Від 500 гривень до 4,6 тисячі — грошова підтримка з бюджету Вінниці тим, хто її потребує
- У 2023 році діятиме програма матеріальної підтримки вінничан, які проживають на території Вінницької міської громади.
- З бюджету міста виплачуватимуть кошти людям, що мають мінімальну пенсію; тим, хто доглядає за хворими родичами та людям, які мають інвалідність.
- На які виплати можна розраховувати? Куди звертатись, щоб їх отримати?
Нещодавно ми повідомляли, що Вінницька міськрада, на 2023 рік, затвердила Антикризову програму підтримки мешканців нашої тергромади.
Нею передбачають виплати пенсіонерам, людям з інвалідністю, людям, що доглядають за важкохворими дітьми та також компенсацію тим мешканцям Вінниці, які доглядають за своїми родичами. Про це більш детально, читайте далі.
Виплати за мінімальні пенсії
Так, щокварталу по 500 гривень будуть виплачувати людям, які перебувають в складних життєвих обставинах. У міськраді порахували, що орієнтовна кількість отримувачів допомоги — 21 тисяча 862 людини.
Серед них: непрацюючі пенсіонери, у яких розмір пенсій не перевищує 2300 гривень; непрацюючі люди, які отримують соціальну допомогу від держави, бо не мають права на пенсію та люди з інвалідністю; непрацюючі люди, які є одержувачами державної соцдопомоги через інвалідність з дитинства та діти з інвалідністю.
Також серед отримувачів допомоги у сумі 500 гривень з бюджету громади є люди, що здійснюють догляд за тяжкохворою дитиною і є отримувачами відповідної держдопомоги та люди, що отримують щомісячну допомогу по догляду за людиною з інвалідністю 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу.
Важлива умова — претенденти на допомогу повинні мати прописку на території Вінницької міської громади.
Щоб отримати відповідну виплату, потрібно подати у «Прозорому офісі» заяву на ім’я міського голови та зібрати пакет документів. У ньому:
- документ, що посвідчує особу – паспорт громадянина України, або інший документ, який підтверджує громадянство України;
- копія індивідуального податкового номера або паспорт із відміткою, що людина через релігійні переконання відмовилася від присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків
- свідоцтво про народження дитини (в разі потреби);
- пенсійне посвідчення (за наявності);
- довідка про відкриття особового рахунку в установі уповноваженого банку, у разі виплати щоквартальної соціальної допомоги через банківську установу;
- довідку про розмір пенсійної виплати за попередній місяць, який передує місяцю подачі заяви (за наявності).
Призначення допомоги відбувається до 15 числа того місяця, коли було звернення. Виплата — 500 грн один раз на квартал (три місяці). Тобто, за умови, що людина звернеться у січні, за рік вона зможе отримати не більше 2000 грн такої виплати (у році чотири квартали й відтак, буде чотири виплати).
Ознайомитись з повним текстом рішення міськради можна за цим посиланням.
Гроші за догляд
Крім того, орієнтовно 368 людей щомісячно будуть отримувати компенсацію за надання соціальних послуг та догляду за людьми, які є членами їх сімей та вони пов’язані спільним побутом. Середній розмір компенсації — 2 тисячі 430 гривень на місяць.
Такі виплати отримуватимуть люди, що надають соціальні послуги та догляд за: громадянами похилого віку, людьми та дітьми з інвалідністю, людьми, що через хворобу не можуть самостійно обслуговувати свої буденні потреби.
Окремо передбачена компенсація людям, що пройшли підготовку з основ догляду, але вони надають соціальні послуги без підприємницької діяльності. Таких, за попередніми розрахунками, є 250 людей. Середній розмір виплат для них — 4 тисячі 670 гривень на місяць.
Вони можуть отримувати виплати за догляд за людьми поважного віку, за людьми з інвалідністю, за невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування.
А також таку ж компенсацію (4 тисячі 670 гривень) нарахують за догляд за дітьми з інвалідністю та за дітьми, яким не встановлено інвалідність, але вони мають важкі хвороби (цукровий діабет 1 типу, захворювання нирок четвертого ступеня та інших захворювань дітей, які вказані в урядовій постанові від 27 грудня 2018 року № 1161).
Для консультацій та довідок телефонуйте за номерами управлінь соцзахисту:
- (0432) 50-83-88; 50-83-96; 097-101-58-40 та 063-856-62-72 Управління соціального захисту населення «Правобережне», Космонавтів, 30.
- (0432) 50-86-70; 50-86-69; 097-101-45-18 та 063-856-62-75 Управління соціального захисту населення «Лівобережне», Замостянська, 7.
Допомога на поховання загиблих через обстріли рф
У рамках Антикризової програми є також надання допомоги на поховання людей, загиблих (померлих) унаслідок військової агресії російської федерації проти України. Її розмір 20 тисяч гривень на одне поховання, яке було здійснено після 24 лютого 2022 року.
Для того, щоб її отримати потрібно надати перелік документів:
- Заява на ім’я міського голови;
- Копія свідоцтва про смерть загиблої (померлої) людини;
- Довідка про причинний зв’язок смерті людини з військовою агресією росії проти України;
- Копія лікарського свідоцтва про смерть;
- Копія форми 027/0 з амбулаторної картки загиблої (померлої) людини;
- Копія довідки про реєстрацію на території Вінницької міської громади або людини, що загинула (померла), або одного з членів сім’ї (батьки, дружина, чоловік);
- Оригінали чеків та копія договору-замовлення на здійснення поховання загиблої (померлої) людини.
- Довідка про відкриття особового банківського рахунку або її ксерокопія. Сюди нарахують компенсацію.
Граничний розмір відшкодування на поховання, нагадаємо, складає 20 тисяч гривень. У переліку ритуальних послуг, на які нарахують компенсацію входять:
- Оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання, свідоцтва про поховання;
- Надання предметів ритуальної належності (покривало, простирадло, подушка ритуальні, косинки на руку, рушники);
- Доставка предметів похоронної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);
- Надання транспортних послуг для перевезення труни з тілом померлого та супроводу обряду;
- Перенесення труни з тілом померлого;
- Організація поховання і проведення ритуалу;
- Надання труни;
- Надання вінків похоронних (в кількості не більше 7 штук) з траурною (з написом чи без нього) або жовто-блакитною стрічками;
- Надання хреста дерев’яного та тимчасової намогильної таблички з текстом;
- Копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни в могилу, закопування, формування намогильного насипу);
- Демонтаж намогильної споруди при організації поховання в існуючу могилу.
Повністю порядок виплат компенсацій на поховання можете прочитати в цьому документі.
Раніше, нагадаємо, ми розповідали, які зміни принесе 2023 рік для наших гаманців.
Читайте також:
З мерією судяться через реконструкцію Батозької, вартістю 175,6 мільйона гривень
До Вінниці почали привозити польські тролейбуси — вони замінять застарілі ЗіУ-9
«Без світла ми замерзаємо». На Келецькій зникає опалення, коли вимикають електрику
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Рая Дзивинська
Людмила Безлепкина
Устинья Андрусейко
Анжела Окрема