На позачерговому засіданні Уряду, 27 квітня, ухвалено постанову №308, за якою 6 мільярдів гривень передають у Фонд соцстрахування на випадок безробіття. При цьому, 4,723 мільярда з цієї суми виділяється на допомогу з часткового безробіття, про що повідомив Вінницький обласний центр зайнятості.
Допомогу з часткового безробіття отримають роботодавці з числа малого та середнього бізнесу, які зупинили (скоротили) діяльність під час карантину. Кошти будуть видавати для покриття витрат на зарплату робітникам, яким був скорочений робочий час. Роботодавець переказує отримані кошти своїм працівникам.
Розмір виплат буде вирахуваний за кожну годину, на яку робітників було скорочено тривалість робочого часу, встановлений на рівні двох третин окладу (тарифної ставки). Але допомога з часткового безробіття за місяць не може перевищувати розмір мінімальної зарплати — 4 723 гривні.
Якщо центр зайнятості погодив допомогу з часткового безробіття, то переказ грошей роботодавцю буде щомісяця протягом трьох робочих днів після зарахування цих коштів на рахунок відповідного центру зайнятості. Далі роботодавець протягом трьох робочих днів переказує кошти працівникам.
Такі виплати будуть нараховувати на строк зупинення (скорочення) діяльності компанії, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
Для отримання допомоги роботодавець протягом 30 днів з дня зупинення (скорочення) діяльності звертається до центру зайнятості за місцем його реєстрації як платника єдиного внеску і подає чотири документи:
Право на такі виплати мають застраховані особи, з якими роботодавець оформив трудовий договір (крім осіб, що отримують пенсію і людей, які працюють за сумісництвом). Виплати не зможуть отримати ті підприємства, в яких є заборгованість з виплати зарплати та ЄСВ.
Крім того, відмовити можуть тим підприємцям, які подали не всі документи або не підпадають під статтю 55 Господарського кодексу. І ще виплати з часткового безробіття не зможуть отримати працівники, які отримують оплату часу простою, та в разі освоєння нового виробництва відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України.
Цільове використання коштів, які переказуються роботодавцю для виплати працівникам допомоги з часткового безробіття, можуть перевіряти протягом 90 календарних днів після останньої виплати.
Центр зайнятості має право отримувати від роботодавця необхідні пояснення, зокрема й письмові. Якщо роботодавець подасть недостовірні відомості, то призначена допомога буде анульована, а використані виплати потрібно буде повернути назад, на рахунки служби зайнятості.
Відповіді на інші питання зі зразками документів є за цим посиланням.
Ще один різновид держдопомоги бізнесу, який зупинив роботу через карантин, це виплати на дітей, віком до 10 років. Про це йдеться на сайті Вінницької міськради.
Допомога надаватиметься на кожну дитину в розмірі прожиткового мінімуму: для дітей віком до 6-ти років – 1 779 гривень; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень на місяць.
— Цю державну допомогу підприємці можуть оформити у територіальних Прозорих офісах або онлайн. Проконсультуватись щодо процедури оформлення можна по телефонам: (0432)50-83-88; 50-86-70, — зазначила директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова. — Також для громадян, які втратили роботу або не мають можливості працевлаштуватися під час карантину, спрощено доступ і надано можливість отримати держдопомогу малозабезпеченим сім’ям, яка, в свою чергу, передбачає і доплати на кожну дитину. Середньомісячний розмір допомоги для малозабезпеченої сім’ї, в якій виховуються неповнолітні діти, становитиме від 2 800 до 3 020 гривень
Перелік документів є за цим посиланням.
У Вінниці, нагадаємо, підприємці пікетували міськраду та ОДА
Читайте також:
«Це не адаптація, а виживання». Як вінницькі ресторани та магазини переживають карантин
Карантинні пільги. Як допомагає держава, поки всі мають сидіти вдома
Хто «піднявся» на карантині? Запитали у вінницьких підприємців та експертів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер