«Це була вогняна пастка». Що відомо про людей, які під час обстрілу були в медцентрі

- Серед жертв російського обстрілу були лікарі та пацієнти діагностичного центру «Нейромед».
- Будівля клініки біля «Ювілейного» вигоріла вщент.
- Ми дізналися про вісьмох людей, які перебували у приміщенні, коли воно зайнялося. А також про те, як допомогти постраждалим, що нині у лікарнях.
14 липня, 10.43, площа Перемоги. Три ракети росіян в цей момент влучили у площу Перемоги. Одна з них впала на автостоянку, поряд з діагностичним центром «Нейромед». Від вибуху будівля моментально зайнялася. Медцентр перетворився на вогняну пастку.
Про це розповіла вінничанка Ольга, якій вдалося вижити під час обстрілу.
«Це був звичайний день. На 11-ту годину мали робити МРТ моїй свекрусі в «Нейромеді». Ми заходимо всередину, минає дві хвилини й через потужний вибух вмить зайнялась пожежа. Падали плити зі стелі, пластик загорівся і почав капати на людей, а далі все як в найстрашніших екшенах — ти біжиш крізь полум’я на світ, щоб вижити», — розповіла вінничанка на своїй фейсбук-сторінці.

Вона та її свекруха — живі. Ольга подякувала військовому, який перев'язав їй поранену руку; водію білого мінівена, який довіз жінок до лікарні; лікарям Вінницької травматології за надання медичної допомоги.
«Рани загояться, а біль — ні. Перед очима досі картина, коли ти по-справжньому бачиш мертвих, невинних людей», — написала жінка.
Загинули дві співробітниці та два відвідувачі
У «Нейромед» повідомили, що того дня трагічно загинули адміністратор Катерина Гула та менеджер Тетяна Харченко.
Катерині Гулі було 24 роки. Вона здобула освіту у Вінницькому торговельно-економічному інституті. Мала плани на життя, мрії.
«Не стало моєї Катрусі. Їй тепер назавжди 24. Важко щось писати. Моє янголятко...», — написав її брат Юрій Гула.

Тетяні Харченко було всього 32 роки. Вона, як і Катерина, закінчувала торговельно-економічний інститут; мала роботу та люблячу родину. Без матері залишився її шестирічний син Матвій, без доньки та сестри — батьки та брат.

Люди, які хочуть допомогти родинам загиблих фінансово, можуть це зробити за реквізитами:
-
Картка рідного брата Тетяни Харченко:
5457 0822 7247 0506
Харченко Павло Миколайович -
Картка двоюрідної сестри Катерини Гули:
4149 4993 9491 9276
Клебан Ольга В‘ячеславівна
Також стало відомо, що в клініці загинули відвідувачі: Вікторія Рекута та її син, 7-річний Максим Жарій. Жінка була лікаркою-стоматологом в Теплику.
«Рашисти забрали життя прекрасного лікаря, чудової матері, прекрасної людини та її сина Максима», — пише Надія Дзьобко.

Їхні тіла сьогодні мали доставити у рідне село Мала Мочулка, для поховання.
Лікарі, які вижили. В якому вони стані?
Дитячий невролог Павло Ковальчук та невролог Наталія Фальштинська, які також перебували в «Нейромеді» на момент обстрілу, зараз в лікарні у важкому стані.
Племінниця Наталії, Катерина Фальштинська-Мельник повідомила, що її тітка жива, проходить лікування у реанімації військового госпіталю.
«Стан Наташі стабільно-важкий. Учора (14 липня - авт.) вона отримала відкриту черепно-мозкову травму з осколковим пораненням та опіки ніг. У реанімації ввели в медикаментозну кому. Далі була складна тривала багатоетапна операція. Наташа й досі в комі. Обидві ноги ампутовано по середину стегна. Який стан головного мозку наразі невідомо», — писала Катерина.
Наталія Фальштинська — мати трьох дітей, дружина лікаря, який зараз в ЗСУ. Якщо хочете допомогти родині фінансово, то є такі реквізити:
Про Павла Ковальчука пишуть, що він надзвичайно крутий фахівець. Наразі про його стан небагато інформації. Відомо, що дитячий невролог наразі в опіковому відділенні, з важкими пораненнями та опіками 70% тіла.

Чоловік був при тямі, адже за 30 хвилин після обстрілу попросив дружину зателефонувати до Ольги Макарової, своєї колеги з іншої клініки, аби та не скасовувала освітній семінар:
«Павло місяць назад запропонував запросити до нашого міста одного з найкращих спеціалістів з мовного розвитку у дітей Ольгу Цись із міста Київ. Я звичайно ж підтримала цю ідею.
Ми дуже готувалися до приїзду Ольги, запланували спільні огляди з неврологом і навіть не встигли сповістити про це у соцмережах, бо запис швидко заповнився. Також ми запланували радіоефір та лекцію, забронювали конференц-залу, зробили анонс цього заходу.
Я сьогодні не писала б про це, але через 30 хвилин після трагедії дружина Павла подзвонила мені й сказала, що Павло Васильович дуже переживає, щоб все відбулося. І я пообіцяла, що зробимо все найкращим чином», — написала Ольга Макарова.
Через перевищення лімітів карток Павла і його дружини, допомогу на старі реквізити вони наразі не збирають. Але кошти потрібні, адже попереду в чоловіка чимало операцій.
Водночас на фейсбук-сторінці «Нейромеду» 15 липня повідомили, що надали фінансову підтримку рідним загиблих й зараз повністю забезпечують лікування усіх поранених.
«Оскільки ми й досі отримуємо надзвичайну кількість ваших запитів щодо допомоги, то відкрили благодійний рахунок. Його реквізити:
- ТОВ «Скан Лайт»
ЄДРПОУ 35904094
р/р UA093026890000026003055377766
у АТ КБ «Приватбанк»
МФО 302689
У призначенні платежу потрібно вказати «надання безповоротної фінансової допомоги постраждалим у зв'язку ракетним влученням по діагностичному центру. Ми дякуємо всім людям за неймовірну підтримку та допомогу!», — зазначили у повідомленні.
Скільки достеменно було людей в клініці на момент вибуху — ми наразі не знаємо. Якщо ви володієте інформацією, то додавайте її у коментарі.
Раніше, нагадаємо, ми розказали історію вінничанки Ірини, яка через ракетний обстріл росіян втратила 4-річну донечку Лізу.
Читайте також:
На місці хребта — діра. Очевидці розповідають, якими були перші хвилини після ракетного удару
Від вибитих вікон до знищених вщент будівель. Як виглядають заклади після обстрілу
«Їй тільки виповнилося 25». Під час ракетного обстрілу загинула Аліна Кисіль
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
❗️ Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vn20minut