Вінничанка навчає людей стояти на цвяхах. Чим це корисно?

Вінничанка навчає людей стояти на цвяхах. Чим це корисно?
Валентина Зубар, терапевтка з цвяхостояння
  • Валентина Зубар займається цвяхостоянням вже понад два роки.
  • Спочатку для неї це було незвичним хобі, практикувала цвяхотерапію щодня. Та невдовзі сама почала вчити інших.
  • Що це дає? Які враження та емоції? І що відчуваєш, коли стаєш босими ногами на цвяхи? Вирішили з'ясувати на власному досвіді.

Валентина Зубар стоїть на конструкції із цвяхами та навчає цього інших.

— Познайомилася з практикою цвяхостояння, коли жила в Одесі. Там ми щодня, з 6-ої ранку, ставали на цвяхи. А після займалися йогою, й так було протягом місяця. Мене це так захопило, що невдовзі я вирішила вивчитися на терапевтку та вже ставати на цвяхи з певною метою, — розказує Валентина.

У руках тримає дві дошки Садху, які утикані цвяхами. На дотик вони гострі, боляче доторкатися до них рукою. Однак сама Валентина каже, що «цвяхостояння — це безпечно, і що ніяких пошкоджень на стопах не буде».

Відео дня

— Цвяхотерапія для мене — це духовна практика, яка допомагає звільнитися від страхів та невпевненості. Крім того, стояння на цвяхах добре розслабляє та розганяє кров по тілу. Якось одного разу я простояла 45 хвилин, — ділиться терапевтка.

«30-40% не готові до цвяхів»

Прийом у цвяхотерапевтки починається з того, що вона розпитує людину про її побажання та запити від практики.

— Найчастіше приходять до мене жінки. Чоловіки рідше. Люди вже свідомо розуміють, для чого вони тут. Тож ми обговорюємо запит: пропрацьовуємо бажання людини, що їй заважає здійснити його в реальність, та на які кроки потрібно піти, щоб отримати результат, — говорить Валентина.

В процесі розмови босі ноги відвідувача терапії вже на цвяхах. Правда, людина сидить на стільці, а не спирається всією вагою на дошки Садху.

— Зрештою людина проговорює свій запит, ми разом робимо вдих носом - видих ротом, і я допомагаю стати на цвяхи. Увесь процес я спрямовую людину, не даю їй завчасно зійти та допомагаю прожити наплив емоцій, — каже цвяхотерапевтка. — Проте десь 30-40% відвідувачів з першого разу не встають: пробують і одразу сходять з цвяхів. Внутрішньо не готові до цього.

Реакції на цвяхи у людей — різні, каже Валентина. Буває, що плачуть. Буває сміються та через деякий час витанцьовують на цвяхах. А інколи — кричать та сваряться.

— Сенс в тому, щоб людина не соромилася вивільняти усі емоції. Якщо цього не робити — результату не буде, — говорить Валентина Зубар. — Якщо все зробити правильно, то в підсумку отримуємо колосальний приплив енергії, яку можна вивільнити у необхідне для вас русло.

Спробували на собі

Наша журналістка Наталія Корпан вирішила спробувати на собі, що таке стояння на цвяхах. Далі вона ділиться своїми враженнями.

— Я прийшла з певним особистим запитом, Валентина допомогла його мені скоригувати, — каже Наталя. — Перед тим, як стати на цвяхи, я відчувала себе доволі напружено: було лячно, адже на дотик цвяхи гострі та я не уявляла, як я на них маю простояти навіть десять секунд.

Далі журналістка каже, що зробивши перший вдих-видих, заспокоїлась і за допомогою терапевтки стала на цвяхи.

— Перші секунди було дуже боляче. Я одразу відчула жар, який проходив по тілу, та у мене спітніли долоні. Терапевтка мене обійняла, щоб я заспокоїлась і не зійшла з дощок, — ділиться враженнями журналістка Наталія Корпан. — Найбільше допомагало глибоке дихання, а згодом я почала фокусуватись на своєму запиті. Не очікуючи такого від себе, я простояла сім хвилин! Хоча відчувалося, що я на цвяхах була не більше 40 секунд.

Де можна постояти на цвяхах?

Постояти на цвяхах можна у психологічному просторі «Art de vivre», який знаходиться неподалік від ЖК «Avalon».

Утім, не всім можна займатися цвяхотерапією: зокрема, це вагітні та люди, які приймають антидепресанти. Їм стояння на цвяхах може нашкодити здоров’ю.

— А от вага людини не впливає на цей процес. Навіть якщо важите 50 кілограмів чи 150, це неважливо. Усім на початку важко, — додає Валентина Зубар. Ось її сторінка в Instagram.

Вона не єдина цвяхотерапевтка у Вінниці. Ось, наприклад, є Тетяна (astratet_sadhu), яка також допомагає вперше стати на цвяхи або простір gvozdi.vn та багато інших.

 

Читайте також:

Як не померти від храпу? Хто під загрозою і що робити, розповідає лікар

Історія України не обов'язкова для здачі та інші зміни: якою буде вступна кампанія у 2023 році?

Бійцям зрізали 30 тисяч гривень премії: кого це стосується?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • Олег
    Что вы говорите? Быть не может! ))))
  • Олег
    ладоньморда...
    Alexandr reply Олег
    Фізичні переваги - покращення кровообігу та лімфодренажу, зміцнення м'язів та зв'язок, зменшення болю в різних частинах тіла, покращення загального тонусу організму людини.
    Психологічні переваги - збільшення порогу стресостійкості, покращення концентрації та уваги, розвиток самодисципліна, внутрішній спокій та гармонія 🙂
    Але звичайно ж, практика стояння на цвяхах не панацея і підходить далеко не всім
  • Георгій
    Їй мабуть нічим більше зайнятись. І робить вона це не за так.
  • Next
    Це зовсім ніяка НЕ новина. В неврології цей метод називається ПЛАТО, і неодноразово я випробував його років 35 тому.

keyboard_arrow_up