По Україні шириться комп'ютерний вірус: у Вінниці атаковані міськрада, Укрпошта , Ощадбанк і інші компанії

По Україні шириться комп'ютерний вірус: у Вінниці атаковані міськрада, Укрпошта , Ощадбанк і інші компанії

По Україні поширюється комп'ютерний вірус. Атаковані сотні компаній - від банків і до інформаційних сайтів. За інсайдерською інформацією у Вінниці атаковані комп'ютери міськради, Укрпошти, Ощадбанку, Нової пошти і інших компаній і структур. 

Комп'ютерний вірус-вимагач під назвою "Petya" поширюється з надзвичайною швидкістю по Україні. Атаковані банки, приватні компанії і різні установи. У Нацбанку вже нагородили цю атаку званням "найбільшої". 

За інформацією джерела "20 хвилин", вінницька міськрада теж була атакована.
- Нашу міську раду теж зачіпив цей вірус. Комп'ютери вимкнулись і не працюють. Прозорі офіси просто зупинили роботу. Приблизно пообіді комп'ютери почали самостійно перезавантажуватись. Потім чорний екран і вимога заплатити гроші, - каже джерело. 

Директор департаменту у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю міськради Аліса Мисловська підтверджує, що міськрада постраждала від хакерської атаки. 
- IT-департамент займається цією проблемою. Це надзвичайно складний вірус. Наші фахівці чекають рекомендацій від кіберполіції та СБУ,- каже Аліса Мисловська. 

Також стало відомо, що атака здійснена на "Укрпошту", "Ощадбанк" і навіть на Нову Пошту.
Джерело у Ощадбанку підтверджує інформацію про хакерську атаку.
- Наші комп'ютери були атаковані о 10.56. Після того комп'ютери не працюють, каже джерело. 

На деяких сайтах поширюється інформація про атаку і на державний "Приватбанк". В свою чергу керівник прес-служби Вінницького регіону Приватбанку Аліна Слободянюк спростовує цю інформацію. 

- На офіси Приватбанку у Вінниці ніяких хакерських атак не було,- каже Аліна.

Як відомо, вірус паралізує роботу комп'ютера і викидає пропозицію заплатити гроші - 300$. Але не просто гроші, а у криптовалюті. 

Поради "Як не схопити вірус"
1. Користуйтесь антивірусом. Avast бачить вірус. 
2. Якщо вам на пошту надійшов лист з підозрілими програмами і файлами - не відкривайте і не завантажуйте. 
3. Надійшло підозріле посилання по пошті чи через соцмережу - теж не відкривайте.  
Читайте також: Слідком за WannaCry з’явився вчетверо швидший вірус-вимагач XData. Що робити? 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (36)
  • Кристина Шевченко
    Петя атакує, a OnTaxi все одно працює))
  • Юзер
    одни боты в коментах толсто тролят
  • Alexander Tatarchuk
    "Комп'ютери вимкнулись і не працюють. Прозорі офіси просто зупинили роботу."

    Аахахах, норм розводняки, такі байки тільки бабцям розказувати на їхні питання: "чого нема пенсії?".  Або тим, чіє уявлення про комп.вірус сформоване телевізором. Хай ще скажуть що компи вибухати почали))

    Комусь просто треба кіпіш підняти щоб замаскувати "відкати". Розводять народ як баранів.
    Сергей Сторожук reply Alexander Tatarchuk
    ага "специ" вже пишуть що компи тільки на мусорку - нові купляти треба.

    В нас завжди "гріються" на проблемах інших
  • Daily
    вирус требует оплаты 300 долл. но не просто доллар а биткоины то шо требует вирус.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:22 На дорогу Жмеринка – Рів, якою щодня їдуть до Вінниці, спрямували три мільйони 09:14 Вінницький ветеран долає шлях до Хмельницького, щоб придбати чотири «чуйки» для захисників 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети 21:00 Таємниці Андрушівки. Як руїни палацу Тишкевичів можуть стати туристичним магнітом Вінниччини photo_camera Від читача 09:37 Правила безпечного користування соціальними мережами 20:07 Не паркуйте авто під деревами: вінничан попередили про небезпеку під час негоди 19:02 На півдні України фіксують нашестя сарани. Чи є загроза для Вінниччини 18:54 У Вінниці турніром вшанували пам'ять колег-спортивних журналістів 18:14 «Нивівська» молодь відзначилася на всеукраїнському рівні: здобула бронзу Регіональної ліги 18:04 Дві аварії за добу. На Юзвинській вінничани вимагають світлофори, але дорога досі «нічия» 17:06 У Вінниці відкрили фаховий коледж медуніверситету з двома новими освітніми програмами 16:11 На кордоні з Молдовою зводять новий автомобільний пункт пропуску photo_camera 15:15 За ціною смартфона: які автомобілі можна купити у Вінниці до 1000 доларів photo_camera 15:11 Майже чотири мільйони переплати на ремонті ліцею. На Вінниччині судитимуть начальницю відділу освіти 14:08 Кремово-рудий красень: у Подільському зоопарку народилося теля сірої угорської корови 13:05 Вечірня ДТП на Пирогова — до лікарні доправили 23-річну дівчину 12:20 Із цікавості засунув голову у віконну решітку: як на Дачній рятували чотирирічного хлопчика 12:12 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 11:56 Хто у Вінниці зможе отримати компенсацію за воду та як її оформити 11:05 Понад 300 тисяч звернень та 850 наркозлочинів: у Вінниці підбили підсумки роботи поліції
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up