Вінничанина обрали головою Антикорупційного агентства. Що ми про нього дізналися?

- Нацагентство з питань запобігання корупції буде очолювати чинний детектив Національного антикорупційного бюро.
- Як тільки рішення затвердить Кабмін, то Віктор Павлущик керуватиме органом, однією із задач якого є перевірки декларацій чиновників.
- Що відомо про нового очільника НАЗК? Про його біографію, доходи та гучні справи.
Переможцем конкурсу на посаду голови антикорупційного агентства став вінничанин Віктор Павлущик. Про це повідомили на facebook-сторінці Нацагентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК).
«За його кандидатуру проголосували всі шість членів комісії. Очікуємо на відповідне рішення Уряду», — повідомили у НАЗК.
Широкому загалу відомо, що саме цей орган курує реєстр декларацій, а також проводять спеціальні перевірки посадовців. А що відомо про Віктора Павлущика? Його біографія, декларація та гучні справи на нинішній посаді керівника відділу детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
Розслідує справи суддів
З його автобіографії читаємо, що народився у Вінниці, закінчив ліцей №7 у 2003 році, а у 2008 році закінчив академію СБУ (спеціальність «Правознавство»). У 2009-2014 роках здобув вищу освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, за спеціальністю «Міжнародний бізнес».
Паралельно цьому проходив військову службу (2008 — 2015 роки) в Службі безпеки України, на оперативних посадах та посадах керівного складу. У 2015 в першу хвилю став детективом НАБУ.
Віктор Павлущик наразі працює у відділі, який займається розслідуванням справ суддів. Працював над справами ОАСК та найрезонанснішою справою минулого року про затримання голови Верховного суду Князєва (15 травня 2023 року НАБУ й САП затримали Всеволода Князєва при отриманні хабаря у $2,7 мільйона за рішення на користь олігарха Костянтина Жеваго).
З початку повномасштабного вторгнення до квітня 2022-го перебував в складі зведеного загону НАБУ, брав участь в заходах протидії російським окупантам на території Києва та Київської області.
Розлучений, має двох синів, 2012 і 2018 років народження та доньку 2024 року народження. Живе з Тетяною Водопʼяновою, яка є «партнеркою», про що зазначив кандидат на посаду голови НАЗК.
Тетяна Водоп'янова, до слова, теж працювала в правоохоронних структурах: з 2016 по 2023-й вона була старшим детективом у НАБУ, а з минулого року працює у Представництві Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні.
Про закордонні поїздки та ставлення до рф
Як і з іншими кандидатами і кандидатками, із Віктором Павлущиком провели співбесіду на доброчесність. Її запис опублікований на Youtube-каналі Кабміну, звідки ми виділили ключові запитання до Павлущика.
— У 2016 році ви продали авто Chery M11 2010 року випуску за суму 49 тисяч гривень (близько $2 тисяч за курсом на той момент). Натомість тоді таку ж машину можна було придбати десь за $7,7 тисячі. Чи не могли б ви пояснити, чому продавали авто за заниженою ціною?
— На той момент були критичні проблеми з двигуном. Були пошкодження кузова. Тому я вважаю, що 49 тисяч гривень на той момент була реальною, адекватною ціною за 6-річний китайський автомобіль у базовій комплектації, — відповів Павлущик.
— Уже під час повномасштабного вторгнення ви перетинали кордон тричі, зокрема, для відвідування дітей за кордоном (в Румунії, де їм був наданий тимчасовий захист - авт.). На підставі яких документів ви це здійснювали, і чому саме ви їздили, якщо є інші родичі?
— Мої батьки, яким по 62 роки обом, допомогли мені та колишній дружині в забезпеченні безпеки моїх дітей. Вони вивезли моїх дітей за кордон, за що я їм дуже вдячний (колишня дружина не могла цього зробити, перебуваючи на військовій службі — говорили члени відбіркової комісії - авт.), — відповів Павлущик. — Я виїжджав, щоб провідати дітей та виконати свій батьківський обов’язок. Підстава для перетинання кордону — наявність відстрочки від призову як працівника НАБУ.
— Мати вашої партнерки, Тетяни Водоп’янової, виїжджала у 2020 році до росії, в ростовську область. У письмовому поясненні ви вказали, що ця поїздка була пов’язана з відвідуванням близьких осіб, з якими мати вашої партнерки має стосунки з 1980-х. Поясніть, будь ласка, своє ставлення до того, що мати вашої партнерки відвідувала російську федерацію?
— Хочу зазначити, що на той момент, я, скоріше за все, не був знайомий з матір’ю Тетяни Водоп’янової. Водночас з приводу мого ставлення, то воно є однозначно негативним, — відповів Віктор Павлущик. — Підтвердженням мого ставлення, можливо, стане те, що на початку повномасштабного вторгнення я не виїжджав, залишився у Києві, де був зарахований до зведеного загону в НАБУ. Брав участь в операціях у Бучанському районі. І по квітень 2022 року взагалі не виїжджав за межі Київщини, бравши участь в протидії російської агресії.
Що буде робити на посаді голови НАЗК?
З мотиваційного листа, який Віктор Павлущик подав до НАЗК, читаємо, що він планує робити на посаді голови. А саме зберегти й вдосконалити роботу агентства, підвищити довіру громадськості до нього.
«Зазначене поступово призведе до очищення українського суспільства від корупції шляхом формування у всіх громадян нульової толерантності до корупції та розуміння того, що боротьба з корупцією починається з кожного», — зауважив він.
Наступне завдання, яке Віктор Павлущик ставить перед собою, є відновлення роботи у напрямку спецперевірок, оскільки протягом півтора року чиновники могли не подавати декларації, а перевірки поданих ними даних не проводилися.
І ще голова НАЗК планує розвивати комунікацію з суспільством та співпрацювати з антикорупційними органами держав-партнерів й міжнародними організаціями.
«Довгостроковим результатом роботи Національного агентства з питань запобігання корупції в результаті має стати кількісне та якісне зниження рівня корупції й поширеності антикорупційних практик в Україні», — підкреслив Віктор Павлущик.
Журналіст RIA/20хвилин також мав коротку розмову з батьком голови НАЗК, Володимиром Павлущиком.
— Хай йому щастить (на новій посаді - авт.), — висловив свої враження про здобутки сина Володимир.
У власності партнерки — міні-«автопарк»
Переглянули свіжу декларацію Віктора Павлущика.
На посаді слідчого детектива НАБУ він заробив за 2023 рік 1 мільйон 546 тисяч гривень (це з податками та зборами - авт.). Загальний сімейний дохід за той же рік склав 2,9 мільйона гривень, з яких близько 1,3 мільйона — це зарплата Тетяни Водоп’янової, партнерки детектива НАБУ.
Заощадження зберігають у доларах та гривнях. У перерахунку на нашу нацвалюту за курсом на 26 лютого, їхні грошові активи складають 824 тисячі гривень.
З нерухомості мають квартиру в Києві (59,2 кв.метри), квартира у Запоріжжі (67,73 кв.метри), житловий будинок на Київщині (70,8 кв.метрів) та земельну ділянку під цим домом (81 кв.метр). Останні два об’єкти належать Тетяні Водоп’яновій, а інші — у співвласності.
Також Тетяна Водоп’янова має чотири автомобілі: Citroen Grand C4 Picasso 2010 року випуску (придбаний у 2023 році), причіп Верда 2.02 2017 року випуску (куплений у 2023 році), КАМАЗ 5410 1991 року випуску (право власності набуте у 2023 році) і Nissan Leaf 2019 року випуску (куплений у 2022 році).
Детективу НАБУ і майбутньому голові НАЗК належить тільки Toyota Camry 2016 року випуску, право власності на яку Віктор Павлущик набув у листопаді 2022 року.
Читайте також:
Для вінничан пропонують новий тариф на холодну воду — які розцінки?
Мейдич, Вацак, Білозір: що нового у народних депутатів з’явилося у 2022 році
Вінницький другокласник передав на підтримку ЗСУ близько 35 тисяч гривень
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Eduard Ionovich
G.A.I.
Валентина reply G.A.I.
Vitalii
- 2009-2014 роках здобув вищу освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка,
Паралельно цьому проходив військову службу (2008 — 2015 роки) в Службі безпеки України, на оперативних посадах та посадах керівного складу...
хто працював в держ. органах, знають, що такі "генії" 1 на 10тис, може навіть на 100тис... щоб після учебки одразу на керівну посаду, при цьому паралельно навчаючись... :)
Liubov