Кабмін на засіданні у п’ятницю, 12 червня, погодив призначення керівника Державного управління справами (далі — ДУС) Сергія Борзова на посаду голови Вінницької ОДА.
— Хочу від себе особисто, від уряду подякувати Владиславу Скальському за плідну співпрацю. Дякую вам, успіхів, — сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль та потиснув руку вінницькому губернатору.
А потім прем’єр дав коротку характеристику новопризначеному голові ОДА, який не пройшов на засідання Кабміну, бо був «за межами Києва».
— Стосовно Сергія Борзова, діючого керівника Держуправління справами. Усі ми його знаємо. Уродженець Вінницької області, підготовлений держслужбовець, має 22 роки досвіду, з відповідними нагородами і так далі, — сказав Шмигаль.
Однак, ще тиждень областю керував «звільнений» Владислав Скальський. До сьогодні, 19 червня, президентом Володимиром Зеленським не був підписаний указ про його звільнення. Однак тепер рішення опублікували на сайті президента України.
Про причини звільнення губернатора на засіданні уряду не сказали. Також і не повідомили й на представленні нового голови ОДА Сергія Борзова, що відбулося цієї п’ятниці.
Звернулися до Владислава Скальського за коментарем, проте відповіді на момент публікації матеріалу ще не отримали. З наших джерел відомо, що Скальського звільнили, оскільки він не займався політикою та не сприяв підвищенню рейтингів президентської партії «Слуга Народу» на Вінниччині.
Дружина нового губернатора, нардеп Ірина Борзова була на призначенні чоловіка головою ОДА. До того ж, вона очолює партійний осередок «Слуги народу» на Вінниччині.
Сергій Борзов заявив, що «кабінетним губернатором не буде». А протягом наступних шести місяців планує працювати, не очікуючи на результат. Після цього терміну завершиться децентралізація і ОДА припинять своє існування.
У свої промові він оголосив про 13 кроків на посаді, серед яких скорочення «роздутого» штату Вінницької ОДА, формування чіткого антикризового плану боротьбі з коронавірусом, успішне завершення адмінреформи (63 ОТГ і п’ять районів); інвентаризація землі, що у власності громади; виведення бізнесу з тіні; перевірка ефективності використання державних коштів на побудову інфраструктури; реформи у медичній галузі області; розвиток туризму і культури в нових реаліях карантину; поява молодіжного конгресу ОТГ Вінниччини та порталу «Вінниччина-дітям», де буде вся інформація про гуртки й активності для молодих вінничан.
З офіційної біографії відомо, що 40-річний Сергій Борзов родом з Вінниці, навчався у школі №35. Закінчив історичний факультет Педуніверситету. До початку держслужби був директором Клубу веселих та кмітливих «Вінницькі перці» (2006-2011 роки), директор команди КВК «Збірна України» (2011-2012).
У 2014 році президент Порошенко призначив його на посаду заступника керівника Держуправління справами (ДУС) — величезної організації, яка керує держмайном (санаторії, державні дачі тощо) та обслуговує роботу чиновників центральних органів влади. З 2015 року Борзов стає керівником ДУСі. А після перерви між 2016 і 2019 роками його знову призначають на посаду керівника Держуправління справами вже рішенням президента України Володимира Зеленського.
У декларації за минулий рік чиновник вказав, що отримав 807 тисяч зарплати, а грошові активи — 80 тисяч доларів готівкою (1,8 мільйона гривень за курсом на 31 грудня 2019 року) у власності дружини — нардепа від «Слуги Народу» Ірини Борзової.
Транспорт, яким володіє Сергій Борзов — це Toyota Rav4 (2014), ИЖ 271501-01 (1992) та катер «Крим» (1997). Крім того, у власності Сергія Борзова є торгова марка «Вінницькі перці».
Із нерухомості в родини Борзових є будинок на 91 «квадрат», земельна ділянка, дача, три квартири у Вінниці та одна квартира, площею 187 «квадратів», у Києві.
Щодо останньої, як встановили журналісти видання Страна, триває кримінальне розслідування. За версією детективів НАБУ, Сергій Борзов, будучи заступником керівника Держуправління справами, отримав службову квартиру в престижному житловому комплексі на Печерську, а коли став керівником ДУСі — безкоштовно приватизував цю квартиру.
Провадження відкрили ще у 2016 році. В судовому реєстрі є чотири ухвали по цій справі, і остання, яка була внесена у грудні 2019 року, вказує, що «Інформація заборонена для оприлюднення згідно з пунктом чотири частини першої статті 7 Закону України «Про доступ до судових рішень» — судове засідання відбувається в закритому режимі.
Раніше, нагадаємо, розбиралися, що задекларували топ-чиновники Вінницької області.
Читайте також:
Верховна Рада відкриває ринок землі у 2021 році. Як голосували вінницькі?
Монополія обленерго, РРО і держнагляд. Про проблеми бізнесу говорили з нардепом Іриною Борзовою
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Светлана Рулько
Ірина Агне Пийвода
AK
Дружина із числа "Слуг народу", платить на окупованих територіях податки у рУблях, сам підгодований слугами, деталі тут: https://www.pravda.com.ua/news/2019/08/1/7222501/
Мабуть Скальський був порядною людиною, раз замість нього поставили цього свояка.
Юрий Ковальчук