Опалювальний сезон у Вінниці завершився. Від сьогодні, 8 квітня, «Вінницяміськтеплоенерго» почало відключати від тепла багатоповерхівки міста.
— Загалом підприємство забезпечило всіх своїх споживачів послугами з опалення та гарячою водою на належному рівні, — сказала перший заступник гендиректора «Вінницяміськтеплоенерго» Людмила Шатковська. — Ми відпустили близько 695 тисяч гігакалорій теплової енергії, ліквідували 469 аварійних ситуацій. Питома вага звернень споживачів стосувалася щодо проблем у внутрішньо-будинкових мережах багатоповерхівок, чим мають займатися управляючі компанії (колишні ЖЕКи - авт.).
«Вінницяміськтеплоенерго» цього року почало обслуговувати споживачів ДП «Теплокомуненерго Маяк». Мерія передала 26 кілометрів тепломереж на баланс «ВМТЕ» з 1 серпня 2018 року. Після обстеження виявилося, що 80% з них у аварійному стані. Тож комунальники в режимі «нон-стоп» займалися ремонтом дірявих труб, а деякі споживачі були без гарячої води та тепла.
Ситуацію вирішать наступним чином: біля кожного будинку на Вишеньці облаштують індивідуальний тепловий пункт, який підігріватиме воду прямо перед запуском у внутрішньо-будинкові мережі.
— Монтаж 141 індивідуально-теплових пунктів на Вишеньці ми розпочали ще в січні 2019 року. І це буде продовжуватися до початку опалювального сезону 2019/2020 року, — розказав головний інженер підприємства Андрій Ласковчук. — Розроблена проектно-кошторисна документація на три центрально-теплових пункти, які ми плануємо капітально відремонтувати та замінити повністю мережі від цих ЦТП до будинків споживачів.
Утім, колишнім споживачам «Маяка» можуть знов змінити постачальника тепла. І це може статися у найближчому майбутньому.
— Не виключно, що з наступного опалювального періоду вже не ми будемо постачати тепло у будинки, які раніше були закріплені за «Маяком».
Ви маєте на увазі «Вишенькаміськтеплоенерго»?
— Так, — відповіла Людмила Шатковська.
Разом з монтажем обладнання на Вишеньці тепловики взялися за ремонт тепломереж в інших районах міста. Так, з 11 березня тривають роботи на двох ділянках:
Загалом згідно з комплексним планом в міжопалювальний період планується реконструкція теплових мереж протяжністю понад 4 кілометри, підготовка до опалювального періоду 45 котелень, 84 центральних теплових пунктів, 284 індивідуальних теплових пункта, гідравлічні випробування 194 кілометрів тепломереж у Вінниці.
Ще у «Вінницяміськтеплоенерго» нарікають на велику заборгованість споживачів — 110 мільйонів гривень станом на початок квітня. Торік вінничани боргували тепловикам 66 мільйонів гривень.
— Головна причина зростання заборгованості — збільшення тарифу на опалення з 1 січня 2019 року. Також вплинула монетизація субсидії. При 100% фінансуванні субсидій у споживачів на рахунках в «Ощадбанку» залишилося п'ять мільйонів гривень, — сказала перший заступник директора «ВМТЕ» Людмила Шатковська. — Якщо заборгованість продовжить зростати, то ми не зможемо розрахуватися за газ з «Нафтогазом». І є ризик того, що з 1 травня населення Вінниці залишиться без гарячої води.
При тому, у «Вінницяміськтеплоенерго» повідомили, що хочуть збільшити тарифи ще на 33% вже з 1 травня.
Читайте також:
Е-квитки почали робити у ЖЕКах. Хто може отримати картку безкоштовно?
Штраф і перерахунок всіх платіжок. Нацрегулятор покарав «Вінницягаз» на 850 тисяч гривень
Фото: архів «20хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер