Наприкінці шостого тижня карантину в Україні почалися протести. Через закриття ринків фермери протестували в Чернівцях та Полтаві, перекривали міжнародну трасу під Херсоном. Підприємці міста Кам’янське, що на Дніпропетровщині, силою виламали ворота двох ринків, щоб відновити торгівлю.
У понеділок, 27 квітня, до протестів долучилася і Вінниччина. У Тульчині близько 60 підприємців пікетували місцеву райдержадміністрацію.
— Хочемо почути від влади, як ми, дрібні підприємці, маємо виживати далі в умовах карантину. Адже ніщо не працює, всі наші заклади закриті, а реальної підтримки від влади немає. З нас як ФОПів податки начебто зняли, але податкова вже «наїжджає», щоб ми не забули сплатити податки за найманих працівників. А де ці гроші взяти? — казала учасниця акції Юлія Новікова.
Фермер Микола Кипоренко з Літинського району перекопав урожай цибулі, який виростив у своїй теплиці.
Чоловік пояснив, що пішов на такий крок через закриті базари.
— Ще в мене є редиска, яка вже дозріває; буряки, картопля. Усе це доведеться перекопати, бо немає ринку збуту, — говорив фермер. — Всі благодійники, які гостро критикували мене, — я вам залишив частину цибулі. Можете приїжджати та рвати її з 6 до 8-ої ранку, бо потім вона буде в’яла. А потім заправляйте мене соляркою і я відвезу цибулю до будинку людей похилого віку.
Попри такі протести, бізнес поки не збирається мітингувати у Вінниці. Голова правління «Спілки підприємців Стіна» Олександр Печалін зауважив, що зараз отримують скарги від рестораторів та власників кав’ярень.
Чоловік розказав, що певні зрушення будуть, бо зараз рада підприємців з міськрадою напрацьовує план виходу з карантину.
— Це буде перелік заходів, які б зменшили адміністративне навантаження на бізнес: пільгові умови щодо сплати єдиного податку, транспортного збору, акцизу, податки на нерухомість та землю, та інші місцеві податки, — каже Олександр Печалін. — Але це, мабуть, все, бо інші податки встановлює держава. Місцева влада наче на «шпагаті» — розуміє, з якими проблемами стикається бізнес, але є й вимоги уряду, МОЗ, за порушення яких саме представники місцевої влади несуть відповідальність. У тому числі й кримінальну.
Тому вінницькі підприємці звернулися до народних депутатів, які обиралися від округів нашої області, щоб ті сприяли пом’якшенню карантину.
— Європейські країни вже почали виходити з карантину, є фінансова допомога бізнесу від держави, а у нас тільки видають закони, які не працюють. Яскравий тому приклад, «звільнення» від сплати оренди. Зараз потрібно на рівні усієї держави робити певні пом'якшення карантину, бо в людей фінансові запаси закінчилися. І ніхто не знає, як діяти далі, — говорить голова правління «Спілка підприємців Стіна».
Також не очікує зростання протестів у Вінницькій області й голова ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників» Сергій Лановик. Відмінність нашого регіону від тієї ж Херсонщини пояснює просто — наші аграрії більше займаються рослинництвом і тваринництвом. Хоча додає, що дрібні фермери, що вирощують свою продукцію в теплицях, найбільше постраждали від карантину.
Його організація співпрацює переважно з аграріями, які вирощують продукцію на відкритому грунті, а не в теплицях. І оскільки ті тільки засіяли поля, то не зібрали ще врожай і не мають тих проблем, що в «тепличників».
— Розуміння проблем фермерів у Вінницькій ОДА є, але обласна влада не зможе допомогти, оскільки обмеження щодо карантину ухвалюють на рівні Кабміну, — говорить Лановик. — Тому сподіваюсь, що буде ухвалено пом'якшення карантину — наприклад, про відкриття ринків. Але, навряд чи, фермери після того перестануть нести збитки: адже робота ринків буде з певними обмеженнями, які також впливають на торгівлю.
Громадський діяч Андрій Пальчевський вважає, що «маленькі протести будуть зростати в міру того як влада не платить людям те, що обіцяла».
Продовольчі ринки у обласному центрі знов почнуть працювати з 30 квітня. Таке рішення ухвалила міська комісія з питань безпеки та надзвичайних ситуацій.
Але перед поновленням роботи ринків працівники вінницької Держпродспоживслужби проведуть їх обстеження на предмет дотримання вимог щодо профілактичних заходів протидії поширенню коронавірусу. По кожному ринку мають скласти відповідні акти та видати наказ.
У мерії також ухвалили режим роботи ринків: у робочі дні з 10.00 до 14.00, а у вихідні та святкові дні — з 10.00 до 16.00.
Водночас, МОЗ України встановило, що відвідувати ринки можна з надітою медичною маскою або респіратором, не більше одного покупця на 10 квадратних метрів торгової площі. На вході та виході має бути температурний контроль та ємності з антисептиком. При цьому, відстань між робочими місцями повинна бути не менше трьох метрів, а обов’язкова дезінфекція — кожні три години та в кінці робочого дня.
Мер Вінниці, нагадаємо, розказав як забезпечують лікарні та чому транспорт їздить «порожнім».
Читайте також:
«Щоденно приходять 300 — 400 людей». Вінничани масово стають на облік у центри зайнятості
Як швидко організувати свій сервіс доставки. RIA проведе онлайн-вебінар
Як змінилося місто під час карантину? Фоторепортаж з вінницьких вулиць
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Адже транспорт громадян не вразить!!!
Пенсіонери з "кравчучками" змушені своїм ходом, як до революції , повзти на ринок. То ще й час роботи ринків обмежили.
І у продавців товар псується.
Все для людей!
А нічого, що це вони збудували цю країну. Країну, яку "молоді команди" вже тридцять років грабують, руйнують, знищують и ще .є чим торгувати.
Залишилось закопати старше покоління, продати землю( досвід маємо, підприємства вже роздали людям) і забути що то була держава Україна.
Адже держави без землі не буває.
А все це прикриємо турботою про старше покоління.
Нехай сидять вдома впроголодь і бояться. Тільки щоб не забули оплатити комунальні послуги.
В ресторанах у нардепів пенсіонери не контактують.
Там інший контингент.
Щасти Вам. І дякую за турботу про пенсіонерів особисто Вам в нашому дорогому
(у грошовому еквіваленті) уряду.
А нічого, що це вони збудували цю країну. Країну, яку "молоді команди" вже тридцять років грабують, руйнують, знищують и ще .є чим торгувати.
Залишилось закопати старше покоління, продати землю( досвід маємо, підприємства вже роздали людям) і забути що то була держава Україна.
Адже держави без землі не буває.
А все це прикриємо турботою про старше покоління.
Нехай сидять вдома впроголодь і бояться. Тільки щоб не забули оплатити комунальні послуги.
В ресторанах у нардепів пенсіонери не контактують.
Там інший контингент.
Щасти Вам. І дякую за турботу про пенсіонерів особисто Вам в нашому дорогому
(у грошовому еквіваленті) уряду.