Повітряну тривогу не можна ігнорувати. Бо наші ППО збивають тільки 10% ракет — речник Повітряних сил ЗСУ

- Нова «традиція» у Вінниці: останні кілька днів, з о 3-4 ранку, починає лунати повітряна тривога.
- Ігнорувати її не варто, бо днями прилетіло у вінницьку телевежу. А зранку 18 березня над нашою областю збили три ворожих ракети.
- Як працює система повітряної тривоги? Скільки часу минає між виявленням загроз і запуском сирени? І наскільки ефективна наша протиповітряна оборона?
За 23 дні війни вінничани стали добре розрізняти сигнали повітряної тривоги: якщо не чути, що каже голос, то по довжині сигналу можна зрозуміти, що робити. Довга сирена — спускатись в укриття. Коротка — можна виходити.
Когось цей сигнал лякає. А комусь байдуже. Але нагадуємо, у Вінниці вже були прилети путінських ракет. І, на жаль, загиблі серед цивільних та військових. Тому зневажливо ставитись до сигналів тривоги не треба.
«Українська правда» поговорила з речником Повітряних сил ЗСУ Юрієм Ігнатом про те, як працює повітряна тривога, скільки часу минає між виявленням загроз і запуском сирени, та про те, наскільки ефективна наша протиповітряна оборона.
Даємо скорочену версію.
Як швидко ми отримуємо сигнал тривоги? І скільки в нас є часу, щоб сховатися?

Між моментом фіксації літака/ракети та власне запуском сирени минають лічені хвилини, а може навіть менше ніж хвилина.
Фактично, це один телефонний дзвінок по спецзв’язку. Після чого сирену в потрібних регіонах вмикає місцева влада.
Сигнал тривоги говорить про те, що на певний регіон або насувається ворожа авіація, що може скинути бомби чи ракети, або на нього вже випущена ракета.
Як визначаються міста, у яких вмикається сирена?
Повітряні сили фіксують маршрут слідування ракети — приблизно її курс з точки А в точку Б, і припускають, що в процесі вона може змінювати свій курс праворуч, ліворуч чи взагалі пропадати з радарів.
Наприклад, так було з ракетами, які летіли на Вінницю — вона йшла по Дністру, а в Могилеві-Подільському різко звернула праворуч на саму Вінницю.

Тому, якщо ракета летить з акваторії Чорного моря на Вінницю, тривога спершу оголошується в Одесі, за нею включається Миколаїв, Умань, Тульчин, Немирів та Вінниця. За Вінницею може бути Житомир і Луцьк.
Чи всі повітряні загрози бачать Повітряні сили?
Ні. Якщо у вашому місті був приліт, але перед цим не вмикали сирену, це означає, що Повітряні сили ЗСУ не побачили літак або ракету. Виявити всі загрози неможливо.
Втім «переважну більшість» ми все ж бачимо. Хоча росіяни намагаються максимально приховати рух своїх повітряних об’єктів.
Наприклад, вони з Криму, з кораблів у Чорному морі, запустили «Калібри», які летіли в річище Дністра. А Дністер – це найнижчий рівень над землею. Антена стоїть високо, нижче антени, припустимо, не видно.
Скільки відсотків ворожих ракет збиває українська ППО?
Приблизно 10%. Водночас Україна збиває крилаті ракети навіть ракетою з винищувача.
З повним текстом розповіді речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната можна ознайомитись за цим посиланням.
Раніше, нагадаємо, Сергій Борзов розказав про три ворожих ракети, які збили наші ППО.
Читайте також:
Як воїни неба рятують нас від ракет і літаків окупантів. Про роботу Повітряних сил України
До уваги вінничан, які за кордоном: виходьте на мітинги проти компаній, що працюють в рф
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
А ви на 4 тиждень війни детально розповідаєте.
Але й за це спасибі!
Всі повинні зрозуміти, що якщо прийшла пора померти, ніхто не сховається! А якщо на життя, то десять ракет впаде поруч і не зачепить. В кожного свій день і свій час. Померти і без війни способів безліч. Подивіться на людей які тікали від ракет, а загинули в дорозі