Скільки коштують паливні дрова у різних лісництвах Вінницької області

Скільки коштують паливні дрова у різних лісництвах Вінницької області
  • Українців знову попереджають, що осінньо-зимовий період може бути важким через росіян, які продовжуватимуть обстрілювати енергетичну інфраструктуру країни.
  • Частина населення на випадок відсутності тепла перестраховується, закуповуючи паливні дрова. Яка ж цьогоріч ціна на цю продукцію, де її можна придбати та в яких обсягах?

Існує кілька способів, як легально можна придбати дрова за опалювальний сезон. Перший — це державний інтернет-магазин для населення «ДроваЄ». Для придбання дров на цьому ресурсі потрібно на ньому авторизуватися через електронний цифровий підпис або банк, яким користуєтеся.

Далі вказати адресу доставлення дров. Система автоматично підтягне найближчі до вас лісгоспи та продукцію, яку можна замовити. Кожен постачальник буде пропонувати той асортимент, який є в наявності.

Після того, як ви визначитеся з видом та обсягом деревини, потрібно обрати функцію з доставленням чи без. Й оплатити замовлення або чекати на дзвінок оператора для розв'язання питань з логістикою.

Відео дня

Існує також більш класичний спосіб зробити закупи лісової продукції, зв'язавшись з найближчими до вас філіями або лісництвами. У Вінницькій області діє шість філій Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України»: Гайсинське, Жмеринське, Тульчинське, Дашівське, Іллінецьке та Вінницьке лісові господарства. Кожне з таких господарств охоплює певну кількість лісництв. В останніх якраз таки й можна придбати потрібні вам дрова. 

Для придбання продукції, по-перше, потрібно визначитися з лісництвом, де ви купуватимете дрова. Далі вам потрібно подбати про те, як доставити товар у потрібну точку. Деякі лісництва не мають транспорту для доставлення дров, тому машину для вивозу доведеться шукати самотужки. 

По-друге, звернутися до контори лісгоспу або лісництва з заявою, у якій вказати потрібний вам обсяг. Додамо, що на рік одна людина максимально може придбати 15 кубометрів дров. 

По-третє, отримати рахунок на оплату лісопродукції, де вказані всі реквізити державного підприємства лісового господарства (юридичної особи), з найменуванням продукції, об’ємів, ціни та суми.

По-четверте, оплатити у зручний для вас спосіб: через банк, відділення «Укрпошти» тощо.

І по-п'яте, після оплати домовитися про відвантаження деревини паливної. На відвантаження, кажуть лісники, потрібно чекати впродовж 1-3 днів. Вантажити придбаний товар ви можете як самі, так і придбавши таку послугу у лісництві. 

За орієнтир у виборі лісу ми взяли дрова твердолистяних порід дерев, що при горінні виділяють найбільшу кількість тепла: дуба, граб, клен тощо. Ми запитували лісників про круглі дрова, оскільки колоті є не всюди. 

Ціна на дрова в усіх лісництвах однієї філії встановлена однакова. Попит наразі також всюди приблизно на одному рівні. Лісники кажуть, що дрова купують, але ще не дуже жваво. Вони ж говорить, що дефіциту немає й він поки що не передбачається. 

Філія «Вінницьке лісове господарство»

Охоплює 23 лісництва: Пеньківське, Голодківське, Черепашинецьке, Бруслинівське, Широкогребельське, Уладівське, Літинське, Козятинське, Березнянське, Хмільницьке, Тиврівське, Медвідське, Вінницьке, Вороновицьке, Гніванське, Демидівське, Іванівське, Калинівське, Михайлівське, Прибузьке, Чорнопільське, Шендерівське, Якушинецьке. 

У філії нам розповіли, що у самій Вінниці контора, куди можна звертатися знаходиться за адресою: вулиця Пирогова, 26. Без навантаження кубометр дров твердої породи коштує 960 гривень. З навантаженням — 1500 гривень.

Філія «Жмеринське лісове господарство»

Охоплює 13 лісництв: Копайгородське, Ямпільське, Вендичанське, Моївське, Джуринське, Івашковецьке, Катюжанське, Мурованокуриловецьке, Барське, Жмеринське, Людовське, Ялтушківське, Ярошинське; Жмеринський та Копайгородський лісопункти.

Лісники розповідають, що з прогнозованими темпами заготівлі та продажу дров, продукції вистачить мінімум до кінця нинішнього року. Доставлення, кажуть працівники лісництв, діє лише в межах господарств. В іншому випадку дрова буде невигідно купувати самим замовникам. 

Вартість кубометра лісу наразі становить 990 гривень без завантаження. Як і в усіх інших філіях максимальна кількість, що на неї можуть отоварити одну людини складає 15 кубів. 

Філія «Тульчинське лісове господарство»

Охоплює 11 лісництв: Брацлавське, Журавлівське, Заболотненське, Кирнасівське, Орлівське, Піщанське, Радянське, Рудницьке, Томашпільське, Тростянецьке, Шпиківське; Крижопільський та Рудницьких цехи перероблювання деревини. 

Якщо замовляти через ресурс «ДроваЄ», то, наприклад, жителям Тульчина чи Брацлава куб дров з повантаженням коштуватиме від 1254 гривень. 

Філія «Гайсинське лісове господарство»

Охоплює 13 лісництв: Губницьке, Басаличівське, Ладижинське, Соболівське, Ситківецьке, Бершадське, Сумівське, Ободівське, Цибулівське, Бритавське, Дохнянське, Саратіївське, Червоногреблянське; 

Якщо замовляти через ресурс «ДроваЄ», то, наприклад, жителям Ладижина куб дров з повантаженням коштуватиме від 1471 гривню. 

Філія «Дашівське досвідне лісомисливське господарство»

Складається лише з одного лісництва. Якщо замовляти через ресурс «ДроваЄ», то, наприклад, жителям Гайсина чи Немирова куб дров з повантаженням коштуватиме від 1471 гривню. 


Читайте також:

На Юності будують автомийку серед приватних будинків. Хоча дозволи дали на інший об’єкт

Мерія Вінниці купує пікапи для потреб ЗСУ. Готові заплатити по $34 тисячі за кожне авто 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up