Що потрібно знати про ракетні обстріли: підготуйтеся до можливої небезпеки

Що потрібно знати про ракетні обстріли: підготуйтеся до можливої небезпеки
Фото ілюстративне. Автор: Твоє місто
  • Ворог, ймовірно, готує масштабні провокації до річниці великої війни. Кожен з нас має бути готовим до цього. Тому повторімо основні правила поведінки при ракетній атаці та надання домедичної допомоги при критичних кровотечах. 

«23 та 24 лютого можуть бути обстріли у кілька хвиль з боку росії», — повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. У зв’язку із цим ми хочемо нагадати вам про основні правила поведінки під час ракетних атак, які у разі небезпеки можуть врятувати вам життя. 

Коли ви на вулиці

Якщо під час ракетного обстрілу ви перебуваєте на вулиці, то найперше — не ігноруйте сигнали про повітряну тривогу. Якщо поряд з вами є «бомбосховище», або будь-яке інше укриття, негайно туди рушайте. Ось оновлена 4 лютого 2023 року мапа найпростіших укриттів Вінниці. Радимо знайти та перевірити кілька найближчих до вашої домівки та роботи. 

Відео дня

Пам’ятайте, що в укритті потрібно знаходитися принаймні ще 10 хвилин після закінчення обстрілу, адже існує загроза його повторення. Найкраще виходити зі сховку після сигналу про відбій. 

Якщо ж під час ракетного обстрілу поблизу немає ніяких укриттів, потрібно швидко знайти їм альтернативи. Найпростішим заходом безпеки буде впасти на землю, закрити голову руками або будь-яким доступним предметом, затулити вуха та відкрити рота. Не втрачайте пильність та після першого обстрілу очікуйте наступних, продовжуючи лежати на землі. 

Пам’ятайте, що піддашки, різного роду арки та під’їзди будинків з легких конструкцій можуть обвалитися та притиснути вас, тому їх краще уникати, шукаючи заглибини. Найкращими варіантами є підземні переходи, траншеї, ями, широкі труби водостоку під дорогою, каналізаційні люки, канави і навіть високий бордюр. 

Коли ви у транспорті

Неважливо в якому з видів цивільного транспорту ви знаходитеся — його потрібно негайно зупинити, відбігти від дороги в напрямку «від будівель та споруд» і лягати на землю. Після закінчення обстрілу не поспішайте покидати свого сховку, адже можливі повторні обстріли. Дістаючись безпечного місця, не забувайте дивитися під ноги і не підіймайте жодних незнайомих вам предметів.  

Коли ви вдома

Якщо під час ракетного обстрілу знаходитеся вдома, а дістатися до укриття можливості немає, вам потрібно вибрати місце в кутку та недалеко від виходу. У разі попадання снаряда, це дозволить вам миттєво залишити приміщення. Якщо є можливість сховатися у підвалі або іншому заглибленому укритті, то зробіть це, розмістившись між опорними стінами. 

Пам’ятайте про правило «двох стін». Від небезпеки вас має відділяти щонайменше дві стіни, бо одна, ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій.

Як надавати домедичну допомогу?

Часто під час обстрілів люди отримують поранення, які спричинюють кровотечі. Ось ТУТ наш журналіст писав, як зупинити масивну кровотечу в різних ділянках тіла. Насамперед пояснимо, що ознаки критичної кровотечі це:

Основні правила при масивній кровотечі: 

Читайте також:

Вінницькі лікарі розповіли, як безкоштовно отримати ліки від епілепсії

Оновили перелік медикаментів: розповідаємо простими словами, як отримати «Доступні ліки»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Адольфо Августович Піночет
    Він блять готує масштабні провокації на кожне свято чи річницю. Якщо вам почитати то він готувався і на Паску і на Різдво і на новий рік. І навіть на день народження президента.

keyboard_arrow_up