Сьогодні, 20 травня: День банківських працівників України

Сьогодні, 20 травня: День банківських працівників України
Якими подіями цей день, 20 травня, залишив слід в історії?

Події:

1185 року відбулачя  подія,  яка  стала сюжетом для "Слова о полку Ігоревім".

На річці Каяла відбувся бій руських полків під керівництвом новгород-сіверського князя Ігоря Святославича та його брата Всеволода з військом половецького хана Кончака.  Русичі були розбиті, Ігор разом із сином Володимиром потрапив у полон.

1742 рік — російський штурман Семен Челюскін на собачих упряжках досяг північної краю Євразії — мис у, названого невдовзі його ім'ям (мис Челюскіна).

 У 1787-му було   засновано місто Катеринослав (нині Дніпропетровськ).

1899-й  — Джекоб Герман став першим водієм, якого було заарештовано за перевищення швидкості — він "мчав" по одній з вулиць Нью-Йорка зі швидкістю 20 км/год.

 У  1965-му  відкрито найбільший в СРСР аеропорт "Домодєдово".

 2005-го  відбувся дебют незалежної України на Каннському кінофестивалі. – світова прем’єра документального фільму режисера Ігоря Стрембіцького “Подорожні”, який здобув "Золоту пальмову гілку" .

У 2006 році в  Китаї,  в провінції Хубей завершено будівництво найбільшої у світі дамби "Три ущелини". Довжина споруди на річці Янцзи становить 2309 м, висота - 185 м .

 20 травня 2009 року   у фінальному футбольному матчі Кубку УЄФА в Стамбулі "Шахтар" (Донецьк) переграв "Вердер" (Бремен) з рахунком 2:1, ставши володарем останнього в історії Кубку УЄФА.

 20 травня  народилися:

 У 1908 році  — Джеймс Стюарт, американський кіноактор.  Знімався у фільмах Хічкока та вестернах.

   1925 рік  — Олексій Туполєв, радянський авіаконструктор, генеральний конструктор літаків Ту.  Герой соціалістичної праці.

 1944-го народився  Джо Кокер, англійський співак, один із кращих у світі виконавців блюзів і соулу.

  В  1967 році  народився  Гоша (Юрій) Куценко, російський кіноактор ("Антикіллер", "Мама не горюй", "Кохання – зітхання"). Член партії "Єдина Росія".

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Після буревію на Вінниччину прийдуть дощі та холодні ночі play_circle_filled 20:04 Камери все зняли: у Вінниці шукають жінку, яка поцупила кущ барбарису play_circle_filled 19:30 Кредитні пільги під час війни: як закон захищає гаманці українців та військових 19:03 Купальний сезон під питанням? Вода на пляжах Вінниці — небезпечна Від читача 14:39 Благодійний фонд «СпівДія» спільно з найбільшою книжковою платформою Yakaboo запустили соціальну ініціативу 18:33 Мільйони на «висвітлення»: скільки місцева влада Вінниччини витратила на рекламу в 2025 році 18:05 У Вінниці 7-річний хлопчик наштрикнувся шиєю на гілку під час гри photo_camera 17:29 Від забоїв до крововиливу в мозок. Чим небезпечні електросамокати, пояснює лікар-травматолог 17:02 Майже 20 років за ґратами — і нове викрадення. У Вінниці чоловік вкрав машину Seat товариша 16:09 Є травмовані в аварії на трасі під Вінницею, де Opel врізався у Volkswagen photo_camera 15:11 Пасинок зарізав вітчима та ховався від поліції в лісі. Суд виніс вирок 15:05 «Міг залишитися за кордоном — але повернувся». У Вінниці попрощалися з 22-річним Єгором Басюком play_circle_filled photo_camera 14:06 Шахрайство, скандали та образи військових: Шавлюку дали три роки в'язниці 13:32 Вінницька мерія хоче купити комп’ютерів на 2,5 мільйона гривень. Які саме? 13:25 Сучасна медицина відновлення: підхід до болю в спині та суглобах (Новини компаній) 13:02 21-річний вінничанин шукав «клієнтів» для втечі за кордон у соцмережах photo_camera 12:24 У Вінниці продовжують латати ями. Які вулиці вже відремонтували? photo_camera 11:46 Відомий педагог, професор і академік: пішов із життя Роман Гуревич 11:01 Вінниця прощається з 22-річним Єгором Басюком із позивним «Парадокс» 10:06 Де у Вінниці 27 травня не буде води та світла: список адрес
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up