- Припинити знищення дерев у місті Вінниці методом повного обрізування крони великих дерев, що призводить до їх висихання. Як бути вінничанам у спекотне літо, де ховатися від палючого сонця і чим дихати, - йдеться у петиції, яку подала 25 грудня 2015 року Наталія Баланюк.
Її звернення підтримало 37 вінничан, із 350 необхідних.
У п'ятницю, 26 лютого 2016 року, на петицію дала відповідь Вінницька міська рада:
- Роботи з обрізки дерев у місті Вінниці регулюються «Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затвердженими Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10 квітня 2006 року №105. Згідно з цих правил під час догляду за деревами застосовують три види обрізання: формувальне, санітарне й омолоджувальне.
Обрізка дерев, яка на Вашу думку являється радикальною називається омолоджувальною. Однак саме вона життєво необхідна для старих зелених насаджень, які втратили здатність до росту. Ця процедура дозволяє зберегти старі листяні дерева, відновити їх крону та продовжити тривалість їх життя. Мета омолоджувальної обрізки – не довести дерево до повного припинення росту, а стимулювати новий приріст. Такий вид робіт застосовують лише до дерев, які добре витримують підстригання та обрізання, - говориться у відповіді на звернення.
В кінці також було зазначено, що працівники, які здійснюють роботи з омолоджувальної обрізки на території нашого міста, мають чималий досвід у здійснені такого виду робіт і не мають наміру нашкодити зеленим насадженням міста.
Тим часом вінничанин Руслан написав петицію у які просить замість лип, садити клени. За його словами, липові насадження створюють певні незручності та їхнє листя швидко сохне.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер