Медики декілька разів виходили на мітинги проти передачі райлікарні на баланс Вінниці. Усе вирішилося сьогодні — 35 з 41 депутатів проголосували «за» / Фото з архіву «20хв»
З 1 березня Вінницька районна лікарня увійде в мережу міських медичних закладів Вінниці. Таке рішення схвалили більшістю голосів на сесії міськради.
Разом з тим, дають гроші з міського бюджету на закупівлю обладнання, ліків для пацієнтів та засобів індивідуального захисту для медиків «районки».
Але рішення на сесії ухвалювали з суперечками між депутськими фракціями «ЄС» і «Української стратегії Гройсмана». У чому були розбіжності?
«Залиште все як є. Громада проти», — так медики висловлювали свою незгоду на передачу Вінницької ЦРЛ на баланс міської влади Вінниці. Вони проводили декілька акцій протесту під будівлями районної ради і міськради.
Чиновники, натомість, запевняли, що персонал не звільнять, пацієнтам з сіл продовжать надавати медичну допомогу. А зміну власника медзакладу — з райради на Вінницьку міську раду — пояснювали, що цього вимагає законодавство.
Але під час розгляду питання на сесії виникли суперечки між депутатами двох політсил — «Українська стратегія Гройсмана» і «Європейська солідарність».
П’ять гарантій для медиків і пацієнтів
Депутатка від «ЄС» Олена Верлан-Кульшенко розповіла, що отримала 3,5 тисячі листів від жителів Вінницького району про збереження цього закладу. Тому, на підставі цих звернень, запропонувала зміни. Усього було п’ять пропозицій:
Збереження трудового колективу без проведення перепрофілювання відділень до кінця 2021 року.
Збереження єдиного майнового комплексу лікарні як цілісного об’єкту.
Закріплення за лікарнею статусу «комунальне унітарне некомерційне підприємство», що надає медичні послуги населенню Вінницької тергромади і Вінницького району та іншим особам в порядку, встановленому законодавством України.
Вінницька міська рада бере на себе зобов’язання розвинути транспортну мережу до районної лікарні, щоб мешканці віддалених сіл укрупненого Вінницького району мали змогу доїхати до закладу. І встановити для них пріоритетні години обслуговування.
Зберегти всі укладені пакети медичних послуг, які районна лікарня уклала з Нацслужбою здоров’я України в минулому році. Продовжити співпрацю з Медуніверситетом, в т.ч підготовку інтернів.
— Прошу проголосувати ці зміни разом із статутом, — підсумувала Олена Верлан-Кульшенко.
У відповідь депутати від «УСГ» пропонували не розглядати ці зміни, і ось чому:
— Багато років поспіль Вінницька міська рада показує чітку, конструктивну роботу. І все це відбувається тому, що ми не політизуємо звичайні, господарські питання. Пропоную поставити на голосування питання в тому вигляді, в якому воно розглядалося на депутатській комісії, — говорив Володимир Малінін
— Будучи сільським головою, я п’ять років працював в структурі Вінницького району. Хочу сказати, що деякі політсили маніпулюють думкою жителів району. До мене, як до депутата, люди звертаються зі скаргами, що хтось, щось має закривати. Це все неправда. Прошу розглянути питання без змін, — висловився депутат Дмитро Науменко.
У цій суперечки депутатка Олена Верлан-Кульшенко на емоціях відповіла, що «ніхто не говорить, що цей заклад мають закрити», а насправді, мова йде про збереження трудового колективу лікарні, яка вже рік працює як ковідна.
— В чому тоді проблема, прийняти запропоновані зміни в додаток до статуту? Про збереження трудового колективу без перепрофілювання закладу, — говорить Верлан-Кульшенко
— З юридичної точки зору, в статуті не пишеться про збереження робочих місць. Це питання можна обговорювати, але в статуті написати «зберегти всі робочі місця»… це просто нонсенс, — коротко прокоментував її пропозицію депутат від «ОПЗЖ» Роман Аксельрод.
Що саме змінили у статуті?
У підсумку, два варіанти рішення винесли на голосування:
7 з 41 голосів «за» набрала пропозиція внести зміни до питання №31, які пропонувала Олена Верлан-Кульшенко.
35 з 41 голосів «за» набрала пропозиція ухвалити питання №31 без нових змін. Тобто, в такому вигляді, як його затвердили до сесії на депутатських комісіях.
Секретар міськради Павло Яблонський, який протягом розгляду питання заспокоював депутатів і просив припинити «балаканину в залі», і сам вирішив висловитися з приводу передачі райлікарні.
— На минулій сесії міської ради міський голова Сергій Моргунов коментував ситуацію щодо Вінницької районної лікарні. Він сказав, що будуть працевлаштовані 100% персоналу, всі лікарі та медперсонал будуть отримувати муніципальну надбавку, вінницька райлікарня буде оснащуватися за міськими стандартами. Тому пропоную вам не займатись популізмом. Конструктивно працюємо в комісіях, щоб наша громада ставала ще кращою, — сказав Яблонський.
Які ж зміни внесли у статут лікарні? Їх не так багато:
власник (засновник) — Вінницька міська рада. Було Вінницька райрада;
найменування закладу — комунальне некомерційне підприємство «Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня» Вінницької міської ради. Було «Вінницька центральна районна клінічна лікарня» Вінницької районної ради;