У Вінниці обговорюють плани на територію між «Ювілейним» та музеєм Коцюбинського: коли громадські слухання?

У Вінниці обговорюють плани на територію між «Ювілейним» та музеєм Коцюбинського: коли громадські слухання?
фото з архіву редакції
 • Вінничан запрошують на громадські слухання з приводу проєкту плану території між «Ювілейним» та музеєм Коцюбинського.
 • Раніше на цей проєкт документації проводили громадські обговорення, однак рішення не прийняли.
 • Розповідаємо, що передбачає новий проєкт та чи врахували пропозиції громадськості в ньому.

Громадські слухання з обговорення містобудівної документації – «Детальний план території, обмеженої вулицями Замостянська, Острозького, Володимира Винниченка, Івана Бевза, проспектом Коцюбинського в м. Вінниці» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку відбудуться 25 квітня о 17.00 у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат» за адресою: вул. Театральна, 15.
Про це повідомляють на сайті міськради. На слухання потрібно взяти з собою паспорт.

Відео дня

Що передбачає проєкт?

Детальний план території виготовили на ділянку, що має площу 9,8 гектара. Цей план охоплює:

 • Реконструкцію проспекту Коцюбинського.
 • Влаштування громадського простору площі Перемоги.
 • Створення скверу з місцем пам’яті загиблих внаслідок ракетного обстрілу.
 • Реконструкцію вулично-дорожньої мережі по проспекту Коцюбинського та підземні паркінги.

Насамперед проєктом детального плану передбачається реставрація зруйнованих частин будівлі «Будинку офіцерів» й відновлення Будинку побуту «Ювілейний». 

«Весь майдан Перемоги включно з територіями за перехрестям об'єднуємо в єдине ціле. Між будинками Офіцерів та Побуту буде чітко окреслене коло площі, а всередині неї — невеликий затишний зелений "острів", для відвідувачів концертів в Будинку Офіцерів — комфортні зони очікування, для малих компаній та пари закоханих — потаємний острів на площі, для проактивних мешканців — площа та павільйон для проведення подій, а для туристів — інфоцентр з кафе. На місці подій 14 липня 2022 року було запроєктовано сквер з місцем пам’яті загиблих внаслідок ракетного обстрілу», — читаємо у проєкті. 

Як йдеться у документі, детальним планом передбачається збереження усіх пам’яток архітектури в межах даної території. Також врахували пропозиції переможців творчого конкурсу «Коцюбинський вдома» щодо облаштування території музею-садиби, а саме створення яблуневого саду музею, простору мистецьких подій, дитячого хутору та музейної експозиції. 

У детальному плані території також читаємо про реконструкцію проспекту Коцюбинського з влаштуванням зупинок громадського транспорту та зміною положення трамвайних колій. У плані йдеться, що трамваї їздитимуть посередині проїжджої частини, так само як на вулиці Соборній.

Велосипедна інфраструктура теж передбачена у вигляді велосмуги вздовж Замостянської та запроєктованої велодоріжки по проспекту Коцюбинського.

Буде підземний паркінг

Як читаємо у документації, місця для паркування запроєктовано вздовж житлових вулиць, а також у підземному паркінгу, що розташовуватиметься під громадським простором на площі Перемоги. Загальна кількість машино-місць в паркінгу складає – 221 м/м, вздовж вулиць – 82 м/м, поблизу громадських об’єктів – 24 м/м.

Підземні паркінги чи їх окремі частини, що спроєктовані або пристосовані для використання за основним функціональним призначенням, у тому числі для захисту населення. В них будуть створені умови для тимчасового перебування людей, як у споруді подвійного призначення. 

Які зауваження розглядали на попередніх слуханнях?

Раніше на цей проєкт документації проводили громадські обговорення, на яких рішення не прийняли. Які зауваження та питання громадськість на них висувала?

Як читаємо у протоколі громадських слухань, начальник відділу просторового розвитку департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Юрій Самойленко на слуханнях пояснював, що вони дійшли до висновку при підготовці проєкту, що це повинне бути тихе, зелене місце. 

— Ми вважали, що це повинне бути щось монументальне, але, люди сказали, щоб це було ненав’язливе місце, аби можна було прийти і посидіти у тиші, згадати. Також, безумовно повинні бути збережені ті функції, які притаманні для будь-якої площі, це функція транзиту і суспільна функція, тобто знаходження там людей, — говорив Юрій Самойленко. — Також були враховані результати конкурсу «Коцюбинський вдома», це створення рекреаційної зони біля музею. 

