На вулиці Мури будують вже третій підземний майданчик для збору сміття. Він буде автономним: енергію братиме з сонячних батарей. А коли заповниться — сам надсилатиме сигнал працівникам «Ековіну».
Але комунальники непокояться: трапляються випадки неправильного користування підземними баками, через що вже довелося міняти дороге обладнання. У чому проблема, повідомляє телеканал «ВІТА»
Деякі городяни по-варварськи ставляться до нових підземних баків на Замостянській. Про це розповідає вінничанка Діна Іванова.
— То діти катаються на цих педалях, то люди штовхають в середину забагато сміття, — каже жінка. — Я щодня дивлюся, щоб ніхто не поламав ці смітники. Бо мені вони подобаються: немає запаху, зрозуміло куди і яке сміття викидати.
Подібна ситуація і на контейнерному майданчику по вулиці Льва Толстого. Тут комунальникам вже довелося замінити верхню частину баків.
— Ой, тут ламають щоразу, — зі смутком в голосі каже вінничанка Катерина Карпішена. — Люди ніяк не звикнуть добре ставитися до цього. Потрібно, щоб вінничани зрозуміли: це робиться для них, а не для кого-небудь.
У мерії пояснили, що проблема полягає у тому, що городяни нехтують елементарними правилами користування підземними баками: намагаються силою відкрити заблоковані кришки та запхнути набагато більше сміття, аніж здатен прийняти бак.
— Не можна скидати у цей бак листя, зелені відходи, крупногабаритне сміття, — каже директор департаменту комунального господарства Володимир Ніценко. — Не варто вкидати сміття, якщо індикатори на баку світяться «червоним». Це значить, що бак заповнений, кришка заблокована. Після цього підземний контейнерний майданчик надсилає сигнал «Ековіну», що потрібно забрати переповнений контейнер.
Нагадаємо, перший підземний сміттєвий майданчик зробили на вулиці Толстого, ще у 2017 році. На облаштування платформ для трьох баків з «сухим» сміттям і трьох баків з «вологим» витратили 1 мільйон 30 тисяч гривень.
Другий підземний смітник на Замостянській коштував бюджету 1 мільйон 316 тисяч 660 гривень.
Третій підземний смітник, який будують на вулиці Мури, коштує бюджету міста 1 мільйон 311 тисяч гривень.
Водночас, капітальний ремонт наземного сміттєвого майданчика з облаштуванням накриття коштує від 128 до 305 тисяч гривень. Виходить, що в середньому, різниця у ціні між підземним і наземним майданчиком — 6,5 раза.
Чи варто встановлювати підземні смітники?
Читайте також:
Фото: скріншоти з сюжету «ВІТА ТБ»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Дональд_К
Анонім
"То дії катаються на цих педалях"
Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Podii/katayutsya-na-pedalyah-ta-zakidayut-bagato-smittya-vinnichani-lamayut--10958398.html
"Закидають багато сміття" - дивна логіка у пана жургаліста. Сміття не встигають забирати......? Людині нести сміття до дому?
Пане Валерій, жодної критики влади? Що робити людині коли вона принесла сміття ? Ваші варіанти......
Николай
Контейнеры, которые стоят возле домов, где живут потомки пролетариев и колхозников, которым эти квартиры достались на халяву, обречены на уничтожение. То же касается контейнеров, которые стоят возле общежитий, в которых большинство не умеет пользоваться унитазом и урной, не то что подземной мусоркой.
Саша Черный reply Николай
Ник reply Николай
Ols Kat