Цей день, 17 листопада: яке сьогодні свято, примети та забобони

Цей день, 17 листопада: яке сьогодні свято, примети та забобони

За народними повір'ями, сьогодні не тереба запрошувати гостей, починати нові справи і давати гроші у борг.

17 листопада вшановується пам'ять пресвітера Ермея і єпископа Мирського Нікандра. Обидва мученики, згідно з переказами, були учнями святого Тита, який, у свою чергу, був учнем апостола Павла. Нікандр і Ермей прославилися тим, що активно займалися проповідуванням і поширенням християнського вчення, багатьох язичників їм вдалося навернути в свою віру. Проте правителі дізналися про діяльність Ермея і Нікандра, після чого заарештували їх і вимагали зректися своєї віри на користь язичництва. На це проповідники відповіли відмовою, за що були піддані численним мукам.

17 листопада в народі вважали нещасливим. Намагалися не виходити з дому без особливої потреби і не починати жодних справ. У народі говорили, що 17 листопада всі духи виходять на свободу і намагаються проникнути в хату, щоб взяти вугілля з печі. Саме тому, проводилася велика кількість різноманітних обрядів. До речі, намагалися не давати нікому вогню, навіть якщо за ним прийдуть сусіди - якщо зробити це, то нечиста сила забере щастя і благополуччя разом з вугіллям. Намагалися виконувати різну домашню роботу, якої було більш ніж достатньо. Дівчата вечорами сідали ткати і прясти, проводили час в роботі і бесідах.

Дуже боялися 17 листопада нечистої сили, бо, потрапивши в людське житло, вона може пакостити: бити посуд, сварити між собою членів сім'ї, може влаштувати пожежу. Особливо привабливими для духів були порожні будинки або хати, в яких двері не зачинені. Селяни зазвичай 17 листопада зачиняли двері й не запрошували в гості навіть найближчих родичів. Незважаючи на численні заборони, молодь збиралася в цей день галасливою компанією. Молоді люди і дівчата веселилися, могли гуляти до світанку.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 23 по 30 березня, які ви могли пропустити 20:04 Сухе листя, трава, гілля — усе в купу й підпалити? Вінничанам нагадали про штрафи та шкоду екології 19:09 Держава профінансує дві тисячі портативних станцій для дітей з інвалідністю. Як отримати 18:09 У Немирові зберігся розкішний палац графині Щербатової — його створювали майстри з Європи понад 30 років photo_camera Від читача 14:11 Сильна команда як основа сталих змін: досвід проєкту «Голос доступності» 17:12 Дні ангела у квітні. Кого привітати і які імена обрати для дитини 16:16 Маєток за понад 50 мільйонів гривень: огляд найдорожчих будинків Вінниці photo_camera 16:07 Православний календар на квітень: коли святкуємо Великдень і готуємось до Провідних днів 15:03 П’яний і без прав: у Хмільницькому районі водій ВАЗ тікав від патрульних 14:12 Затяжна тривога над Вінниччиною. Яка нині ситуація в районах та по Україні play_circle_filled 13:25 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 13:08 Повістка в «Дії»: у Мінцифри відреагували на заяви в мережі 12:03 Кліщі активізувалися. Яка ситуація з хворобою Лайма на Вінниччині та як вберегтися photo_camera 11:07 Затримали 28-річного чоловіка, який торгував наркотиками та гранатами 10:14 У Вінниці планують закупити 20 автобусів на газу. Що зміниться для пасажирів 09:32 Понад 400 дронів атакували Україну вночі. На Вінниччині ранок минає під тривогою 09:08 У боях на Дніпропетровщині загинув 26-річний вінничанин Володимир Шевчук 08:16 В цей день іменини в Івана та Остапа. Історія, заборони та прикмети 29 березня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up