Також вінничани на слуханнях озвучували запитання про історичне минуле Будинку Офіцерів. Тоді на слуханнях на це запитання не змогли відповісти, але в оновленому проєкті ми бачимо окрему історичну довідку про цю будівлю. Прочитати її ви можете ТУТ (сторінки 32-33). 

Частина підземної парковки буде під частиною Будинку Офіцерів?, — питали на попередніх слуханнях. Так. Передбачається під частиною Будинку Офіцерів. Це окремі рішення. Те, що в об’ємах площі, Майдану Перемоги, це буде окреме рішення.

Містяни говорили також про доцільність відновлення заходів та концертів у майбутньому в Будинку офіцерів: «Там сталась трагедія і щодо відновлення заходів і концертів у Будинку офіцерів треба ставитись дуже серйозно. Дитячі секції потрібно зберегти. Але, використання як концертну залу я вважаю недоцільним. Там була трагедія, загинуло багато людей». 

На це питання начальник відділу просторового розвитку департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради відповів наступним чином: 

«Коли обговорювалось це питання, основним наративом було транслювання спогадів про подію. Наратив про травми, які залишив теракт. Він повинен бути м’який, ненав’язливий і не призводити до тотального суму. Це повинні бути такі візуальні рішення, які стали би поштовхом до дії, до допомоги, до віри у майбутнє. Якщо у нас є функція пам’яті, то це повинне бути тихе місце. І в той же час, воно повинно спонукати до дій зараз і у майбутньому. Така основна концепція. Була висловлена думка, що там повинна бути тиша, озеленення і діти».

Обговорювали також вшанування загиблих 14 липня. Сім’ї загиблих сподіваються, що до річниці на площі Перемоги з’явиться пам’ятний знак, до якого зможуть приносити квіти та лампадки. Детальніше про це можете прочитати у нашому матеріалі:

Як надіслати владі свої пропозиції?

Пропозиції та зауваження щодо цього проєкту приймаються у письмовій формі департаментом правової політики та якості Вінницької міської ради за адресою: м. Вінниця, вул.Соборна, 59. Контакти департаменту: 59-51-55 та 59-51-59. Надіслати зауваження також можна за допомогою електронної пошти: [email protected]

Зробити це все потрібно до 24 квітня 2023 року включно. 

Як читаємо на сайті міської ради, у повідомленнях треба вказати ПІБ, місце проживання та поставити особистий підпис фізичної особи. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи. Анонімні пропозиції не розглядають.

З матеріалами проєкту містобудівної документації на паперових носіях можна ознайомитись з 20 до 24 квітня 2023 року включно (з 8.30 год до 19.00 год), за адресою: м. Вінниця, вул. Григорія Сковороди, 38.
 

Читайте також:

На околицях Вінниці планують побудувати чотири заводи. Що про це відомо?

Де вінничанам отримати безповоротну фінансову допомогу: п'ять грантів на бізнес

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (30)
 • AK

  Потрібно церкву ФСБ МП прибрати звідти, а то ці попи як саранча, де тільки сквер, там центр зомбопропаганди ліплять.
 • Анатолий Гордий

  батожская    кардиоцентр  и  куча  других   нерешеных  проблем    а у  них  на  уме  очередные   фантазии   фарятьева   временщики
 • Марія Черній

  Краще думаєте за наших захисників,забезпечте  їх всім....
 • Валентина Масловская

  Сквер пам'яті звичайно потрібен. Але!!!! Зробити його для полеглих воїнів і в ньому окремо виділити місце пам'яті для жертв того обстрілу. Дай Боже, щоб більше таких не було. А то виділили для полеглих воїнів закуток біля Собору. більше ж місця кращого не знайшлося для меморіалу.  
  Батозьку доробіть, ''архітектори''🤨!!!

  AK reply Валентина Масловская

  Ваш "Собор" вліпила туди мацква, у рамках релігійної окупації. Але вам це важко зрозуміти. Це "Собору" треба шукати місце куди звідти вимітатись. Там раніше був невеличкий парк, грались діти, мами з колясками гуляли — єдиний зелених куточок на весь район. то ні, прихистили ПГМщиків московських.

  AK reply Валентина Масловская

  На місті церкви масковської зробити невеличкий скверик. Якраз на териротії будинку офіцерів, але заодно не у прогулянковій зоні.

keyboard_arrow_up