До 6 листопада включно Центрвиборчком має опублікувати результати місцевих виборів. І нині він активно оновлює дані на офіційному сайті. Якщо цього ранку були відомі результати у 17 громадах, то під вечір — вже у 23 з 63 громад, що є на території Вінниччини.
Отож, в яких селах та містах області обрали нових голів? Що це за люди і чим володіють?
Станом на зараз у шести з 18 міських громад відомі переможці на посаду міських голів:
Немирів — Віктор Качур, самовисуванець.
«У 2008 році «шостий» відділ міліції врятував від кілера, його шукав Інтерпол. У кримінальній справі 2010 року за хабар у два мільйони є все — побиття офіціантки, цигани, наркотрафік, горілчана компанія, політика. Поки він рік сидів у СІЗО, його син зайняв батьків кабінет – міського голови. Але ненадовго — Качур-старший повернувся на посаду після виборів 2015 року», — йдеться в інтерв’ю «Не очень публичное мнение».
У 2017 році депутати місцевої ради скаржилися президенту Порошенку на мера Немирова через нібито «махінації з бюджетними коштами». Того ж року стало відомо, що попри значні статки Віктор Качур отримував субсидію на зиму 2017/2018.
Ладижин — Валерій Коломєйцев, «Наш Край».
На своїй посаді за 2019 рік Валерій Коломєйцев отримав 573 тисячі гривень зарплати. У грошових активах має гривні, долари, євро та англійські фунти стерлінгів, що за курсом на 31 грудня 2019 року складає 5,3 мільйона гривень загалом. Серед нерухомого майна — дві земельних ділянки, будинок на 318 квадратів та два гаражі. Однак машини ані у мера Ладижина, ані в дружини — немає. Свою Audi A6 Коломєйцев продав наприкінці року. З цінних речей, які вказані у декларації: кольє з білого золота і діамантами та три мисливських карабіни.
У лютому 2018 року «прослався» скандалом на сесії міськради: у відповідь на пропозицію депутата змінити проект рішення про скорочення лікарень Валерій Коломєйцев назвав його «прибацаним клоуном» і наказав «піти повіситися».
Липовець — Микола Грушко, «Українська стратегія Гройсмана».
У 90-х Грушко був начальником Вороновицького відділення міліції, на початку 2000-х став старшим «опером» в обласній податковій міліції, з якої потім пішов на пенсію за вислугою років.
Наступні 13 років викладав у липовецькій школі предмет «Захист Вітчизни» та у 2015 році вперше обрали на посаду міського голови. Щоправда, тоді він був кандидатом від місцевого осередку «Батьківщини».
У декларації вказано, що родина Грушко заробила майже півмільйона гривень за 2019 рік. Мають вісім земельних ділянок, два житлових будинки, одну квартиру та два легковики, останній з яких — «Мерседес» E230 1995 року випуску — був куплений торік.
Жмеринка — Анатолій Кушнір, «Українська стратегія Гройсмана».
Відомо, що у 2018 році Анатолія Кушніра місцеві депутати відправили у відставку — йому оголосили недовіру.
«У Жмеринці не вперше депкорпус «бунтує» проти міського голови. Принаймні, у червні 2012-го вже «знімали» Зіновія Трахтенберга, обраного за рік до того. У 2014 році жмеринчани більшістю голосів обрали мером Анатолія Кушніра. Однак «утриматися» у кріслі очільника міста до завершення каденції йому не вдалося», — пишуть NaПарижі.
До літа цього року обов’язки міського голови виконував секретар міськради, нині покійний Юрій Світлак. Кушніра поновили на посаді рішенням Верховного суду.
З його декларації дізналися, що у 2019 році родина Кушнірів заробила майже 700 тисяч гривень, з яких 631 тисячу в сімейний бюджет принесла саме дружина, яка є підприємницею.
У власності — кілька земельних ділянок сумарною площею 3,2 гектара; два житлових будинки, вісім автомобілів, 106 тисяч доларів та 163 тисячі гривень заощаджень.
Ямпіль — Сергій Гаджук, «Українська стратегія Гройсмана».
За часів старої міліції перебував на посаді начальника райвідділку в Ямполі. Але, як видно з його декларації, у 2017 році став заступником начальника того ж відділку поліції. До обрання на посаду 47-річний Сергій Гаджук очолював Ямпільську райраду.
За 2019 рік родина Гаджуків заробила 722 тисячі гривень, з яких півмільйона доходу отримав саме чоловік, на посаді голови райради. Задекларованих заощаджень родина немає, натомість з майна — два автомобілі, три земельних ділянки та житловий будинок на 92 квадратних метри.
Козятин — Тетяна Єрмолаєва, «Українська стратегія Гройсмана».
Цікаво, що Єрмолаєва на минулих місцевих виборах також боролася за посаду міського голови. Тоді вона набрала тільки 857 голосів «за» або 8,5% підтримки козятинчан.
Жінці — 47 років. Вона є фінансовим директором приватного підприємства «Гадомецьке». Очолювала козятинський осередок партії «Самопоміч», лави якої покинула до початку виборчої кампанії.
Крім того, Тетяна Єрмолаєва — громадська діячка, координатор фонду «СтопВірус» та опікується питаннями ОСББ в Козятині.
Голів на наступні п’ять років мають сім з 22 селищних громад, що на Вінниччині.
Стрижавка — Михайло Демченко, «Українська стратегія Гройсмана».
Родина Демченка у декларації за 2019 рік вказала понад 400 тисяч доходу, заощадження зберігають у гривні (590 тисяч), євро (24 тисячі) та доларах (97 тисяч). У власності мають дев’ять земельних ділянок, дві квартири та один житловий будинок. Та будують ще один дім, площею на понад 500 квадратних метрів. З транспорту мають три «Богдани», чотири автобуси «ЛАЗ» і один легковик Toyota.
Сутиски — Леонід Дідух, самовисуванець.
У декларації за 2019 рік чиновник вказав 705 тисяч сукупного сімейного доходу. З майна — сім земельних ділянок, два житлових будинка (один у безоплатному користуванні) й Toyota Camry 2017 року випуску.
Тиврів — Сергій Кицишин, самовисуванець.
За 2019 рік родина Кицищиних заробила 444 тисячі гривень, з нерухомості мають квартиру та гараж. З рухомого майна — дві машини: «Хонда Акорд» і «Мерседес Віто».
Вапнярка — Олександр Горенюк, самовисуванець.
У декларації за 2019 рік вказано, що родина Горенюків заробила 1,1 мільйона гривень, де левову частку в сім’ю принесла дружина. З нерухомості мають один житловий будинок та три земельних ділянки; транспорт — «Жигулі» 1978 року; вантажний ГАЗ 5201 1992 року та «Мерседес» ML 320 1999 року.
Глухівці — Олександр Амонс, «Європейська солідарність».
«Доброволець, учасник бойових дій на сході України, селищний голова Глухівецької громади з 2015 року. У рамках реформи децентралізації з 2017 року очолив першу в Козятинському районі ОТГ, яка сьогодні має сучасні дороги, нову амбулаторію, реконструйовані комунікації», — говорили на презентації про Амонса партійні керівники «ЄС». Про досягнення Глуховецької ОТГ є в цьому матеріалі.
За 2019 рік родина Амонсів заробила 386 тисяч гривень. Ще 173 тисячі гривень мають на рахунку в банку. З нерухомості — чотири земельних ділянки та один житловий будинок на 150 «квадратів». Єдиним транспортом у сім’ї є ВАЗ 2111 2005 року випуску.
Муровані Курилівці — Галина Цибульська, самовисування.
З декларації за 2019 рік дізналися, що родина Цибульських заробила 272 тисячі гривень. Серед майна — три земельних ділянки, житловий будинок та гараж. Чоловік чиновниці володіє двома машинами — Шевроле Нива 2008 року випуску та «Жигулями» 1987 року випуску.
Брацлав — Микола Кобринчук, самовисування.
За 2019 рік родина Кобринчуків заробила 283 тисячі гривень, задекларованих заощаджень не мають. Об’єкти нерухомості — п’ять земельних ділянок та два житлових будинки. Транспорт — три автомобілі, з яких наймолодшим є Geely MR-7151A, куплений у 2017 році.
ЦВК опублікувала офіційні результати виборів у 10 з 23 сільських громад, що на території Вінниччини.
Вже цієї п’ятниці, нагадаємо, ЦВК має оголосити усі результати місцевих виборів у 2020 році.
Читайте також:
Від 200 до 600 тисяч на рекламу: як кандидати на посаду мера витрачали гроші з виборчих фондів
«Рахуємо голоси до ночі»: скільки бюлетенів вже опрацювали у ТВК
«Так» на всі п’ять питань. Показали перші результати президентського опитування
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер