєднання приміських сіл, у Вінниці з’явилися землі під посіви.
Посадовці встановили, що у нас, у 2023 році, було посіяно: 1 тисячу 158 га озимої пшениці (17,5% до всієї площі посівів), 80 га озимого ячменю (1,2% до загальної площі посівів), 1 тисячу 320 га озимого ріпаку (20%), 2 тисячі 335 га кукурудзи на зерно (35,3%), 872 га сої (13,2%) та 835 га соняшнику (12,6%).
Тоді як усього сім фермерських господарств у нашій громаді вирощують овочеві культури та картоплю. Під них у 2023 році виділили 42,5 гектара рілля, а у селі Вінницькі Хутори вирощують яблука та груші (10 гектарів), які потім продають у вінницьких магазинах.
Чим ми дихаємо та що «п’ємо»
Повітря у Вінниці важко назвати чистим.
За 9 місяців 2023 року в атмосферному повітрі Вінниці майже завжди спостерігався підвищений вміст діоксид азоту (вихлопні гази від транспорту), фтористого водню, формальдегіду (потрапляють у повітря з вихлопними газами від транспорту, з димом цигарок; виділяються з фанери, ламінату, пластикових пакетів для продуктів тощо) та завислих речовин.
Та й з водою у нас не так все добре.
Основними джерелами забруднення вод є скиди з промислових об’єктів, неналежний стан інфраструктури водовідведення та очисних споруд, змив та дренування токсичних речовин із земель сільськогосподарського призначення.
Основні забруднювальні речовини — сполуки важких металів, сполуки азоту та фосфору, нафтопродукти, феноли, сульфати, поверхнево-активні речовини. Останнім часом зростає забруднення медичними відходами та мікропластиком, яке наразі не контролюється на законодавчому рівні.
Купатися в Бугу, традиційно, не можна: фахівці Обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України знайшли у водах Південного Бугу кишкову паличку, перевищення міді, цинку та нікелю, яйця аскарид та цисти лямблій.
Протягом року висадили 52 дерева, 1 тисячу 338 кущів та майже 83 тисячі квітів. Натомість виконали санітарну обрізку понад 2,2 тисячі дерев та знесли 480 сухих і аварійних дерев.
Що відомо про дороги та транспорт
Цього року у Вінницькій громаді виконали поточний ремонт доріг на 160 вулицях, площею 58,4 тисячі квадратних метрів.
Виконали капремонти доріг на вулицях: Шептицького, Барвистій, Залізничній, Костянтина Василенка. Зробили капремонт перехрестя Зодчих — Пирогова — Василенка. Усього за 9 місяців 2023 року облаштували 71 паркомісце (біля палацу «Зоря», на площі Шевченка та вулиці Василенка).
Ну і звісно завершили реконструкцію вулиці Батозької (від Янгеля до проспекту Коцюбинського).
На маршрутах громадського транспорту в місті працюють: 64 трамваї, 115 тролейбусів, 61 автобус «Вінницької транспортної компанії». У режимі маршрутного таксі працюють 206 одиниць транспорту приватних перевізників.
На території Вінницької міської громади діє 107 світлофорних об’єктів. А загальна протяжність велодоріжок, велосмуг — 93,22 кілометра.
Освіта та укриття
У міській громаді є 61 комунальний дитсадок: 36 з них мають найпростіші укриття і можуть повноцінно організовувати освітній процес. Всі наявні у дитсадках найпростіші укриття облаштовані за рекомендаціями від ДСНС.
У шести дитсадках працюють за змішаною формою, через недостатню місткість в укриттях; 19 дитсадків через відсутність укриттів працюють за дистанційною формою. Загалом у нашій громаді є понад 17 тисяч дошкільнят.
У 44 комунальних школах, ліцеях, гімназіях навчається 45 тисяч 614 учнів. Очно навчаються у 21 закладі 24 тисячі 579 учнів (54% від загальної кількості). У змішаному режимі (поєднання очної та дистанційної форм) освітній процес здійснюється для 20 689 учнів (45,2%).
У трьох школах (Малі Крушлинці, Великі Крушлинці, Гавришівка), в яких наразі відсутнє найпростіше укриття в будівлі та на відстані до 500 метрів від неї, 346 (0,9%) учнів розпочали навчальний рік в онлайн форматі. Це за даними на 1 жовтня 2023 року.
Збиткове комунальне господарство
У Вінниці прокладені 201 кілометр тепломереж у двотрубному обчисленні, 635 кілометрів водопровідних та 559 кілометрів каналізаційних мереж.
Попри позитивну динаміку зростання доходів, комунальні підприємства нашої громади все ще залишаються збитковими.
У 2023 році 30 підприємств (62,5%) отримали прибуток в сумі 77,4 мільйона гривень, 15 підприємств — збиток на суму 150,6 мільйона гривень, три підприємства отримали нульовий фінансовий результат.
У 2023 році найбільші прибутки отримали:
- «Вінницька міська клінічна лікарня «Центр матері та дитини» (17,3 млн грн),
- «ЕкоВін» (13,3 млн грн),
- «Вінницька міська клінічна лікарня №1» (11,9 млн грн),
- «Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» (10,6 млн грн), «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології» (7,0 млн грн),
- «Центр первинної медико-санітарної допомоги №5 м. Вінниці» (3,8 млн грн).
Зазнали найбільших збитків:
- «Вінницяміськтеплоенерго» (76,4 млн грн),
- «Вінницякартсервіс» (63,9 млн грн),
- «Вінницька транспортна компанія» (3,4 млн грн),
- «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» (2,4 млн грн),
- «Вінницька міська аптека» (1,1 млн грн).
Щоб це виправити виконком міської ради протягом року затверджував нові тарифи на платні послуги для цих підприємств, приводячи їх до економічно-обгрунтованих витрат.
Раніше, нагадаємо, ми склали портрет типового вінничанина.
Читайте також:
Яким буде бюджет Вінниці у 2024 році? Рахуємо у «Мавіках»
До уваги ветеранів: як у Вінниці отримати грант на запуск і розвиток бізнесу?
Понад 590 мільйонів гривень заклали на розбудову Вінниці у 2024 році — проєкт рішення
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Дмитро КужидимВінниця деградувала повністю по зростанню середньої зарплати, якщо раніше вона була на 5 місця с Україні то зараз на 17 якщо вірити Ворк Юа, і зарплати за рік майже не змінилися в кращу сторону. В нас є купа підприємців і це добре, але те що вони жлоби які не цінують працю людей це погано.
-
ИринаСередньомісячна зарплата 15 400😆😆😆не смішить люде!БрихуниНафаня Чупчик reply ИринаА ви візьміть зп працівника 10000грн і його керівника 30000грн. Вийде середня зп 15000грн🤣🤣Ігор Метельський reply Нафаня ЧупчикСередня зп вийде 20000 😉