- Як правило, презервативи видають бажаючим на кімнати побачення, - розповідає начальник сектору медобслуговування держдепартаменту виконання покарань у Вінницькій області Ігор Грабик, - приблизно раз на три місяці ув’язнені мають право на довгострокове побачення. Ми зацікавлені в тому, щоб до в’язниць не потрапляли хвороби зі свободи.
У зв’язку з цим начальник медичного сектора зауважує, що не варто робити висновки, що потреба в презервативах вказує на розповсюдження гомосексуалізму в місцях позбавлення волі.
- 26 тисяч запобіжних заходів, це не так вже і багато, якщо врахувати, що за рік через систему виконання покарань у вінницькій області проходить близько 30 тисяч ув’язнених, - каже Ігор Грабик, - За цей рік нами було виявлено близько 170 в’язнів хворих на СНІД. Якщо людина з цим діагнозом потребує стаціонарного лікування, її направляють в спеціалізовану лікарню до Херсонської області. Хворих на венеричні захворювання лікують на Житомирщині.
Працівники сектору медобслуговування звертають увагу на те, що роздача безкоштовних презервативів скеровано на дотримання рівних прав всіх категорій засуджених, у тому числі і найбільш соціально незахищених.
- Є такі люди, що навіть білі простирадла бачать лише місцях позбавлення волі, і про те, що існує захищений секс теж дізнались в тюрмі, - зазначають вони, - Окрім цього, коли в’язень отримує презерватив, то починає осмислювати своє репродуктивне здоров’я та взагалі поведінку.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер