В Україні до 24 квітня запроваджений режим надзвичайної ситуації через поширення коронавірусу. Тому в нашому місті посилили карантинні заходи. Зокрема, громадським транспортом — тролейбуси, автобуси, трамваї і маршрутки — на час карантину можна їздити тільки у рукавичках, масці та зі спецперепусткою. Дізналися, чи повезуть без цього дозволу вінницькі водії, що люди кажуть про новий порядок, та зробили інструкцію, як отримати перепустку на громадський транспорт.
На другий день дії нового порядку, 30 березня, вирішили перевірити, чи дотримуються обмежень в громадському транспорті. Спробували сісти у тролейбус на Соборній без перепустки. Однак, не вдалося. Кондукторка стала на вході та не пропустила всередину порожнього тролейбусу, вимагаючи показати перепустку. Оскільки у журналіста не було такої перепустки, водій швидко зачинив двері та поїхав далі по маршруту. Жінку, в якої не було довідки, у транспорт також не пустили.
У трамваї — схожа історія. Пасажири крокують на вхід до передніх дверей, дістають з сумок перепустки, які показують або водію, або контролеру. А далі розплачуються за проїзд. Не приховують своє обурення вінницькі пенсіонери.
— Було дуже гарно, коли пенсіонерам зробили проїзд безкоштовний з 10.00 до 17.00. А тепер що робити тим пенсіонерам, в кого ні дітей, ні родичів немає? Ці люди їздили по аптеках, по ринках, щоб знайти дешевий товар, бо пенсію мають 1500 гривень, — свариться літній чоловік. — Мені треба три таблетки від серця пити щодня. І я шукаю, де дешевше ці ліки можна знайти, щоб зекономити на хліб. Тепер у транспорт без бумаги не пускають, а молодь все одно заскакує.
З минулої п’ятниці, 27 березня, під ТТУ стоять черги людей. За порядком, який розробили міські чиновники, тільки на Хмельницькому шосе, 29 можуть завірити перепустку в транспорт.
— За вчорашній день (29 березня - авт.) оформили 23 700 перепусток. Сьогодні ще не рахували, але, мабуть, буде стільки ж. Наші працівники пройшли інструктаж і пускають в транспорт або за перепусткою, або за службовим посвідченням, — каже генеральний директор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко.
Питаємо, чи будуть міняти графік транспорту? Адже з впровадженням жорсткого карантину громадський транспорт їздить містом порожній або має лише по 2-3 пасажири.
— Сьогодні (30 березня - авт.) багато людей отримали довідки, тому вже завтра будемо бачити пасажиропотік. Зробимо звіт, скільки людей та в який час пересуваються містом в громадському транспорті. І на його підставі міська комісія з питань безпеки та надзвичайних ситуацій буде ухвалювати рішення щодо того, скільки нам потрібно транспорту на час карантину, — відповів Михайло Луценко.
Брати пасажирів тільки з перепустками повинні й маршрутки. Однак, під час нашого невеликого огляду помітили, що водії маршруток збирають тільки гроші. Пасажири вільно проходили в салон, з них довідок не вимагали.
Голова асоціації перевізників ГО «Маршрут» Олександр Гота сказав, що водіїв попереджають про нові правила, хоча й визнав — не завжди їх вдається дотримуватися.
— Працівники «Муніципальної варти» сьогодні зупинили одну машину, в якій було два пасажири без цих перепусток. Вони їм пояснили, що на час карантину для проїзду в транспорті потрібні ці довідки, захисні маски та рукавички. Але висаджувати не стали, — каже Гота.
Чоловік додає, що попри вимогу водія не заходити без перепустки, інколи люди все одно заходять в салон.
— Водій же не буде битися з пасажиром, який вже в салоні? — говорить голова асоціації перевізників ГО «Маршрут». — Багато людей знають про ці довідки, але не знають, де їх брати. Або ж їм ще не встигли їх зробити, бо під ТТУ черги.
Наостанок Олександр Гота зазначив, що постійно розказує водіям, що на час карантину потрібно дотримуватися всіх обмежень:
— Я це питання тримаю на контролі та наголошую водіям — пасажирів без маски, рукавичок та спецперепустки не пускати. Це порушення правил карантину та ставить під загрозу життя людей.
У міськраді визначили категорії підприємств та установ, працівники яких можуть користуватися громадським транспортом на час карантину.
Право на транспорт матиме персонал:
До цих категорій внесли й працівників, які доглядають за одинокими вінничанами поважного віку. Якщо вони є на обліку в департаменті соцполітики міськради, як фізособи, що надають соціальні послуги, то мають замовити перепустку в управлінні соцзахисту за телефоном: (0432)50-83-95 (Правобережне) та (0432)50-86-70 (Лівобережне).
Керівник департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Михайло Варламов розказав, як саме оформити перепустку на проїзд в громадському транспорті.
— Установи, організації та підприємства, які відносяться до критичної інфраструктури, повинні зробити наказ по підприємству з переліком осіб, які задіяні до першочергових заходів із забезпечення життєдіяльності міста та пересувається на громадському транспорті з місця проживання до місця роботи і у зворотному напрямку, — каже Варламов.
Наступний крок — сформувати витяги з цього наказу по кожному з робітників.
— Кадровий відділ або керівник підприємства має їх сам проштампувати, — роз’яснює керівник департаменту транспорту. — А потім привезти витяги наказу по робітниках та копію цього наказу до «Вінницької транспортної компанії», що на Хмельницькому шосе, 29. Там їм також поставлять печатку на ці витяги. На підставі цього документу, з наявністю засобів захисту та документу, що посвідчує особу, працівники цих підприємств можуть пересуватися містом на громадському транспорті.
Михайло Варламов зазначив, що єдиної форми наказу і витягів з наказу мерія не встановила. Тобто, їх можна робити на фірмовому бланку компанії, у довільній формі. Режим роботи ТТУ — з 9.00 до 17.00.
Читайте також:
Чому на блокпостах Вінниці немає медогляду та дезінфекції авто
Не громадським транспортом єдиним. На чому ще можна пересуватися Вінницею
У Вінниці лікар, хворий на коронавірус, приймав пацієнтів. Що відомо?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер