«Вінничани обіймали та підтримували мене». Чим закінчилося голодування мешканки Вороновиці?

«Вінничани обіймали та підтримували мене». Чим закінчилося голодування мешканки Вороновиці?
«Я хочу надати розголосу. Подібних випадків з насильством та конфліктів по майну може бути багато», — каже 56-річна Валентина Григоренко
 • Минулого четверга 18 травня Валентина Григоренко вийшла на пікет у Вінниці. Вона оголосила, що голодуватиме протягом дня. 
 • Робила це, щоб домогтися справедливості для своєї родини та всіх постраждалих від домашнього насильства. Чим закінчився її протест?

56-річна Валентина Григоренко минулого четверга оголосила про голодування. Жінка натягнула на чоло пов’язку «Я голодую», тримала у руках плакат, де виступала проти дискримінації людей з інвалідністю та проти порушення прав людини.

Тоді ми з нею поговорили та дізналися, що у жінки роками тривають сварки з родичами через поділ спадщини. Нерідко конфлікти переростали в домашнє насильство з застосуванням образ та фізичної сили.

Валентина Григоренко говорила, що поліція ігнорувала заяви від неї та родини, яка страждала від насильства з боку племінника. Ба більше, той через суд домігся компенсації за порушення ідеальних часток поділу спадщини. І через це Валентині заблокували картку, на яку вона отримувала пенсію по інвалідності.

Вона говорила, що таких випадків як у неї на Вінниччині може бути значно більше, ніж ми собі уявляємо. Тому Валентина своїм голодуванням виступала ще й проти судової системи. Чим закінчилася її пікет?

Відео дня

«Реакція людей — це просто «вау»

— Що сказати? Здоров’я моє погіршилося. На наступний день була в сімейного лікаря і з’ясувалося, що у мене утворилися гематоми в ногах, — каже жінка. — Але завдяки резонансу, яке спричинило моє голодування, на проблему звернули увагу в органах влади.

22 травня Валентина Григоренко говорила з заступницею голови Вінницької ОДА Наталією Заболотною. Крім того, вона мала діалог з начальником Вінницького райуправління поліції Віталієм Курчиком.

— Я так розумію, мою ситуацію взяли на контроль. Також зі мною зв'язувалася Уповноважена з прав людей. Завдяки її втручанню мені розблокували пенсійну картку, — каже Валентина.

У день голодування її супроводжували поліцейські. Жінка говорила, що ті неодноразово пропонували їй допомогу, воду та викликати «швидку» в разі погіршення стану.

— Ще до мене багато людей підходило протягом дня. Просто перехожі. Обіймали. Намагалися дати грошей. Але я відмовляла у допомозі, казала, що не прошу грошей, а протестую проти нашої судової системи, — ділиться враженнями мешканка Вороновиці. — У відповідь люди казали, що саме тому вони так хочуть підтримати. Того дня мені писали люди з інвалідністю про те, що в них також заблоковані картки за рішенням судів. Такий відгук на мою проблему, на проблему в суспільстві — для мене це було просто «вау».

У попередній розмові Валентина Григоренко говорила, що вийде на голодування ще 25 травня. Але зараз плани змінилися.

— 25 травня я не буду виходити, оскільки буду займатися касаційною скаргою (вже її подала - авт.) щодо майнового конфлікту. І зараз мені пропонують по домашньому насильству повторний розгляд усіх раніше поданих заяв. Якщо ж моя ситуація не буде рухатися до свого вирішення, то буду змушена вийти на нове голодування, — сказала жінка.

«Ситуація на контролі в начальника поліції»

Заріна Маєвська, речниця обласного главку поліції: 

— Валентина Григоренко раніше зверталася до поліції стосовно конфліктів зі своїми родичами. Це, наприклад, словесні образи та застосування до неї фізичної сили. З цього приводу складався протокол про вчинення адмінправопорушення за статтею 173-2 «Вчинення домашнього насильства в сім'ї». 

Відносно цього племінника був виписаний заборонний припис про будь-який контакт із заявницею. І за роки таких повідомлень було багато, поліція адекватно реагувала на них: приїжджали на виклик, з'ясовували обставини, опитували обидві сторони. 

Зараз ця ситуація на особистому контролі начальника Вінницького райуправління поліції Віталія Курчика. Він запросив до себе людину, яку звинувачує в домашньому насильстві мешканка Вороновиці, щоб з'ясувати обставини.

Ми готові вислухати та опублікувати позицію іншої сторони конфлікту, зокрема племінника Валентини Ігоря Свентуха, якщо він побажає зв’язатись з журналістом.

 

Читайте також:

Сергій Сокиран — новий начальник Служби судової охорони Вінниччини. Які скандали з ним пов'язані?

«Ваша дочка в лікарні». Пенсіонера з Вінниці ошукали на майже 200 тисяч гривень

«Опіки 20-річної давнини стали неминучими для кожного...». Спогад про теракти у вінницьких маршрутках

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
 • Жора

  "І через це Валентині заблокували картку, на яку вона отримувала пенсію по інвалідності."

  Блядь дебилы исполнители , принят закон что человек может иметь одну карту! Исполнители привыкли жить по законм врагов как в России где блокируют все картыв. Но есть закон как в Европе что человек может иметь одну карту чтобы расчитваться ей в магазине.

  20 мин ,не не знали ?
 • Жора

  Как могут не разблокировать пенсионную карту, недавно принят закон что человек может иметь одну карту с оборотом денег в месяц две мин зарплаты, это примерно 13000. И исполнительные службы не имеют права ее блокировать.Это сделано как в Европе, там также если блокируют карточные счета то оставляют одну чтобы человек мог получать зарплатуЮ пенсию, расчитываться в магазине.,и.т.д

  20 мин. шо не знали ? ))))
 • Олена Мудрик

  Я рада що Вам допомогли 🙏🙏🇺🇦,тримайтеся ,здоров’я Вам .
 • Увы и Ах

  "...поліція адекватно реагувала на них: приїжджали на виклик, з'ясовували обставини, опитували обидві сторони."

  Тобто, адекватна реакція поліції - не захист і допомога, а прибуття на виклик і опитування. Супер. Пані Маєвська хоча б чесно про це повідомила.

keyboard_arrow_up