«Софія, бережіть серце!». Як виглядав портрет типового вінничанина у 2022 році

- Щороку вінницьке управління статистики збирає дані про жителів області та складає їх у збірки.
- Ми проаналізували цифри за 2022 рік, додали до них дані з Google та різноманітних відкритих соціологічних опитувань.
- Так у нас вийшов портрет типового середньостатистичного вінничанина. Точніше, вінничанки.
Типовий вінничанин — жінка. На 1 січня 2022 року у Вінницькій області проживали 1,5 мільйона людей, з яких 53,6% — жінок. На одну тисячу жінок припадає в середньому 865 чоловіків. Тож типовий мешканець області — це жінка.
Як звати?
Минулого року новонароджених хлопчиків називали Артем, Максим, Матвій, Марк, Назар. А дівчаток — Софія, Анна, Анастасія, Вікторія, Соломія.
Оскільки типовий вінничанин є жінкою, то обирали для нього якраз дівоче ім’я: а саме Софія. Чому? З 2018 року цим ім’ям найчастіше називають нових мешканок Вінниччини.
Скільки років?
Софії уже виповнилося 42 роки. Після виходу на пенсію Софія проживе не так вже й довго. Середня тривалість життя по Вінницькій області для жінок складає без кількох місяців 76 років. Чоловіки доживають лише до 66 років.

66% всіх смертей в області припадає на хвороби системи кровообігу. Якщо конкретніше, то це ішемічна хвороба серця. І ця статистика, на жаль, з року в рік не міняється. «Софія, бережіть своє серце та ходіть регулярно на медогляди!», — наче каже нам статистика.
Де живе
Як і більшість населення Вінниччини (52%), Софія живе у місті. Мешкає у квартирі удвох з чоловіком, виховує одну дитину.
З техніки у квартирі Софії є телевізор, комп’ютер, холодильник, мікрохвильовка, пральна машинка. Автомобіля у сім’ї Софії немає. Скоріш за все є велосипед або скутер. Але вона часто заглядається на Volkswagen Passat B7.
Софія працює у сфері освіти. Можливо, займається вихованням у дитсадку або вчителюванням у школі. Минулого року, в середньому, вона отримувала «на руки» 11 тисяч гривень зарплати.
Добре, що ще й чоловік працює, адже «на життя» Софія витрачає 11 тисяч 424 гривні щомісяця. Близько половини (47,2%) вони витрачають на харчі.
Софія харчується найбільше молоком та молочними продуктами, часто готує їжу з овочів.
Хліб традиційно є на столі у Софії. А от м’ясо та риба не часті «гості» на її кухні.
Чим цікавиться
Софія, як і більшість її друзів, розмовляє українською. Останнім часом телевізор закинула, почала більше часу проводити в інтернеті. Там вона читає всеукраїнські новини, час від часу відкриває «Карту повітряних тривог», а також дивилася чи не помер путін слідом за жириновським.
Минулого року Софія часто цікавилася новинами про Олексія Арестовича, Валерія Залужного і Бориса Джонсона.
Шукала, де знаходиться Буча, Гостомель та Маріуполь. Хотіла дізнатися ціни на генератор, де купити сіль і марку «російський корабель».
А з фільмів та серіалів подивилася нову «Людину павука: Додому шляху немає» і серіал «Дім дракона».
Що пам’ятає
Софія пішла до школи у 1989 році. Її дитинство припало на останні роки Радянського союзу, вона застала «лихі 90-ті» та пам’ятає, як було важко жити її батькам. Софія бачила дві революції в Україні.
Після розпаду СРСР носила варьонки, жувала «Лав із», крутила на олівці магнітофонні касети та захоплювалась голлівудськими фільмами.
Вам теж трохи за сорок і знайшли чимало співпадінь з описом середньостатистичної Софії? Напишіть про це в коментарях.
Читайте також:
Як прості люди наближають перемогу: 52 сітки сплели мешканці будинку по вулиці Дубовецька
У Вінниці з гепатитом А госпіталізували вже 60 людей, 14 з них — діти. Чи знайшли джерело зараження?
Матеріальні відносини між пацієнтом і лікарем мають припинитися, — каже головний лікар онкоцентру
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.