Усе про Національний мультитест у 2023 році: зразки завдань, терміни здачі та які предмети будуть на вибір

Усе про Національний мультитест у 2023 році: зразки завдань, терміни здачі та які предмети будуть на вибір
Минулого року 12 випускників з Вінниці здали на відмінно всі предмети НМТ. Тоді як ще 105 абітурієнтів отримали 200 балів хоча б з одного предмету тесту
  • З третього квітня стартував запис для участі в Національному мультипредметному тесті. Оскільки 2023 року традиційне ЗНО випускники не здаватимуть, підставою до вступу до вишів стануть якраз результати НМТ.
  • Де зареєструватися на тестування, коли проходитимуть випробування та скільки балів треба набрати для подання документів?
  • Також публікуємо приклади мультитесту з кожного предмета.

Національний мультипредметний тест (НМТ) – це спрощена версія вже звичного зовнішнього незалежного оцінювання. Вперше його здавали у 2022 році, через повномасштабне вторгнення росії.

Якщо торік було три обов’язкових предмети, то у цьому році перелік дисциплін розширили: дві обов’язкових і одна на вибір. Тестування відбуватиметься в тимчасових екзаменаційних центрах — такі аудиторії будуть в тому числі й за кордоном, де перебувають українці.

Онлайн-формат тестування збережеться для абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях України.

Ця інформація за 2022 рік, коли Національний мультипредметний тест здавали вперше

Зареєструватись на участь можна через онлайн-сервіс Українського центру оцінювання якості освіти: my.testportal.gov.ua/registration/nmt. Сюди треба завантажити сканкопії або фотокопії документів вступника. Там же можна обрати додатковий предмет, який випускник хоче здавати на НМТ.

Відео дня

Які будуть предмети

У 2023 році НМТ включатиме завдання з трьох дисциплін. Два з них – українська мова та математика – будуть обов'язковими. Один предмет на вибір з таких: історія України, іноземна мова (англійська,  німецька,  французька, іспанська), біологія, фізика або хімія.

Усі завдання потрібно буде пройти за 180 хвилин — або по годині на кожен предмет.

НМТ з української мови міститиме 30 завдань. З них десять завдань з однією правильною відповіддю з чотирьох, 15 — з однією правильною відповіддю з п'яти, п’ять — на встановлення відповідності.

Тест з математики складатиметься з 22 завдань, у тому числі 15 тестів, три завдання на встановлення відповідності та чотири завдання, де потрібно вписати відповідь.

Національний мультипредметний тест з історії — це 30 завдань. Питання з історії охоплюватимуть другу половину XVI — початок XXI століття.

З них: 20 тестів з однією правильною відповіддю, чотири завдання на встановлення відповідності, три — на встановлення хронологічної послідовності та три завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих. 

НМТ з іноземної мови міститиме 32 завдання, у тому числі п’ять тестів, 11 завдань на встановлення відповідності та 16 на заповнення порожніх місць у тексті.

Тест з біології буде складатися з 30 завдань, з них 24 тести, чотири завдання на встановлення відповідності, два завдання з вибором трьох правильних відповідей.

НМТ з фізики містить загальну кількість з 20 завдань, з яких 12 з вибором однієї правильної відповіді, два на встановлення відповідності та шість завдань з короткою однією відповіддю. Аналогічний формат має тест з хімії.

Чому історія України стала необов’язковим предметом?

Щодо цього питання було багато дискусій. 23 лютого 2023 року Верховна Рада України затвердила остаточний формат проведення вступної кампанії, зокрема, історію України залишили в списку предметів на вибір.

Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко наголосила на важливості вибору:

— Безперечно, учасники НМТ зможуть обирати третім предметом історію України… Не викликає сумнівів, що важливо дати можливість майбутнім біологам обирати біологію, тим, хто вчився в закладах освіти зі спеціалізованим із вивченням англійської мови — обирати англійську, або фізику – тим, хто захоплюється цим предметом, — сказала вона.

За її словами, ніхто жодним чином не зменшує важливість предмета «Історії України».

— І точно цього не робить ні Міносвіти, ні Український центр, навпаки, ми вважаємо, що однозначно це — системоутворюючий предмет для нашої держави, — сказала Тетяна Вакуленко. — Усі громадяни України мають бути свідомі, як працювати з історичними джерелами, аналізувати інформацію, мати критичне мислення.

Усувають «шпаргалки»

Інструменти оцінювання Національного мультипредметного тесту доопрацювали. За словами Тетяни Вакуленко, цього року Український центр оцінювання мав більше часу підготуватися. Серед напрацювань:

  • вдосконалення тестової платформи: вона стала більш захищеною від фальшувань;
  • учасники не зможуть копіювати тестові завдання;
  • не зможуть скористатися фрагментами умов до завдань, щоб шукати відповідну інформацію в браузері;
  • не зможуть завантажувати ПДФ-версії тестів. Як розповіла експертка, минулого року одна повна версія НМТ усе ж опинилася в інтернеті: учасник завантажив відповідні вебсторінки, надіслав їх собі на електронну скриньку та зберіг.

Розклад НМТ у 2023 році

Тестування складатиметься з двох сесій: основної та додаткової. Основна триватиме з 5 по 23 червня, додаткова — з 11 по 24 липня.

Завантажити запрошення, де буде вказано дату, час та місце проведення НМТ, учасники основного періоду зможуть не пізніше ніж за 10 днів до початку. Додаткові – не пізніше ніж за 3 дні.

Результати першого етапу НМТ можна буде переглянути в персональних е-кабінетах до 28 червня, другий – до 29 липня.

За підсумками перевірки знань абітурієнт може подати до 20 заяв на надходження, з них максимум 5 заяв на бюджет.

Порогові бали для вступу

Пороговий бал для вступу на контракт у 2023 році становитиме 10% правильних відповідей щодо кожного із трьох предметів. 

Кількість необхідних балів для надходження на бюджет залежить від спеціальностей. Для більшості достатньо буде набрати 130 балів. 

А от для спеціальностей «Право» та «Міжнародні відносини» — 140 балів, для «Медицини» та «Стоматології» — 150 балів. Середній бал атестата під час вступу не враховуватиметься. Вступну кампанію до вишів заплановано на липень – серпень 2023 року.

Торік ми готували для вас короткий тест, в якому ви б могли перевірити, чи вдалося вам би здати мультитест. Питання для тесту ми брали з демонстраційного варіанту НМТ, тож вони максимально наближені до того тестування, яке складали  минулого року випускники.

 

Читайте також:

12 випускників, які найкраще здали мультитест, отримали премії з бюджету Вінниці

Готувалася щодня і склала мультитест на 200. Як вінницька школярка здала математику на відмінно

«Раніше за всіх вставав та пізніше за всіх лягав»: вінничанин склав НМТ на 200 балів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up