Протести на Сабарові не вщухають. А мерців скоро ніде буде хоронити

Протести на Сабарові не вщухають. А мерців скоро ніде буде хоронити
  • Мешканці Сабарова блокують будівництво цвинтаря біля очисної станції
  • Люди радикально налаштовані та готові піти з протестом під стіни мерії
  • У той час місць на діючих кладовищах все менше. У мерії кажуть, що вистачить лише на один місяць

Вчора, 19 червня, жителі Сабарова бунтували проти будівництва нового цвинтаря, що будують біля очисних споруд. Люди заявляли, що проти сусідства з кладовищем та порівнювали це з чорнобильською трагедією.

— Сьогодні знову не дали будівельникам працювати. Розігнали всіх робочих, бо проти будівництва цвинтаря у Сабарові. Занесли звернення до міської ради, заяву про перевірку до прокуратури, найняли юриста, щоб захищати наші інтереси в суді, — розповідає одна з активісток, що представилася Іриною.

У той же час місця на існуючих кладовищах залишилося дуже мало. Тільки два з семи цвинтарів досі діють. Як розказують в мерії, на Сабарівському цвинтарі залишилося 15 місць, а на Луці — до 150 місць. Цього вистачить лише на один місяць. А мешканці Сабарова готуються до пікету та планують в цю п’ятницю, 23 червня, мітингувати під стінами мерії. Нагадаємо, що на цей день запланована сесія міської ради.

Відео дня

Чиновники спробували вчора, 19 червня, поговорити з обуреними мешканцями з Сабарова. Що з цього вийшло — на відео:

Журналіст розпитав чиновників та виконавців робіт, чи можна якось пересунути цвинтар та чи безпечно його там будувати.

Будівельників знову прогнали з поля, де хочуть поставити цвинтар

 

Одна з тез активістів — нового цвинтаря вистачить на п’ять років, а землю продають.

— Роботи призупинили до тих пір, поки не вирішать спірні питання. Звісно, що ми будемо виконувати тендер, оскільки це інтереси міста: місця для захоронення майже не залишилося, — директор товариства «Шляхбуд» Анатолій Шеремета. — Щодо землі, то ми її нікуди не вивозимо — складаємо поряд з полем. Якщо буде потреба, то землю вивезе «Зеленбуд» для благоустрою міста — на клумби та квітники. Кладовище розраховано на 25 років. Побудуємо за два роки. Цього року зробимо дорогу, п'ять секторів, які будуть поряд з очисною станцією, дім для охорони та паркан.

 

 

Наступний аргумент, який наводили активісти — у Вінниці повно місця деінде побудувати цвинтар. Директор міського департаменту благоустрою Володимир Ніценко це спростовує.

— Іншого місця під кладовище просто немає. У 1999 році обрали саме цю територію. Тоді було три варіанти: в Якушинцях, Бохоники (частина Сабарова, що нині є територією міста — авт.) та поряд з лікарнею імені Ющенка. І залишився тільки Сабарів, — сказав Ніценко. — Щодо зеленої пшениці, яку скосили будівельники, то її власник є аграрний університет, що використовує зерно виключно для досліджень. Цього року ми знімаємо тільки ту частину рослин, де пролягатиме дорога. А восени університет збере врожай та більше не буде саджати. Ми будемо ще пробувати розмовляти з людьми, які протестують проти кладовища. І тільки якщо буде конструктивний діалог.

Інші питання вже обговорювали у матеріалі:

На нове кладовище на Сабарові дають 17,5 мільйона. Чому так багато? (ІНФОГРАФІКА)

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Shamrock

    Недалеко річка , очисні споруди , навкруги достатньо густо заселений район , дачний масив, городи...  на прикладі Луки , бачимо , що кладовище підбирається вже навіть до "Версалю" і сільських хат , то ж сподіватись , що в Сабарові буде по іншому не варто ! Чому досі не розглядається питання крематорію ? Скажу чому - це не вигідно ритуальним фірмам (прощай труни, вінки , лєнточки і нєкротамади, пам`ятники , надгробія ітп)  Цілий бізнес втрачає сенс... скоро "місто мертвих " стане більшим за місто живих , що далі? зомбіапокаліпсис??!!
  • Лілія Чернякіна

    Хотілось би по пунктам, чому люди проти. До житла там досить далеко.

    Елена Левицкая reply Лілія Чернякіна

    До житла там зовсім поруч,діти будуть їхати зі школи попід саме кладовище,і ским будуть їхати однією маршруткою?А Південний Буг протікає через дорогу,з якого користується вся Вінниця,і у мене кірниця за яку я заплатила великі гроші яка там буде вода?

    Olvol reply Лілія Чернякіна

    Зате до городів дуже близько. А постійним відвідувачам кладовища - пенсіонерам - буде ставати погано від смороду відстійників
  • Olvol

    Але абсолютно правильне рішення - раз поруч буде кладовище, вимагати за це благоустрою району, збільшення кількості автобусів.
  • Olvol

    Ви бачили, яка буйна трава росте на кладовищі? Земля удобрена,
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:11 У Махнівці 37-річний водій ВАЗ збив жінку на узбіччі та втік 14:20 Робимо огляд у мемах новин України та світу за минулий тиждень photo_camera 14:12 Як зберегти дітей у безпеці під час новорічних свят 13:13 Свято в школі-інтернаті: до маленьких вихованців завітали гості з солодкими подарунками photo_camera Від читача 09:22 Фішинговий сайт під виглядом допомоги від держави: викрили злочинну групу у заволодінні коштами громадян 12:12 Чи комфортні для вас нові тарифи «Київстар»? Ми запитали вінничан 11:55 На Вінниччині відкрили меморіальні дошки бійцям бригади «Червона Калина» photo_camera 11:35 Затримали чоловіків, які підпалили влітку два позашляховики у Вінниці play_circle_filled photo_camera 11:08 Вінничанка потрапила до лікарні після ножового поранення від колишнього 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 9 – 14 грудня photo_camera 10:31 На «зебрі» по Зодчих водій Lexus збив пішохода. Потерпіла у лікарні 10:11 «У собак замість нашийників були респіратори»: спогади ліквідатора аварії на ЧАЕС play_circle_filled 09:40 Новорічний корпоратив 2025 у Вінниці. Де зустрітися з колегами і за скільки? (партнерський проєкт) 09:19 Вночі Україну атакували 132 ударними безпілотниками. ППО працювала і на Вінниччині 08:00 Сьогодні вітаємо Дмитра та Анастасію. Історія, заборони та прикмети 14 грудня 21:10 Відключення світла: в які години 14 грудня застосують графіки на Вінниччині 21:01 Які зробити запаси на випадок надзвичайних ситуацій: поради вінничанам 20:25 Двом освітянам присудили премії Верховної Ради. Серед них — директор 27-го ліцею Олексій Терновой play_circle_filled photo_camera 20:07 Милота переповнює: на станції «Вернадський» з'явилися пінгвіненята photo_camera 19:03 Без світла та газу, але не голодні: розповідаємо про крупи, які не потрібно варити
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up