«Вінничани обіймали та підтримували мене». Чим закінчилося голодування мешканки Вороновиці?

- Минулого четверга 18 травня Валентина Григоренко вийшла на пікет у Вінниці. Вона оголосила, що голодуватиме протягом дня.
- Робила це, щоб домогтися справедливості для своєї родини та всіх постраждалих від домашнього насильства. Чим закінчився її протест?
56-річна Валентина Григоренко минулого четверга оголосила про голодування. Жінка натягнула на чоло пов’язку «Я голодую», тримала у руках плакат, де виступала проти дискримінації людей з інвалідністю та проти порушення прав людини.
Тоді ми з нею поговорили та дізналися, що у жінки роками тривають сварки з родичами через поділ спадщини. Нерідко конфлікти переростали в домашнє насильство з застосуванням образ та фізичної сили.
Валентина Григоренко говорила, що поліція ігнорувала заяви від неї та родини, яка страждала від насильства з боку племінника. Ба більше, той через суд домігся компенсації за порушення ідеальних часток поділу спадщини. І через це Валентині заблокували картку, на яку вона отримувала пенсію по інвалідності.
Вона говорила, що таких випадків як у неї на Вінниччині може бути значно більше, ніж ми собі уявляємо. Тому Валентина своїм голодуванням виступала ще й проти судової системи. Чим закінчилася її пікет?
«Реакція людей — це просто «вау»
— Що сказати? Здоров’я моє погіршилося. На наступний день була в сімейного лікаря і з’ясувалося, що у мене утворилися гематоми в ногах, — каже жінка. — Але завдяки резонансу, яке спричинило моє голодування, на проблему звернули увагу в органах влади.
22 травня Валентина Григоренко говорила з заступницею голови Вінницької ОДА Наталією Заболотною. Крім того, вона мала діалог з начальником Вінницького райуправління поліції Віталієм Курчиком.
— Я так розумію, мою ситуацію взяли на контроль. Також зі мною зв'язувалася Уповноважена з прав людей. Завдяки її втручанню мені розблокували пенсійну картку, — каже Валентина.
У день голодування її супроводжували поліцейські. Жінка говорила, що ті неодноразово пропонували їй допомогу, воду та викликати «швидку» в разі погіршення стану.
— Ще до мене багато людей підходило протягом дня. Просто перехожі. Обіймали. Намагалися дати грошей. Але я відмовляла у допомозі, казала, що не прошу грошей, а протестую проти нашої судової системи, — ділиться враженнями мешканка Вороновиці. — У відповідь люди казали, що саме тому вони так хочуть підтримати. Того дня мені писали люди з інвалідністю про те, що в них також заблоковані картки за рішенням судів. Такий відгук на мою проблему, на проблему в суспільстві — для мене це було просто «вау».
У попередній розмові Валентина Григоренко говорила, що вийде на голодування ще 25 травня. Але зараз плани змінилися.
— 25 травня я не буду виходити, оскільки буду займатися касаційною скаргою (вже її подала - авт.) щодо майнового конфлікту. І зараз мені пропонують по домашньому насильству повторний розгляд усіх раніше поданих заяв. Якщо ж моя ситуація не буде рухатися до свого вирішення, то буду змушена вийти на нове голодування, — сказала жінка.
«Ситуація на контролі в начальника поліції»
— Валентина Григоренко раніше зверталася до поліції стосовно конфліктів зі своїми родичами. Це, наприклад, словесні образи та застосування до неї фізичної сили. З цього приводу складався протокол про вчинення адмінправопорушення за статтею 173-2 «Вчинення домашнього насильства в сім'ї».
Відносно цього племінника був виписаний заборонний припис про будь-який контакт із заявницею. І за роки таких повідомлень було багато, поліція адекватно реагувала на них: приїжджали на виклик, з'ясовували обставини, опитували обидві сторони.
Зараз ця ситуація на особистому контролі начальника Вінницького райуправління поліції Віталія Курчика. Він запросив до себе людину, яку звинувачує в домашньому насильстві мешканка Вороновиці, щоб з'ясувати обставини.
Ми готові вислухати та опублікувати позицію іншої сторони конфлікту, зокрема племінника Валентини Ігоря Свентуха, якщо він побажає зв’язатись з журналістом.
Читайте також:
Сергій Сокиран — новий начальник Служби судової охорони Вінниччини. Які скандали з ним пов'язані?
«Ваша дочка в лікарні». Пенсіонера з Вінниці ошукали на майже 200 тисяч гривень
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Жора
Блядь дебилы исполнители , принят закон что человек может иметь одну карту! Исполнители привыкли жить по законм врагов как в России где блокируют все картыв. Но есть закон как в Европе что человек может иметь одну карту чтобы расчитваться ей в магазине.
20 мин ,не не знали ?
Жора
20 мин. шо не знали ? ))))
Олена Мудрик
Увы и Ах
Тобто, адекватна реакція поліції - не захист і допомога, а прибуття на виклик і опитування. Супер. Пані Маєвська хоча б чесно про це повідомила.