За минулий рік майже 8 тисяч вінничанок заявили про насильство в сім’ї. Є просто шокуючі випадки. Від побиття також страждають й діти у них ламається психіка та травмується уявлення про справедливість, про добро.
У березні 2017 року почали реорганізацію центру реінтеграції бездомних громадян у комплексний центр надання соціальних послуг. Саме на його базі функціонуватиме нині притулок для жертв домашнього насилля.
У притулку для жертв домашнього насилля постраждалі від насильства жінки зможуть отримати необхідну психологічну, соціальну, правову підтримку. Жінки відновлюватимуть власні сили та матимуть спокій, щоб прийняти рішення щодо свого майбутнього.
— Тут облаштували блочно-модульну котельню, розпочали внутрішні ремонтні роботи. З ініціативи Міністерства соціальної політики України між обласною державною адміністрацією та Фондом народонаселення ООН був підписаний Меморандум про співпрацю, який дозволив нам залучити в область додаткові кошти на втілення спільного з ГО «Джерело надії» проекту «За життя без насильства. Вінницька область». Тож до кінця поточного року притулок для жінок, постраждалих від насильства, буде утримуватись за кошти Фонду народонаселення ООН. А по завершенню цього року ми зможемо продовжити його фінансування за кошти обласного бюджету, — розказує директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна.
За словами голови облдержадміністрації Валерія Коровія, наявна проблематика значно ширша і не вичерпується створенням одного лише притулку, адже більшість жертв домашнього насилля воліють не говорити про ці проблеми.
— Думаю, що ми підемо шляхом формування кількох таких регіональних притулків, — зазначив Коровій.
Варто зазначити, що з жінками у притулку працюватимуть психологи, соціальні працівники та юристи. Заклад розрахований для 20 жінок з дітьми. Жертви насилля житимуть у притулку зможуть до трьох місяців.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер