Придбали ялинку — нашкодили лісу? Вінницький лісгосп пояснив, чому це не так

Придбали ялинку — нашкодили лісу? Вінницький лісгосп пояснив, чому це не так
Ялинковий базар на проспекті Космонавтів / Фото з архіву «20хвилин»
  • У соцмережі поширюється флешмоб #збережи ялинку в лісі. Користувачі пишуть, що так можна зберегти «зелені легені» України.
  • Утім, лісівники доводять, що усі новорічні дерева — це «молодняк», який спеціально вирощують до свят, щоб не рубати великі, дорослі дерева.

У фейсбуку започаткували флешмоб, щоб зберегти ліси України. Користувачі розміщують дописи, знімають відео з хештегом #збережиялинкувлісі. А замість живих дерев пропонують ставити штучні.

Вінницькі лісівники розмістили матеріал на сайті Вінницької ОДА, де доводять, що те, що «ліси рубають до новорічних свят, це шкодить довкіллю» — це хибний стереотип.

«Насправді державні лісогосподарські підприємства вирощують новорічні ялинки на спеціальних плантаціях — шкілках або землях, непридатних для створення лісів (приміром, під лініями електромереж, де неможливо вирощувати дерева). Крім того, за молодими насадженнями проводяться постійні догляди протягом 5-6 років», — йдеться в матеріалі.

Лісівники пояснюють, що в галузі роблять усе можливе, аби задовольнити потребу в новорічних деревах і не завдавати шкоду лісу. Зокрема:

  • на площі близько 5000 гектарів створені спеціальні плантації ялинок, де зростають 15 мільйонів штук хвойних дерев різних порід та віку
  • щороку в грудні триває рубка лісу в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати близько 1 мільйона штук новорічних ялинок.
  • на цей рік державні лісгоспи запланували реалізувати півмільйона новорічних ялинок по всій Україні.
  • тоді як штучні, пластикові ялинки є шкідливими для здоров’я людини: при кімнатній температурі дерево з ПВХ виділяє масу токсичних речовин.

Якщо реально хочете берегти ліс, то коли відкриють ялинкові базари — купуйте дерева у легальних продавців. Як їх розпізнати читайте в цьому матеріалі: «Легальний» Новий рік: навіщо перевіряти, що вашу ялинку зрубали не браконьєри.

Опитування

Яку будете купувати ялинку?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Юлия Подолян
    У большинства елочки искусственные, не так много  живых покупают, как их продают...Вредит экологии вывезенных лес в Карпатах, а рождественские рок и специально высаживают...их десятилетиями продавали и никому не вредило
  • Дмитрий Анна Коленко
    После рубки кругляка уже не играет роли
  • Andriy Dvernitsky
    То ви ще карпатських лісівників не чули
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Хлопчик, який вижив після удару по Вінниці: Роман Олексів отримав нагороду в Берліні photo_camera 20:26 Захисники з Рибчинців та Лип’ятина віддали життя за свободу України 20:04 У Жмеринському районі зупинили вантажівку з нелегальним лісом 19:57 Річна інфляція на Вінниччині: овочі, яйця та м'ясо стали лідерами зростання цін Від читача 10:05 «Зимова казка в Долині УБД» від Гайсинського районного осередку ГО «Захист держави» 19:34 «Укрзалізниця» перенесла відправлення з Харкова на вечір: що це дає пасажирам трьох областей 18:33 Космос, діти й мрії 70-х: у Вінниці офіційно визнали унікальні мозаїки photo_camera 18:32 Зламаний ніс та заяви до поліції: що відомо про конфлікт директора водоканалу в Гнівані з мешканцем? 17:10 Поліція викрила чоловіка, який примушував неповнолітню до сексу 16:32 У Вінниці знову зафіксували зачинене укриття під час тривоги. Як реагує мерія на скарги жителів? 15:15 Колишній кінотеатр «Росія»: що відомо про майбутнє будівлі на Соборній photo_camera 14:10 Від кабелів до автомобільних коліс: у Калинівці поліція спіймала серійного крадія 13:23 У Вінниці для армії замовляють 100 безпілотників. Бюджет — 14,7 мільйона гривень 13:07 Замість грошей вимагав бензин: посадовець постане перед судом за торгівлю довідками 12:30 Хочеш сісти за кермо цього року? ТОП-6 автошкіл Вінниці (партнерський проєкт) 11:54 Палала адмінбудівля і хати: за добу в області загасили шість пожеж 11:10 Вакансії в супермаркеті «Грош» та 71 актуальна пропозиція роботи у Вінниці 10:46 Місто працює після тривоги: кому вимкнуть воду та світло 10:30 Бути на крок попереду навіть у війну: «Еверест» відкриває еру 5-гігабітного інтернету у Вінниці (Новини компаній) 09:22 Ракети та «шахеди» літали над Вінниччиною: хроніка нічного терору 17 лютого
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up