У вінницьких «Прозорих офісах» діє адмінсервіс «Ветеран». Які послуги надають?

- Учасники бойових дій, члени сімей військовослужбовців та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть звертатися до Прозорих офісів за різноманітними послугами.
- Їх прийматимуть позачергово та обіцяють вирішити максимум питань на місці, щоб не перенаправляти до інших служб. Що входить у перелік адмінпослуг?
У двох «Прозорих офісах» Вінниці надають адміністративну послугу «Ветеран». На сайті Вінницької міськради повідомляють, що перше та друге місце в ЦНАПах на Космонавтів та Замостянській відведені для надання соціальних послуг військовослужбовцям, членам їх сімей, а також родинам загиблих (померлих) Захисників та Захисниць.
«Фахівці департаменту соціальної політики міської ради нададуть вичерпні розʼяснення, консультації з питань соціального забезпечення, надання гуманітарної допомоги, допоможуть в оформленні документів для отримання пільг, адресних державних допомог, компенсацій та інших питань», — йдеться в повідомленні.
Що можна отримати?
За алгоритмом надання послуги, людина на рецепції отримує талон «Ветеран» до спеціалістів на 1 та 2 робочі місця. Прийом здійснюють позачергово.
Фахівець надає відвідувачу вичерпну консультацію щодо гарантованих законодавством пільг, допомог, а також муніципальних програм, передбачених Вінницької міськрадою.
Відповідно до потреб ветерана надаються такі послуги, що гарантовані державою:
- Оформлення та продовження статусу «Особа з інвалідністю внаслідок війни».
- Оформлення статусу «Член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України». Отримати такий статус можуть батьки; один з подружжя, який не одружився вдруге; діти, які не мають (і не мали) своїх сімей; діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття; діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти; утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.
- Оформлення листів-талонів для пільгового проїзду. За встановленою групою інвалідності, заявнику видається лист-талон на отримання проїзних квитків з 50% знижкою (2 і 3 група інвалідності) або безоплатно (1 група інвалідності).
- Організація соціальної та професійної адаптації для людей з інвалідністю та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України. Заявники отримують направлення на проходження професійної орієнтації та щодо вибору напряму професійного навчання. Людина з інвалідністю на додаток до цього отримує направлення на проходження комплексної реабілітації.
- Санаторно-курортне лікування. Цим забезпечуються учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих. Однак на час воєнного стану путівки на санаторно-курортне лікування не видаються.
- Протезування та забезпечення технічними засобами реабілітації. Першочергово забезпечуються цими засобами люди з інвалідністю внаслідок війни (незалежно від групи інвалідності); люди, які брали участь в АТО/ООС/повномасштабній війні та втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок.
- Пільги на житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива і скрапленого газу: 50% знижки членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України; 75% учасники бойових дій; 100% — люди з інвалідністю внаслідок війни. Такі пільги видаються виключно в грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України.
На додачу до цього у Вінниці діє муніципальна програма підтримки учасників бойових дій та членів їх сімей. Про це детально розповідали в матеріалі: Яку допомогу можуть отримати родини загиблих військових у Вінниці? Перелік та контакти.
«Надали тисячу послуг»
— Адмінсервіс «Ветеран» запустили в тестовому режимі у травні. Зараз ця послуга діє у повноцінно. З того часу до нас звернулися близько 700 людей і їм було надано тисячу послуг, — каже директорка департаменту соцполітики міської ради Валентина Войткова.
За її словами, фахівці намагаються по-максимуму допомогти заявникам і заявницям в рамках сервісу «Ветеран».
— Йдеться не про переадресування до інших служб, а про повний супровід. Приміром, пенсійне забезпечення, надання різних пільг та послуг, по які звертаються наші фахівці, а не сам заявник чи заявниця. Щоб максимум питань можна було вирішити на місці, — каже Войткова.
Крім вищезазначених категорій — учасники бойових дій, члени сімей загиблих, люди з інвалідністю внаслідок війни — за послугою «Ветеран» можуть звертатися члени сімей безвісти зниклих військовослужбовців, військовополонених.
Контакти для довідок щодо адміністративного сервісу «Ветеран»:
- «Прозорий офіс» Замостянська, 7, 2 поверх; телефони: (0432)50-86-68; 50-86-77; (097)101-45-18; (093)190-83-93.
- «Прозорий офіс» Космонавтів, 30, 2 поверх; телефони: 50-83-98; 50-91-33; (097)101-58-40; (063)-85-66-272.
Читайте також:
Яку допомогу можуть отримати родини загиблих військових у Вінниці? Перелік та контакти
Скільки заплатять за поранення військового, захоплення в полон, загибель? Відповідаємо на питання
Військовослужбовці Сил територіальної оборони: які права та гарантії соціального захисту вони мають
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6