Вінничани у коментарях під статтею «Це не елітний фітнес-клуб!» Пацієнтів хоспісу мучить спрага, пролежні і біль» розповідали, як доглядали у паліативному відділенні третьої лікарні їхніх родичів. Люди писали, що купувати доводилося все, окрім знеболювальних уколів. Хтось хвалив персонал, відданий своїй непростій роботі. А хтось написав: «Як платять, так і працюють».
Відреагував на публікацію і директор департаменту охорони здоров’я міськради Олександр Шиш. Він назвав висновки учасників моніторингу про порушення прав людини у хоспісі припущеннями, а заяви про тортури – суб'єктивною точкою зору:
«Мене і моїх колег обурили «припущення» громадського монітора Світлани Побережець про «тортури» пацієнтів, які начебто «відбуваються» у хоспісному відділенні МКЛ №3. Це її суб’єктивна точка зору! Запрошую журналістів особисто відвідати хоспіс і побачити «тортури» власними очима. Поспілкуватись з персоналом відділення, а також з пацієнтами та їх рідними, якщо буде на те їх згода. Але ще раз підкреслю – це дійсно не елітний фітнес-клуб. Тут ви не побачите молодих, фізично здорових людей! Тут перебувають люди, яких спіткала важка, а часом невиліковна хвороба, і саме тут вони отримують необхідну їм допомогу і догляд. Так, не все ідеально, але відділення однозначно має необхідний запас знеболюючих, питної води, а персонал вміє обробляти пролежні (з якими пацієнти поступають у хоспіс) і проводить ці процедури постійно.
Стосовно роботи системи оповіщення – саме зараз ми оновлюємо існуючу систему і сигнал від пацієнта буде надходити і на черговий пост, і на електронний браслет медичної сестри.Не секрет, що фінансування галузі охорони здоров’я поки що доволі обмежене, саме тому державою і запроваджується реформа медичної галузі. На сьогодні, державної медичної субвенції вистачає на виплату заробітної плати медичним працівникам та 10-30% на інші видатки (медикаменти, харчування, придбання товарів та послуг).
За рахунок коштів міського бюджету в повному обсязі забезпечуються видатки на оплату енергоносіїв, капітальні видатки закладу (придбання обладнання, проведення капітальних ремонтів тощо), на виконання міських програм, направлених на покращення якості надання медичної допомоги населенню міста Вінниці.
Саме тому, медичні заклади вимушені залучати благодійну допомогу. Звісно, надання благодійної допомоги є необов’язковим, а інформація про її використання доступна на інформаційних стендах у закладах.
І останнє щодо «припущень»: одночасно можна мити одного пацієнта (одна миска), інша миска – дезинфікується. Чи є сенс купувати 35 мисок при наявності сучасних дезинфікуючих засобів?»
Нагадаємо, що офіс уповноваженої Верховної ради України з прав людини разом з Громадською організацією «Україна без тортур» за день перевірив у Вінницькій області п’ять установ у рамках реалізації Національного превентивного механізму. В чотирьох місцях – перевірки відбулися:
А у Тиврівському суді повний моніторинг не провели, тому що «Голова суду зачинився від перевірки. Люди на засідання лізли через турнікет».
За результатами перевірок підготують акти реагування та розішлють відповідним уповноваженим органам. Протягом місяця керівникам об’єктів перевірки дають змогу надати фотодокази ліквідованих порушень або розв’язання знайдених моніторинговими групами проблем.
Читайте також:
«Це не елітний фітнес-клуб!» Пацієнтів хоспісу мучить спрага, пролежні і біль
Голова суду зачинився від перевірки. Люди на засідання лізли через турнікет
Клозети закрили, світла немає, в санчастині +10. Результати перевірки колонії
Перевірка в поліції: людям з інвалідністю не зайти, а затриманим – не вийти
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер