На Слов'янці будують підземний смітник за 1,2 мільйона гривень

На Слов'янці будують підземний смітник за 1,2 мільйона гривень
Контейнерний майданчик будує жмеринська фірма «Синдикат Компані». Об'єкт біля перехрестя Бойка-Шевченка вони мають збудувати до кінця жовтня 2020 року
  • У місті почали будівництво вже четвертого підземного смітника: його будують поряд з перехрестям вулиць Шевченка і Бойка.
  • Баки розміщені на платформі під землею, а сміття вкидають через спеціальні люки. 
  • Така конструкція коштує 1,2 мільйона гривень. Водночас, будівництво ще двох таких об’єктів у 2020 році зараз під питанням.

На перетині вулиць Шевченка та Бойка будують підземний контейнерний майданчик. Роботи почалися наприкінці березня і тут хочуть поставити шість сміттєприймачів — по три для вологих та сухих відходів. Їх обладнають сонячними панелями для автономного енергоспоживання, а ще системою, яка повідомляє про заповненість контейнерів.

До цього у Вінниці, протягом 2018-2019 років побудували вже три таких підземних смітника: на Льва Толстого, Замостянській та вулиці Мури.

Відео дня

— Сміттєприймачі не розраховані на листя, зелені відходи, крупногабаритне сміття, — каже директор департаменту комунального господарства Володимир Ніценко. — Не варто вкидати сміття, якщо індикатори на баку світяться «червоним». Це значить, що бак заповнений, кришка заблокована. Після цього підземний контейнерний майданчик надсилає сигнал «Ековіну», що потрібно забрати переповнений контейнер.

Ніценко називає, що перевага цієї конструкції — це те, що відходи зберігаються під землею, чим не створюють дискомфорту: немає неприємного запаху, негативного враження від накопичення відходів.

— Під контейнерним майданчиком є шар гідроізоляції, який не допускає потрапляння фільтрату зі сміття у грунт, — каже керівник департаменту комунального господарства. — А от про електровитрати, то підземні сміттєві майданчики мають живлення від сонячних панелей. Ця зима була м'якою і показала, що енергії від сонця цілком достатньо для роботи. На випадок поломок — є аварійне електрозабезпечення, з акумулятора.

Питаємо, які перспективи подальшого будівництва таких контейнерних майданчиків?

— Цього року ми планували зробити три об’єкти. Поки робимо один. Чи вдасться зробити заплановане — поки незрозуміло, бо зараз карантин і пандемія коронавірусу, — відповів Володимир Ніценко.

«Розумні» смітники чимало коштують. Будівництво майданчика на перетині вулиць Шевченка-Бойка, закупівля обладнання, його монтаж та налагоджувальні роботи коштує загалом 1 мільйон 240 тисяч гривень. 

Підряд отримала компанія зі Жмеринки «Синдикат Компані», яка до цього зробила подібні смітники на вулиці Мури (за 1 мільйон 311 тисяч гривень) та на Замостянській, біля РАЦСу (за 1 мільйон 316 тисяч гривень). 

Перший підземний контейнерний майданчик виготовляла фірма «Актив-Строй» на вулиці Льва Толстого, що у 2018 році коштувало 1 мільйон 30 тисяч гривень.

Водночас, капітальний ремонт наземного смітника з облаштуванням накриття коштує від 128 до 537 тисяч гривень. Виходить, що в середньому, різниця у ціні між підземним і наземним майданчиком — 3,7 рази.

Опитування

Чи варто встановлювати підземні смітники?

Читайте також:

«Катаються на педалях та закидають багато сміття» Вінничани ламають підземні смітники

Як у Вінниці на місці м'ясокомбінату будують гіпермаркет

Без води під час карантину живуть мешканці будинків на Станіславського

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Yuriy Ignatenko
    Видимо, все остальные проблемы уже решены, в больницах всего хватает, осталось только фонтаны строить и деньги в землю закапывать.
  • Наталия Войт
    Наконец-то
  • Віталій Захарчук
    Вулиця Шевченка має бути в центрі міста. Ганьба!
  • Миша Гончарук
    Зараз нам потрібні такі мусорки під час карантину
    Закупити на ці гроші припарати та маски
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:08 Нетверезий водій на Mercedes намагався «вирішити питання» за 20 тисяч гривень 11:10 На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини» 10:18 На вулиці Василя Барки через коротке замикання загорівся будинок: пожежі на Вінниччині за добу 09:42 Де у Вінниці 9 травня вимкнуть воду та світло: перелік адрес 09:02 Суд відправив під варту чоловіка за смертельну ДТП у Гайсинському районі 08:09 Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up