Ще в грудні 2018-го біля мерії, на Соборній, 59, стали будувати критий велопаркінг. З того часу будівельники звели конструкцію зі скла та пластику. Усередині розмістили стійки під 44 велосипеди і закрили прохід до неї.
Тут вже поставили 40 велосипедів, вісім з яких це електробайки. Через скло можна побачити коробки з шоломами та дитячі велосипедні крісла.
Чи користуються цим приладдям міські чиновники?
Цей алгоритм буде через онлайн-форму, що спільно розробляємо з департаментом IT. Однозначно, не буде ніякої вибірковості щодо посад та іменних велосипедів. Користуватися ними зможуть всі співробітники Вінницької міської ради.
Після свят ми плануємо запустити цю систему і давати велосипеди. І вже чітко буде зрозуміло скільки і як ними користуються, — розказав керівник розвитку інфраструктури Вінниці Андрій Сорокін.
Раніше дізналися, що на будівництво цього паркінгу витратили 1 мільйон 55 тисяч гривень. Крім того, для міських чиновників збудували ще й душову, в приміщенні будівлі міської ради. На це витратили ще 796 тисяч гривень.
Ці кошти є частиною гранту від уряду Швейцарії. На проект «Розвиток велоінфраструктури у Вінниці» виділили 7,5 мільйонів гривень. І один з елементів проекту є те, що міські службовці мають їздити на велосипедах.
За цим же грантовим проектом у місті зробили 36 велопарковок.
Відкривають велошколу. Її презентували майже рік тому, 19 травня, але вона досі не діє
Запустили велопрокат у Вінниці. Велосипеди і станції велопрокату є на балансі міста, а керує всією системою Nextbike.
Про результати першого сезону «Некстбайк Вінниця» можна прочитати в цьому матеріалі: Чи «вбили» велосипеди та де можуть бути нові станції прокату.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер