Два цукрозаводи працювали у Новорічну ніч. Нам до чаю зварили понад 250 000 тонн цукру

Два цукрозаводи працювали у Новорічну ніч. Нам до чаю зварили понад 250 000 тонн цукру
Наймолодший в області Крижопільський цукрозавод — найбільш потужний: переробляє за добу вісім тисяч тонн буряків
  • Не всі святкували у Новорічну ніч. Є підприємства, де роботу не можна зупиняти навіть у свято.
  • Серед них — цукрозаводи, де безперервний цикл виробництва. Два з них працювали у ніч з 31 грудня на 1 січня і продовжують роботу далі.

Шість цукрозаводів області переробляли буряки, вирощені у 2020 році. Чотири з них закінчили виробничий сезон до кінця минулого року. Буквально напередодні свята зварили останні центнери цукру на Томашпільському підприємстві. Раніше завершили роботу на Юзефо-Миколаївському, Жданівському та Іллінецькому заводах.

Продовжують працювати Гайсинське і Крижопільське бурякопереробні переробні підприємства. Вони найбільш потужні в області: на кожному впродовж доби переробляють на цукор приблизно вісім тисяч тонн буряків. Обидва заводи є власністю компанії «Укрпромінвест-Агро».

Робота цукроварень у Новорічну ніч і в перші дні наступного року — це виняток з правил. Таке трапляється нечасто. Умови минулої осінь призвели до запізнілого старту сезону цукроваріння. Менш потужні підприємства справилися з переобкою сировини.

Відео дня

У Гайсині і Крижополі буряків найбільше у порівнянні з нішими заводами області. Тому продвожують працювати дотепер. За прогнозами, на цих підприємствах зупинять виробничий процес приблизно у середині або другій половині січня.

Усього 250 тисяч тонн цукру заварили на всіх шести заводах області на кінець 2020 року. Найбільше — на Крижопільському і Гайсинському. Ці підприємства є лідерами у цукровій галузі України.

Так, Крижопільсьткий завод у 2019 виробив найбільше цукру серед усіх підприємств держави — 117,2 тисячі тонн. Рекордну цифру на підприємстві встановили у 2018-му — 171,7 тисячі тонн.

Завод «наймолодший» у порівнянні з іншими, збудований у 1986 році. Тоді як Гайсинський, наприклад, перший цукор зварив ще у 1899 році.  Щоправда, на підприємстві провели справжню технічну революцію. Це дало можливість збільшити переробку буряків за добу з двох до восьми тисяч тонн.

Працюватимуть названі два заводу приблизно до 15 січня. В обласному департаменті агропромислового розвитку прогнозують, що цукру загалом буде приблизно 300-309 тисяч тонн. Торік мали 331 тисячу тонн. Йдеться про цукор, вироблений на підприємствах нашої області.

Два останніх роки (2019-2020) — не кращі для буряківників. У 2019 в області зібрали найменше в державі буряків з одного гектара. Та й торік було небагато — 435, 3 тисячі тонн на круг.  Для порівняння, у 2018-му накопали понад 500 центнерів солодких коренів з гектара.

Незважаючи на це, більше цукру, ніж у нас, не виробляє жодна область. Навіть у неврожайні роки Вінниччина йде попереду інших з виробництвом солодких кристалів.


Читайте також:

Де у січні запланували відключити світло? Графік на місяць

Зарплати, тарифи та пенсії, що будуть для вінничан у 2021 році

Як зменшити наслідки святкування. ТОП-5 корисних рекомендацій

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (126)
  • Олег Уманец
    Вітаю усіх цукровиків
  • Елена Видайко
    І через це ціну так накрутили!!! Багато заводів працюють вночі!!!
  • Сергій Кириченко
    Ще скажіть ,а чиі ті заводи??? Впевнений,що недержавні...
  • Владимир Савченко
    Заводи Пороха?
    Владимир Савченко reply Владимир Савченко
    Не порівнюй кінцівки, коли скупив і зруйнував заводи на які люди розраховували коли садили буряк, на наступний рік посадили менше, внаслідок чого його не вистачило, а ти цим скористався і підняв ціну на цукор, це нормально?
    Валерій Ліпченко reply Владимир Савченко
    Владимир Савченко в тебе є розум чи хоча мислення в голові? Приклад: купуєш ти десять автомийки і закриваєш з них п"ять ну бо ти живеш в металургійному районі і щоб інші не мились в інших районах а їздили тільки твій район? Вовк думай що пишеш. І навчись відрізняти насіння від лушпиння.
    Владимир Савченко reply Владимир Савченко
    Валерій Ліпченко я спілкувпамя з людьми з Вінниччини, які розповідали що Порох ще до свого президентства поскуповував всі цукрові заводи і порізав їх на брухт, залишивши кілька, після чого став практично монополістом в цукровій отраслі. І це не тільки на Вінниччині.
    Валерій Ліпченко reply Владимир Савченко
    Владимир Савченко а тебе жаба даве?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні Від читача 17:21 День слідства - професійне свято тих, хто щоденно бореться за справедливість. Сьогодні нагородив кращих у професії. 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up