У соцмережах рясніють дописи, де просять скинутися гривнею на операцію, ліки тощо. Для прикладу, історія десятирічного Славка, якому потрібна нова нирка. А операція коштує 320 тисяч гривень. Батьки шукали ці гроші через фейсбук.
Проте гроші на ліки та медзасоби можна отримати й за кошти міста. Для цього діє муніципальна програма «Здоров’я вінничан». Вона має багато розгалужень і вінничани можуть за кошти міського бюджету отримати дороговартісні ліки, медичні засоби (памперси, ендопротези, кришталики ока тощо).
А чи можуть дати грошей з бюджету на коштовні операції?
Так, для прикладу, батьки малолітньої Софії Подковській отримали 150 тисяч гривень. А на лікування Дарії Мартинюк дали 200 тисяч гривень з бюджету міста.
— Крім того, мешканці міста можуть звернутися до депутата свого округу, який також може вирішити питання надання матеріальної допомоги, — додає Стефанкова.
Цим також користуються вінничани. За пропозиціями депутатів 293 городян отримали від 200 до 2000 гривень матеріальної допомоги. Загалом, 503 тисяч гривень виділили їм з бюджету Вінниці.
Крім цього, вінничани навіть платять за комуналку, користуючись фінансами міста. У рішенні міськради йдеться, що Анатолій Панченко отримав 7000 гривень, які перерахували на погашення його боргів за опалення, гарячу та холодну воду.
Читайте також: На «Доступні ліки» Вінниці дали понад 6 мільйонів. А чи доступні вони для городян?
А ще у нашому місті діє ще одна муніципальна програма, аналогів якій в Україні поки що немає: «Стоп Грип». Вона містить три напрямки: профілактика, діагностика та лікування, за що частково сплачують з міського бюджету.
— Завдяки програмі вінничани можуть придбати вакцини за 50% від вартості. Забезпечуються вакциною безкоштовно діти з інвалідністю, діти, які позбавлені батьківського піклування.
— За другим напрямком (діагностика) вінничани пацієнтам, що мають ознаки вірусної інфекції, безкоштовно проводиться тестування на грип швидкими тест-системами. У важких випадках ускладнень грипу і ГРВІ проводиться ПЦР-діагностика, які дозволяють визначити який різновид грипу є у пацієнта.
— А за третім напрямком (лікування): пацієнти, при наявності позитивних результатів на грип, безкоштовно отримують противірусні ліки «Таміфлю», що закуповуються лікувальними закладами за кошти бюджету міста, — сказала заступниця директора департаменту охорони здоров’я Світлана Стефанкова.
Програма дала такі результати:
Зросла кількість осіб, що вакцинувались від грипу: у 2015 році вакцинувалось 432 людей, у 2016-2017 роках – 2743, а в сезоні 2017-2018 роках — вже 5385 людей. Як результат, реєструється менше ускладнень грипу та ГРВІ, зокрема пневмоній на фоні вірусних інфекцій.
Зменшився час перебування пацієнтів з грипом саме в інфекційних відділеннях лікарень. Якщо раніше хворі на грип перебували у відділенні 8-10 днів, то зараз 4-5 днів.
Депутати міської ради та їх контакти
Прозорі офіси (працюють без перерви):
Соборна, 59
Час прийому:
Понеділок, вівторок, четвер – 09.00 - 17.00. без перерви;
середа – 09.00 - 19.00,
п`ятниця – 09.00-16.00
субота – 09.00-14.00
Вихідні – неділя, святкові та неробочі дні.
вул. Замостянська, 7, І-й поверх
Адреса: Брацлавська, 85
Космонавтів,30
Час прийому в цих офісах:
понеділок-четвер 09.00-17.00
п’ятниця (передсвяткові дні) 09.00-16.00
вихідні дні – субота, неділя, святкові та неробочі дні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер