Вчора, 19 червня, жителі Сабарова бунтували проти будівництва нового цвинтаря, що будують біля очисних споруд. Люди заявляли, що проти сусідства з кладовищем та порівнювали це з чорнобильською трагедією.
— Сьогодні знову не дали будівельникам працювати. Розігнали всіх робочих, бо проти будівництва цвинтаря у Сабарові. Занесли звернення до міської ради, заяву про перевірку до прокуратури, найняли юриста, щоб захищати наші інтереси в суді, — розповідає одна з активісток, що представилася Іриною.
У той же час місця на існуючих кладовищах залишилося дуже мало. Тільки два з семи цвинтарів досі діють. Як розказують в мерії, на Сабарівському цвинтарі залишилося 15 місць, а на Луці — до 150 місць. Цього вистачить лише на один місяць. А мешканці Сабарова готуються до пікету та планують в цю п’ятницю, 23 червня, мітингувати під стінами мерії. Нагадаємо, що на цей день запланована сесія міської ради.
Чиновники спробували вчора, 19 червня, поговорити з обуреними мешканцями з Сабарова. Що з цього вийшло — на відео:
Журналіст розпитав чиновників та виконавців робіт, чи можна якось пересунути цвинтар та чи безпечно його там будувати.
Одна з тез активістів — нового цвинтаря вистачить на п’ять років, а землю продають.
— Роботи призупинили до тих пір, поки не вирішать спірні питання. Звісно, що ми будемо виконувати тендер, оскільки це інтереси міста: місця для захоронення майже не залишилося, — директор товариства «Шляхбуд» Анатолій Шеремета. — Щодо землі, то ми її нікуди не вивозимо — складаємо поряд з полем. Якщо буде потреба, то землю вивезе «Зеленбуд» для благоустрою міста — на клумби та квітники. Кладовище розраховано на 25 років. Побудуємо за два роки. Цього року зробимо дорогу, п'ять секторів, які будуть поряд з очисною станцією, дім для охорони та паркан.
Наступний аргумент, який наводили активісти — у Вінниці повно місця деінде побудувати цвинтар. Директор міського департаменту благоустрою Володимир Ніценко це спростовує.
— Іншого місця під кладовище просто немає. У 1999 році обрали саме цю територію. Тоді було три варіанти: в Якушинцях, Бохоники (частина Сабарова, що нині є територією міста — авт.) та поряд з лікарнею імені Ющенка. І залишився тільки Сабарів, — сказав Ніценко. — Щодо зеленої пшениці, яку скосили будівельники, то її власник є аграрний університет, що використовує зерно виключно для досліджень. Цього року ми знімаємо тільки ту частину рослин, де пролягатиме дорога. А восени університет збере врожай та більше не буде саджати. Ми будемо ще пробувати розмовляти з людьми, які протестують проти кладовища. І тільки якщо буде конструктивний діалог.
Інші питання вже обговорювали у матеріалі:
На нове кладовище на Сабарові дають 17,5 мільйона. Чому так багато? (ІНФОГРАФІКА)
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 50 від 11 грудня 2024
Читати номер
Shamrock
Лілія Чернякіна
Елена Левицкая reply Лілія Чернякіна
Olvol reply Лілія Чернякіна
Olvol
Olvol