Вже пройшла доба, як у Вінницькій області почалася вакцинація медичних працівників проти коронавірусної інфекції. За вчора були вакциновані десять медпрацівників, сьогодні вакцинуються працівники бригад «швидкої», що базуються у Вінниці. Про це повідомили на прес-конференції, яку транслювали на сторінці голови ОДА Сергія Борзова
За їїї словами, тільки в однієї з десятьох вакцинованих людей, станом на ранок, була підвищена температура 37,2 і болі у м’язах.
— Це реакція передбачувана, прописана виробником в інструкції як можлива, не важка, побічна реакція на щеплення. Проходить протягом 1-2 днів без специфічного лікування, — говорить Бондаренко.
Лікар-пульмонолог Аліна Довгань, яка була серед перших вакцинованих, розповіла про свій стан на другий день після щеплення.
— Почуваю себе абсолютно нормально. Вранці був незначний головний біль, який пройшов до обіду. Більше ніяких реакцій не було. — говорить Довгань. — Я не хворіла ковідом, антитіл у мене немає, тому рішення про щеплення приймалося дуже легко. Є вакцина — потрібно щеплюватись, бо я працюю у вогнищі інфекції. І повинна захищати не тільки себе, а й оточуючих, своїх дітей, свою сім’ю.
По телефону зв’язалися і ще з двома лікарями, які вчора вакцинувались.
— Скарг не маю, температура в нормі. Якщо торкатись руки (місце уколу — авт.), то відчувається біль, якщо ні, — то немає ніякої болі, — каже сімейний лікар Людмила Бойко.
— Прекрасно. Звичайна робоча втома. А так все добре, — каже її колега Надія Анатоліївна.
У Вінницькій області продовжує зростати кількість пацієнтів з коронавірусом. У четвер, 24 лютого, маємо 639 захворівших за минулу добу. Завантаженість ліжок — 51%. Зростає кількість дітей, які хворіють на коронавірус: зокрема, 30 дітей знаходяться у стаціонарах, з підтвердженим ковідом.
— Надходить багато важких хворих. Наголошую, не потрібно займатися самолікуванням — в деяких випадках пацієнти отримують медичну допомогу внутрішньовенно на дому. Коли їх привозять в лікарню, у важкому стані, ми вже нічого не можемо зробити, — розповідає головна інфекціоністка області Лариса Мороз.
Раніше вона повідомила, що не буде щеплюватися вакциною від «ковіду». А на сьогоднішній прес-конференції роз’яснила більш розгорнуто про причини:
Фахівець відповідає й на розповсюджені доводи антивакцинаторів, що «вакцина проти коронавірусу не пройшла третьої стадії клінічних випробувань».
— Жодна з вакцин, і Pfizer, і AstraZeneca, Moderna, не пройшли ще третьої стадії клінічних випробувань. У класичному розумінні ця стадія випробувань має завершитися у 2022 році, — каже інфекціоністка Лариса Мороз. — Але їх вже застосовують по всьому світу, бо в нас екстрена ситуація, нам потрібно швидко сформувати колективний імунітет. Ви подивіться на ситуацію в Ізраїлі. Там провакциновані майже половина населення, що знизило темпи захворюваності на 56%!
Вакцинація наразі триває у обласному центрі. Паралельно, на наступному тижні, щеплення почнуть робити медикам з Гайсинського району: працівникам екстренки, первинної ланки. А далі будуть робити виїзди вже на сусідні райони, для чого залучать працівників 20 мобільних бригад.
— Починати ми будемо з Гайсинського району, і далі саме ті лікарні, які є ковідними. Це Калинівка, Козятин, Жмеринка, Хмільник, — говорить заступниця директора обласного департаменту охорони здоров’я Тетяна Бондаренко. — Серед перших будемо ставити ще Могилів-Подільську і Ямпільську районну лікарні, оскільки саме в тих районах (ще Мурованокуриловецький і Чернівецький) зараз іде суттєве зростання захворюваності. Тому ми все-таки це будемо враховувати. Ці медики будуть найбільше контактувати, буде більше надходження пацієнтів, тому їх будемо в першу чергу вакцинувати.
До Вінниці 24 лютого доставили 17 800 доз вакцини CoviShield. Serum Institute, один зі світових лідерів з виробництва вакцин, виготовляє цю вакцину за ліцензією AstraZeneca. По суті, CoviShield це локальна назва оксфордської вакцини.
BBC повідомляє, ефективність захисту в цієї вакцини проти Covid-19 становить близько 63%. Масштабні клінічні випробування у Британії, Бразилії та Південній Африці за участі 23 тисяч людей показали, що AstraZeneca є безпечною та ефективною для профілактики Covid-19 у людей віком від 18 років.
Однак у низці європейських країн, серед яких Франція, Німеччина, Австрія, влада не рекомендувала використовувати AstraZeneca для людей, старших 65 років.
Ці хвилювання ґрунтувалися на тому, що у випробовуваннях AstraZeneca взяла участь недостатня кількість літніх людей, щоб зробити висновки про ефективність вакцини для них.
Читайте також:
Перша вакцинована від COVID-19. Щеплення отримала лікарка Людмила Бойко
Україну знову поділили на карантинні зони. Вінниччина — у «помаранчевій»
Ковід у Вінниці набирає обертів, бо всі забили на карантин. Що далі?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
-------------------------
Чего опять недоговариваете, админы? Это не та АстраЗенека которая идет в массы на западе, а суррогатная копия, для испытаний. Украина и страны Африки как раз самый подходящий полигон для тестов... тьху.