Виконком міськради 28 травня ухвалив Порядок надання пільги на проїзд для чорнобильців першої і другої категорії, що прописані на території Вінницької міської ОТГ (Вінниця і Десна). За цим порядком чорнобильці можуть проїхати залізничним або автотранспортом в межах України (туди і назад) і повернути частину сплачених грошей за квитки. Щоправда, цією пільгою можуть скористатися лише раз на рік.
Керівниця департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова розказала, що раніше така пільга в чорнобильців була коштом державного бюджету, але після 2016 року — держава перестала відшкодовувати витрати на поїздки.
— Частина чорнобильців мають статус особи з інвалідністю війни, тому можуть їздити безкоштовно по талонах. Але є ті люди, що такого статусу не отримали, — говорить Войткова. — Враховуючи, що вони мають пільги, було дано доручення міського голови опрацювати алгоритм, як вони можуть ними скористатися. Для цього спілкувалися з колегами з інших регіонів, де запровадили відшкодування з місцевих бюджетів.
Як результат, соцзахистом було напрацьовано порядок компенсації, який зачепить біля 400 чорнобильців. На їхні поїздки протягом року закладено орієнтовно 200 тисяч гривень з міського бюджету.
— Ми брали усереднені ціни по поїздкам залізницею та автотранспортом всередині України. Перша група чорнобильців зможе отримати компенсацію в середньому 600 гривень, а друга — 300 гривень, — розказує директорка департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова.
Отож, за порядком, проїзд з відшкодуванням вартості квитків можна отримати один раз на рік. Для цього потрібно бути на обліку в Єдиному держреєстрі осіб, що мають право на пільги в департаменті соцполітики і проживати на території Вінницької міської ОТГ.
Перша категорія чорнобильців може отримати 100% від вартості проїзду, друга категорія — 50% від вартості квитків.
Однак, є обмеження на тип поїздки. Компенсують ціну квитків у вагонах плацкарт, купе або за місця у вагонах другого класу «Інтерсіті». З автобусами ще суворіше — відшкодують поїздки лише між селами і містами Вінницької області.
При цьому пільговику не виплатять кошти за додаткові послуги (чай, постіль в поїздах тощо) і якщо поїздка транспортом міського і приміського сполучення була на відстань до 50 кілометрів від Вінниці.
Якщо підпадаєте під всі критерії, то потрібно зробити наступне:
Ці документи подати до одного з управлінь соцзахисту — «Прозорі офіси» на Замостянській, 7 та Космонавтів, 30.
Подані заяви і документи звіряють з реєстром пільговиків. Протягом п’яти робочих днів департамент соцполітики складає перелік і передає його на департамент фінансів, який також протягом п’яти робочих днів має перерахувати кошти на рахунок соцзахисту. І, врешті-решт, департамент соцполітики протягом п’яти робочих днів повинен перерахувати гроші на рахунки пільговиків, відкриті у банках або на зазначені чорнобильцями поштові відділення.
За нашими приблизними підрахунками чорнобильці, які поїдуть у справах чи в подорож і подадуть пакет документів 22 червня, зможуть отримати свою компенсацію не раніше ніж 24 липня: перелік на відшкодування складають до 3 числа, плюс опрацьовують різні департаменти ще 15 робочих днів.
— Хто має ще право на відшкодування проїзду за законодавством? — питає журналіст.
— Особи з інвалідністю війни, учасники бойових дій, які їздять по талонах, що дають право пільгового проїзду в межах України. Оплата їхніх перевезень здійснюється з державного бюджету, — сказала директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова.
Ознайомитися з Порядком компенсації чорнобильцям можна за цим посиланням.
З червня, нагадаємо, почали оформлювати муніципальні виплати. Дадуть до 500 гривень
Читайте також:
Дають гроші на зарплати робітникам. Як бізнес може отримати допомогу від центру зайнятості
Чому під час карантину стоять черги біля Картсервісу
Гроші з бюджету Вінниці дають на ліки, операції та навіть оплату комуналки
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер